0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Re: СМГ - мнения и коментари
« Отговор #42 -: 18.07.2015, 20:37 »
Експериментално едните петокласници са имали часове по програмиране в часовете по ИТ тази година, даже някъде по телевизиите имаше репортаж с Яшу и децата, единия час е СИП.
« Последна редакция: 18.07.2015, 20:40 от mimsun »
Re: СМГ - мнения и коментари
« Отговор #43 -: 18.07.2015, 21:30 »
Дидева, в един от класовете тази година имахме възможност за избор - програмиране на С++ или стандартните неща по програма при други госпожи (клавиши, софтуерни приложения и т.н.) Ние на практика през цялата година си останахме при Яшу. Започнаха доста устремно та се наложи да помагаме в началото.

Re: СМГ - мнения и коментари
« Отговор #44 -: 18.07.2015, 21:43 »
Благодаря за отговорите. Просто ми беше любопитно за какво точно става дума. Добре е щом е по избор, а не засяга всички в часовете от ЗП по ИТ. Не че имам нещо против информатиката, но не всеки може като Van_05 да удари едно рамо при затруднения и скоростно темпо.  :)

Re: СМГ - мнения и коментари
« Отговор #45 -: 18.07.2015, 23:07 »
СМ или НПМГ? Каква е разликата?

*

Неактивен Neda

  • 167
Re: СМГ - мнения и коментари
« Отговор #46 -: 4.09.2015, 21:04 »
С оглед новата организация на смените в СМГ, има ли желаещи бъдещи ученици от 5-ти - 8-ми клас за С1 курс по английски в IH Sofia в СМГ?

Re: СМГ - мнения и коментари
« Отговор #47 -: 4.12.2015, 08:32 »
Имам един въпрос.
Вярно ли е, че в СМГ запълват паралелките започвайки от "А" клас нататък по успеха от кандидатстването така, че най-силните попадат в "А" клас и след това само те формират отбори и ходят по състезания? Ако детето ми кандидатства и не успее да попадне в "А" клас, значи ли това,че ще е извън групата, подготвяна за състезания? Моля, хората, които са запознати отблизо, да споделят дали учителите си имат любимци и толерират тях, а останалите паралелки скучаят.

*

KOD

Re: СМГ - мнения и коментари
« Отговор #48 -: 4.12.2015, 09:39 »
Не, нищо от написаното не е вярно.
Разпределението след приема е променливо и се прави не за да се фаворитизират някои деца, а за да се напипа най-правилната стратегия за добро развитие.
При приема на моето дете, разпределението беше напълно произволно - той беше с максимален резултат на приемния изпит например, а беше във В клас.
Достъп до школи и допълнителна подготовка имат абсолютно всички желаещи без значение от това в коя паралелка учат.

*

Неактивен Aila

  • 12
Re: СМГ - мнения и коментари
« Отговор #49 -: 14.12.2015, 11:43 »
Здравейте,
аз имам следният въпрос макар да е доста рано все още и да поставям малко каруцата пред коня...
Имам близначки, които обаче се спраявт доста различно със задачите на курса в СМГ, тренировъчните изпити и на състезанията.
Все още са в трети клас, но колебанието ми е дали да се възползвам от възможността да влязат и двете като близначки, ако се класира само едната догодина.
Знам, че има неофициално известен брой деца, които влизат в класовете в СМГ без да са се класирали. Имате ли представа дали за тях е много трудно да се справят с тепмото там и дали си заслужава едно дете, което не е математик да се постави в тази среда? Имам още малко под година, преди първото състезание което влиза в рейтинга за да взема окончателно решение какво да правя и всички отговори и коментари от запознати реално с условията и атмосферата в клас ще ми бъдат от голяма полза.

*

Неактивен Neda

  • 167
Re: СМГ - мнения и коментари
« Отговор #50 -: 14.12.2015, 12:04 »
Ако близначката е старателна и работлива, няма да има проблем. Домашните са повечко от домашните в другите училища, също така учебният ден е по-дълъг. Но учителите преподават добре, материалът е структуриран и като цяло всички деца се справят. Може да не ходи на школа и да не се явява на състезания, което ще й спести време, макар че повечето деца, които учат в СМГ, без да са се справили на приемния изпит, си ходят и на школа, и на състезания.
Колкото до адаптацията - впечатленията ми са, че децата съвсем добре се чувстват, създават приятелства и пр., т.е. това зависи от техните качества, а не от това как са влезли. 

*

KOD

Re: СМГ - мнения и коментари
« Отговор #51 -: 14.12.2015, 12:24 »
Възползвай се без да се замисляш :)
Местене от СМГ в друго училище не е проблем, обратното е.

*

Неактивен Aila

  • 12
Re: СМГ - мнения и коментари
« Отговор #52 -: 14.12.2015, 13:02 »
Много благодаря за коментарите и съветите.  :)

*

Неактивен lioneberja

  • 3
  • Пол: Жена
Re: СМГ - мнения и коментари
« Отговор #53 -: 28.06.2016, 10:22 »
Така като ви чета, започнах да се притеснявам.
Тази година евентуално ( дано) моето дете ще е прието в руска паралелка, а тук прочетох мнения "ясно, вие сте в руска паралелка, там атмосферата е друга".
Значи ли това, че там са "слабите" деца и атмосферата и обучението не са на ниво ?

*

Неактивен kat33

  • 41
Re: СМГ - мнения и коментари
« Отговор #54 -: 28.06.2016, 13:33 »
Не се притеснявайте,моят син сега ще е 7 клас в СМГ и е от руската паралелка , много добре се справя ходи на състезания,дори спечели и медал ,класира се за националното,и се справя по-добре от деца от английските паралелки,има деца,които бързо напредват , препоръчвам ви да го запишете няма да съжалявате.Поздрави и успех.

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Re: СМГ - мнения и коментари
« Отговор #55 -: 9.06.2017, 07:29 »
Струва ли си СМГ?

Ами... от близо 120 ученици в набор, 117 през 2017-та имат 90+ точки на НВО 2017 по математика. Явно си струва :)
http://alekdimitrov.com/comment.asp?NID=571