0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Re: ПЧМГ - мнения и коментари
« Отговор #28 -: 25.06.2015, 11:55 »
Предполагам, че г-жа Шаркова ще бъде подпомогната от колегите си за някоя от математиките (ЗИП, СИП) при шестите класове, за да може да поеме един от петите.
Re: ПЧМГ - мнения и коментари
« Отговор #29 -: 25.06.2015, 17:21 »
В шести клас децата от трите паралелки се разделят на три групи и часовете по СИП са по едно и също време и се водят от трима преподаватели. Съдейки по учебното разписание на 6 и 7 клас ЗП и ЗИП се водят от един и същи преподавател.
Възможно е г-жа Шаркова да не води СИП на 6 клас, но за мен би било странно, имайки в предвид, че точно в часовете по СИП се решават задачи от състезания. В моите престави и желания :-) тя би следвало да води "напредналата" група 6-то класници.
От друга стана не вярвам да остави единия 6 клас - според мен това ще доведе до доста негативни настроения.
Надявам се скоро ще има яснота.

*

Неактивен Princess Leia

  • 14
  • Пол: Жена
Re: ПЧМГ - мнения и коментари
« Отговор #30 -: 5.01.2016, 10:27 »
В 5ти клас на ПЧМГ има ли паралека с немски език или са само с английски?

*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена
Re: ПЧМГ - мнения и коментари
« Отговор #31 -: 5.01.2016, 15:30 »
В 5ти клас на ПЧМГ има ли паралека с немски език или са само с английски?


Само с английски са.

*

KOD

Re: ПЧМГ - мнения и коментари
« Отговор #32 -: 15.01.2016, 16:11 »
Яко, като виц е.

Преди малко получих забележка за хлапето от ПЧМГ:
На 14.02 .2016г. без домашна по английски език.

Ок, ще се подготвим да сме без домашно в неделя,  14 февруари по предмет, който не изучава в училището (той е 8 клас немски).
Това не е забележка към училището, просто весела случка за разведряване
« Последна редакция: 15.01.2016, 17:53 от КрИс »

Re: ПЧМГ - мнения и коментари
« Отговор #33 -: 4.04.2016, 16:34 »
Може ли някой да сподели как става класирането и записването в 8 клас като дати - дали има обобщено класиране след 3-тата дата за изпит или след всеки един от изпитите. Притеснява ме това, че третият изпит е сравнително късно и евентуално също така доколко е сигурно, че ще се съберат достатъчно деца. Защото, ако човек твърдо реши, че това е неговата опция, а същевременно класиранията и изобщо "съществуването" на випуска се решат през юли, могат да се изпуснат всички останалите възможности.

Ще съм благодарна също, ако споделите още впечатления от обучението и нивото по немски. :smiley:

*

KOD

Re: ПЧМГ - мнения и коментари
« Отговор #34 -: 4.04.2016, 17:57 »
Не мисля, че има вероятност да не се събере клас.
По отношение на немския - трудно ми е да отговоря.
Има 2 факта и половина:
1. всички ученици, в това число и сина ми са много доволни от учителя си. Забелязвам, че учи с желание (доколото това е възможно)
2. Резултатите от областен кръг на Олимпиада по немски без да извъртаме думите са си слаби... Слаби, в сравнение с резултатите на други неспециализирани училища като СМГ и НПМГ... Така че, учителят се харесва на децата, но обучението не знам дали няма опции да търпи подобрения...
2.5 Не съм убеден, че има необходимата строгост в преподаването и дали например се пишат от всички зададените домашни, което е важна необходимост за постигане на добри резултати.

Re: ПЧМГ - мнения и коментари
« Отговор #35 -: 5.04.2016, 16:05 »
Благодаря!

Re: ПЧМГ - мнения и коментари
« Отговор #36 -: 5.04.2016, 22:20 »
И аз благодаря. И още един въпрос - как стои въпросът с отсъствията? Може ли родител да изпраща бележки, че детето няма да е на училище. Следи ли се формално за бележки от лекар при болест.

*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена
Re: ПЧМГ - мнения и коментари
« Отговор #37 -: 6.04.2016, 07:54 »
И аз благодаря. И още един въпрос - как стои въпросът с отсъствията? Може ли родител да изпраща бележки, че детето няма да е на училище. Следи ли се формално за бележки от лекар при болест.

Koгато детето е болно звъня на класната да я предупредя, или пускам смс, ако е неподходящ момента да звънна.
След като оздравее носи бележка от педиатърката, която извинява отсъствията. Не ми се е случвало да не пращам бележка, за да кажа как се процедира. Понякога съм се забавяла с бележката, ако и другото хлапе ми е болно и не мога да отскоча до докторката. Когато е отсъствала, заради състезания, те си извиняват отсъствията.

Re: ПЧМГ - мнения и коментари
« Отговор #38 -: 2.05.2016, 09:49 »
Здравейте, знае ли се кой ще поеме математиката на осмокласниците?

*

KOD

Re: ПЧМГ - мнения и коментари
« Отговор #39 -: 2.05.2016, 10:17 »
Таня Стоева

Re: ПЧМГ - мнения и коментари
« Отговор #40 -: 4.05.2016, 10:45 »
Благодаря

Re: ПЧМГ - мнения и коментари
« Отговор #41 -: 3.06.2016, 17:51 »
На отворените врати ще отида. Moже и да кандидатства моята девойка. Макар че е напълно безпредметно. Голямата ми чуденка е защо ПЧМГ не иска 8-окласници от други училища. Т.е. защо не иска 8-окласници с хубави оценки от НВО :) Ами да сложат една дата за изпит преди НВО, че човек да има стимул да отиде. Иначе какво може да те мотивира, ако си приет в АК, СМГ, НПМГ..., да събереш морални сили и да се явиш на още един изпит. Само за да си учетвориш колебанието.
И униформите хич не ги долюбвам, каквото и който да казва. Прекрасните абитуриентки (наистина прекрасни) на ПЧМГ тази година на една снимка ги видях с униформите и поличките им бяха толкова ужасно къси, че и Бритни Спиърс щеше да се изчерви.