0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

*

KOD

Re:СМГ - мнения и коментари
« Отговор #28 -: 11.11.2014, 17:52 »
Не знаете ситуацията затова не говорете.

То.. проблема е дали вие сте наясно със ситуацията, а не дали аз съм :)
От написаното поне аз не се убедих в това.
При всички положения не виждам логика този въпрос да бъде обсъждан първо на всеослушание във форум, а в последствие с класната. За мен коректната подредба е обратната.

*

Неактивен kat33

  • 41
Re:СМГ - мнения и коментари
« Отговор #29 -: 11.11.2014, 18:08 »
Аз съм наясно с проблема ,и смятам,че точно тук е мястото да искам мнение от родители  на които деца учат в СМГ ,а що се отнася с класната ще се разговаря още утре.И колкото знам вие не познавате нито учителката нито детето нито проблема за да знаете и коментирате.И съм доволна защото се свързаха с мен майки ,които знаят за какво става въпрос.А и мисля,че това е форум за мнения и коментари.Хора много мнения също.Лека вечер.
« Последна редакция: 11.11.2014, 19:46 от kat33 »

*

KOD

Re:СМГ - мнения и коментари
« Отговор #30 -: 11.11.2014, 18:30 »
А и мисля,че това е форум за мнения и коментари.Хора много мнения също.Лека вечер.

Е точно де. Аз изказвам мнение, вие казвате - не говорете, а не обратното :)
Нали не е място само за коментари на съгласни с така представената ситуация? Винаги има повече от един ъгъл..

*

Неактивен Ant12

  • 234
Re:СМГ - мнения и коментари
« Отговор #31 -: 23.11.2014, 10:01 »
В момента СМГ води усилена надпревара с Английската гимназия в Бургас, за финансиране на две достойни инициативи.

Ако СМГ спечели, Мтел ще финансира участието на отбор на гимназията на математическо състезание, организирано от университета в Харвард.

Да подкрепим СМГ на http://loop.bg/

P.S. Позволен е по 1 лайк на ден. Крайният срок е 10.12. 

Re:СМГ - мнения и коментари
« Отговор #32 -: 19.12.2014, 19:25 »
Някой да си е получил грамотата от "Хитър Петър"?
Организаторите отдавна написаха, че всички грамоти и медали са изпратени в училищата, гледам, че в ПЧМГ са се снимали с медалите...


Re: СМГ - мнения и коментари
« Отговор #34 -: 1.07.2015, 22:54 »
 Може ли след 7-ми клас да се кандидатства в два различни града едновременно? Примерно в СМГ и ОМГ Пловдив?

*

KOD

Re: СМГ - мнения и коментари
« Отговор #35 -: 1.07.2015, 22:55 »
Да,  защо да не може...

Re: СМГ - мнения и коментари
« Отговор #36 -: 1.07.2015, 22:57 »
Благодаря.

Re: СМГ - мнения и коментари
« Отговор #37 -: 17.07.2015, 21:53 »
В СМГ не виждам да има паралелка с информатика. Изучава ли се изобщо, макар и като допълнителна школа?

*

KOD

Re: СМГ - мнения и коментари
« Отговор #38 -: 18.07.2015, 01:49 »
Преди 2 години да - на допълнителна школа.
Проблемът според мен беше прекалената й задълбоченост - 8 астрономически часа информатика в 5 клас е доста пресилено и ненужно. На фона на 2 часа школа по математика... странно.
Сега не знам как е, надявам се да е нещо по-реално като време.

Re: СМГ - мнения и коментари
« Отговор #39 -: 18.07.2015, 15:59 »
Тази година имаше школа по информатика за начинаещи в 5ти клас. Започна обаче някъде втория срок.
Провеждаше се в четвъртък с продължителност към 3 часа.

Re: СМГ - мнения и коментари
« Отговор #40 -: 18.07.2015, 18:44 »
Ако питате за 5-ти клас - в часовете по информационни технологии (2 часа седмично) децата учиха програмиране от самото начало, а от втория срок имаха и допълнителни 4 учебни часа школа. Падна се в много натоварен ден.

Re: СМГ - мнения и коментари
« Отговор #41 -: 18.07.2015, 19:17 »
Ако питате за 5-ти клас - в часовете по информационни технологии (2 часа седмично) децата учиха програмиране от самото начало, а от втория срок имаха и допълнителни 4 учебни часа школа. Падна се в много натоварен ден.
Програмиране? В смисъл пишеха нещо на С++ примерно?
В часовете по информационни технологии в пети клас?
Чисто теоретично, в учебната програма по предмета за пети клас няма залегнало нищо такова. Как точно е уредено?
Не се заяждам. Просто ми стана интересно. Все пак не е задължително всички петокласници да се интересуват от информатика, особено в часовете по информационни технологии. А и оценки се пишат, така или иначе.
Въпросите ми не засягат школата. Само задължителните учебни часове по ИТ.
« Последна редакция: 18.07.2015, 19:30 от Дидева »