0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Моля да нанесете следните резултати за Константинос Танев от 4 клас от Стара Загора (в момента фигуриращ под номер 1062): Европейско кенгуру - 90т, НОМ-13т.
Благодаря!
« Последна редакция: 16.04.2014, 16:18 от dodoki »
*

Неактивен Neda

  • 167
Моля да нанесете следните резултати за Константинос Танев - 4 клас (от Стара Загора): Европейско кенгуру - 90т, НОМ-13.
Благодаря!

Ще кандидатства ли в СМГ ? Рейтингът за 4-ти клас не е национален, а на децата от София, с добавени кандидати за СМГ от страната.

Цитат
Ще кандидатства ли в СМГ ? Рейтингът за 4-ти клас не е национален, а на децата от София, с добавени кандидати за СМГ от страната.
Смятате ли, че пиша тук просто за да си губя времето и не знам какво точно искам? Би било по-добре да си спестите коментарите.

*

Неактивен Neda

  • 167
Смятате ли, че пиша тук просто за да си губя времето и не знам какво точно искам? Би било по-добре да си спестите коментарите.

Впечатляващ отговор. Успех.

*

KOD

Смятате ли, че пиша тук просто за да си губя времето и не знам какво точно искам? Би било по-добре да си спестите коментарите.
Много неадекватен отговор към потребител, който иска да помогне.
Учудвам се защо аз си губя времето...
Както и да е, въведени са резултатите!

Аз сега за пръв път се загледах в рейтинга като такъв (ползвам го за база данни с резултатите от състезанията основно, не следя кое дете на кое място е) Какво означава "Рейтинг 1" и "Рейтинг 2". Ей сега чинно си извадих в ексел една част от резултатите, че да нацеля. И единствената логика, която видях е, че рейтинг 1 е без последното провело се състезание (в случая без олимпиадата), а рейтинг 2 е същото, само че с него. Т.е. рейтинг 1 се явява нещо като brought forward резултат спрямо рейтинг 2, че да се измери делтата (прогрес, или спад). Ама ако беше така, нямаше да бъде сортирано по рейтинг 1. Май само за 4-и клас знам какво е рейтинг 1, но за горните ми се губи логиката да се поддържат 2 рейтинга пък и наистина не разгадах какво точно се смята в 1.

*

KOD

Аз сега за пръв път се загледах в рейтинга като такъв (ползвам го за база данни с резултатите от състезанията основно, не следя кое дете на кое място е) Какво означава "Рейтинг 1" и "Рейтинг 2". Ей сега чинно си извадих в ексел една част от резултатите, че да нацеля. И единствената логика, която видях е, че рейтинг 1 е без последното провело се състезание (в случая без олимпиадата), а рейтинг 2 е същото, само че с него. Т.е. рейтинг 1 се явява нещо като brought forward резултат спрямо рейтинг 2, че да се измери делтата (прогрес, или спад). Ама ако беше така, нямаше да бъде сортирано по рейтинг 1. Май само за 4-и клас знам какво е рейтинг 1, но за горните ми се губи логиката да се поддържат 2 рейтинга пък и наистина не разгадах какво точно се смята в 1.


http://alekdimitrov.com/20132014/default.asp

Рейтинг 1 ще отразява общите им постижения от всички състезания, включени в класацията. Ако дете не се е явило на някое от състезанията, то получава 0 точки за него и това ще намали общия му рейтинг!
Рейтинг 2 ще оценява резултатите на ученика само от състезанията, на които се е явил - ако не се е явявал на дадено състезание, то това няма да се отрази отрицателно на общия му рейтинг.

Към момента, резултатите от областен кръг на Олимпиадата са в процес на въвеждане и са недовършени - затова все още не се отчитат от Рейтинг 1. Но се отчитат от Рейтинг 2 - за децата, на които са въведени.

Например - ученик се е явил на състезание 1, 2 и 3 и е получил максимален резултат и на трите - 100.
Но не се е явил на състезания 4, 5 и 6.

