0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Neda

  • 167
Re:ПЧМГ - мнения и коментари
« Отговор #14 -: 22.02.2014, 18:49 »
Здрасти Неда, специално се връщам на темата за английския в ПЧМГ в 5клас - надявам се да съм ти полезна. 

Благодаря, Цвета, за времето, което си отделила !

*

KOD

Re:ПЧМГ - мнения и коментари
« Отговор #15 -: 24.04.2014, 14:20 »
4-ия пробен изпит на ПЧМГ, който ще се проведе в неделя, 11 май е безплатен и задължителен за ученици в 5 и 6 клас на ПЧМГ - това е така наречения директорски тест.

*

KOD

Учебната година е в началото, предполагам е рано за впечатления, но за мен, както убеден съм и за много други посетители ще са изключително полезни каквито и да е отзиви за експерименталната паралелка с интензивно изучаване на немски след 7-ми клас в ПЧМГ.
Основното, което поне мен ме интересува е дали ще се запази интензивното математическо обучение, 8-ми клас е чудесно време за задълбаване в състезателната математика, дали се отделя необходимото внимание за това или се набляга само на езика?
И естествено - какви са впечатленията от немския - децата ви от 0 ли почнаха, как върви, те доволни ли са?

*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена
Re:ПЧМГ - мнения и коментари
« Отговор #17 -: 9.10.2014, 10:19 »
И аз се нареждам с питане, дано да има кой да отговори.
Мен ме интересува английската част от класа ( разбрах, че  се делят за немски и английски) - продължава ли се от там където са спряли в 7 клас, или се започва от a,b,c.

*

Неактивен Neda

  • 167
Re:ПЧМГ - мнения и коментари
« Отговор #18 -: 9.10.2014, 19:30 »
И аз се нареждам с питане, дано да има кой да отговори.
Мен ме интересува английската част от класа ( разбрах, че  се делят за немски и английски) - продължава ли се от там където са спряли в 7 клас, или се започва от a,b,c.


По принцип би трябвало да се започва от начало, според мен, но много зависи и от децата в паралелката, и от учителката. Ако всички са с прилично /и сходно/ стартово ниво, учителката би могла бързичко да мине началните уроци /нещо като преговор/, докато се стигне до нов материал.
Но ако в класа има постъпли деца от други училища и те са със значително по-ниска езикова подготовка, няма как да се пропусне материал, който иначе ще е познат на голяма част от класа.
Ролята на учителя е много важна - при желание той може да направи така, че децата, които вече имат добро ниво, да не скучаят и да упражняват знанията си - ще им дава да четат книги и да пишат за тях, ще им даде някоя граматика, по която да работят, ще им възложи някакъв проект...
Доколкото знам, паралелката е разделена на два потока - АЕ и НЕ, така че предполагам става въпрос за десетина - петнадесет деца, изучаващи даден език. Не вярвам учителят да не намери решение.

*

Неактивен Neda

  • 167
Re:ПЧМГ - мнения и коментари
« Отговор #19 -: 1.03.2015, 11:13 »
На сайта на ПЧМГ пише, че за 5-ти клас ще бъдат 3, а не 2 паралелки.

*

KOD

Re:ПЧМГ - мнения и коментари
« Отговор #20 -: 1.03.2015, 17:29 »
Да, благодаря. Копи - пейст грешка, 3 паралелки се подготвят за 5 клас.


*

Неактивен hrisi

  • 27
Re: ПЧМГ - мнения и коментари
« Отговор #22 -: 6.06.2015, 20:26 »
Някой знае ли в колко часа е изпита за прием утре в ПЧМГ? Не виждам никъде да са обявили начален час.

Re: ПЧМГ - мнения и коментари
« Отговор #23 -: 6.06.2015, 22:59 »
Начало на приемния изпит утре в 10 часа. Казаха ми децата да са 15-20 минути по-рано.

Успех

*

KOD

Re: ПЧМГ - мнения и коментари
« Отговор #24 -: 7.06.2015, 01:30 »
Успех на явяващите се.
И да се стягат за много математика през следващата учебна година.  :)


*

Неактивен maibg

  • 16
Re: ПЧМГ - мнения и коментари
« Отговор #26 -: 23.06.2015, 14:10 »
Г-жа Шаркова тази година водеше два от 5-тите класове. Това означава ли, че ще продължи само с един 6-ти клас? Има ли вече яснота кои ще са другите 2-ма (или най-вероятно един) преподаватели по математика на 5ти клас? Чух неофициално "спрягане" за г-жа Алашка и г-жа Антоанета Стоянова. И двете са добри преподавателки според мен, но ми се искаше да има официална информация.

*

KOD

Re: ПЧМГ - мнения и коментари
« Отговор #27 -: 23.06.2015, 14:46 »
Нямам идея за това, може би ще продължи с два класа в 6-ти и един в 5-ти?