Този ученик ще има Рейтинг 1 - 50 и Рейтинг 2 - 100

За ученици, които са се явили на всички състезания, включени в класацията Рейтинг 1 = Рейтинг 2

ПП - Рейтинг1 и Рейтинг 2 има само за 5, 6 и 7 клас, за 4-ти клас няма подобни параметри и рейтингът е само един.
Отчитам тазгодишната класация на седмокласниците като провал... От следващата година ще измисля нещо различно, по-бутиково за тях.
Факт за мен е, че този клас е по-скоро приближен към гимназиалните - страстта и манията за посещаване на всевъзможни състезания вече е отминала и подобна класация в този клас не дава реално отражение на това, кои са най-добрите в набора си. Отделно, децата през тази година имат значително по-важни ангажименти от явяването на всяко състезание.

Така че... следващата година ще има промени.

4 клас според мен всичко е идеално - включени са необходимите състезания, няма излишна информация, не виждам причина за промени там.

5 и 6 клас - това е апогея по отношение на бройката посещавани състезания - всеки ходи на всичко, добре е да има повече състезания. Имам колебания за 1 -2 от тях, но класацията ще има подобен вид и определено ще е най-трудна за изготвяне.

7 - 12 клас... тук вече нещата са улегнали, важните състезания са малко, учениците, които ги посещават - също. Обмислям да поддържам една по-бутикова класация, в която ще влизат само по 100-ина деца от набор, която да ни дава ясна представа за моментната им форма и развитие.
« Последна редакция: 17.04.2014, 14:00 от КрИс »

*

Неактивен Neda

  • 167
Установявам, че рейтингът набира все по-голяма популярност.
Замислял ли си се за рейтинг за 3-токласниците, подобен на този в 4-ти клас? Или е много рано за рейтинги в тази възраст..
« Последна редакция: 17.04.2014, 14:11 от Neda »

*

KOD

Докато написа това - не съм се замислял :)
Но не мисля да правя към момента, причини имам няколко, няма да ги споделям за да не се обиждат родителите :)
Основно, че при този нисък клас рейтингът не виждам каква полза ще има освен за мерене на... който каквото му се иска да мери.
При по-големите не е така.
Но.. нещата се променят динамично със състезанията, може би след година ще си променя мнението..
« Последна редакция: 17.04.2014, 15:23 от КрИс »

*

Неактивен inb

  • 3
Моля да нанесете резултата от ЕК на Явор Ивайлов Божинов, 22 СОУ, 6 клас, 95 точки (No 156 в списъка на Софийска градска секция на СМБ).

P.S Сега видях, че отново е излязъл два пъти  (при предишния ми пост се беше случило същото) - резултатът от ЕК е отделно от резултатите от ЧХ и СМТ
« Последна редакция: 17.04.2014, 17:04 от inb »

*

KOD

Моля да нанесете резултата от ЕК на Явор Ивайлов Божинов, 22 СОУ, 6 клас, 95 точки (No 156 в списъка на Софийска градска секция на СМБ).

P.S Сега видях, че отново е излязъл два пъти  (при предишния ми пост се беше случило същото) - резултатът от ЕК е отделно от резултатите от ЧХ и СМТ
Оправено е

здравейте, интересно ми е да разбера как дете, което не е класирано за областен кръг олимпиада математика 4 клас (според списък на рио софия - http://www.smg.bg/dox/Класирани_за_Областен_математика.pdf , се явява на същия и  резултата му влиза в рейтинга
видях едно познато дете, но предполагам, че има и други

*

KOD

здравейте, интересно ми е да разбера как дете, което не е класирано за областен кръг олимпиада математика 4 клас (според списък на рио софия - http://www.smg.bg/dox/Класирани_за_Областен_математика.pdf , се явява на същия и  резултата му влиза в рейтинга
видях едно познато дете, но предполагам, че има и други

Въпросът е зададен по такъв начин, че не подлежи на смислен отговор. Необходимо е добавянето на конкретика.
Начините са пределно ясни:
1. Списъкът с деца за явяване на Областен кръг на Олимпиадата е грешен.
2. Детето няма резултат от Олимпиадата, а аз съм сбъркал при нанасянето му - вероятността за това не е особено голяма, аз лично бих търсил грешката на друго място...

Подобни безмислени питания ще бъдат трити в бъдеще... Темата е за грешно нанесени / ненанесени резултати - споменавайте име на детето и основания за добавяне / корекция на резултат от дадено състезание моля.
« Последна редакция: 21.04.2014, 07:31 от КрИс »

Здравейте, моля да нанесете резултата на Маргарита Деянова Златева от СМТ - 35 точки.