0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

*

KOD

Тема, в която заедно да проследим Пролетните Математически Състезания 2014.
Споделете вашите снимки, впечатления и коментари.
ПМС 2014 ще се проведат от понеделник до сряда - 31 март - 02 април 2014 в Русе за ученици в 4, 5, 6, 7 и 8 клас и Плевен за ученици в 9, 10, 11 и 12 клас.
В понеделник е регистрацията на състезателите, във вторник - кулуминацията от 9 часа - самото състезание, а по-късно през деня - проверка на задачите, контестации и класиране.
В сряда е награждаването.

Информация, новини, задачи и решения от Пролетни Математически Състезания

Очаквани задачи, отговори, резултати от ПМС 2014 Русе - от 4 до 8 клас - на сайта на РИО Русе и СМБ Русе

Очаквани задачи, отговори, резултати от ПМС 2014 Плевен - от 9 до 12 клас - на сайта на МГ Гео Милев, Плевен и РИО Плевен


Първоначални, непотвърдени отговори от Пролетни Математически Състезания 2014:

6 клас:
1 задача: 2/a > 1/b -2
2 задача:
А подточка: Sdpt = 1/2 cm2 ; Sapt = 10.5 cm2
Б подточка: 48 cm2
3 задача: 44
4 задача: 18


задачи, решения и оценяване - 4 - 8 клас

задачи, решения и оценяване - 9 - 12 клас


Кои са авторите на задачите за Пролетни Математически Състезания 2014:

4.1. – Ивайло Кортезов, 4.2. и 4.3. – Ивайло Старибратов, 4.4. – Ивайло Кортезов;
5.1. – Емил Карлов, 5.2. – Иван Ангелов, 5.3. – Ирина Шаркова, 5.4. – Иван Ангелов;
6.1. – Стоян Ненков, 6.2. и 6.3. – Ирина Шаркова, 6.4. – Емил Карлов;
7.1. – Мариана Кьосева, 7.2. – Веселин Ненков и Сава Гроздев, 7.3. Ивайло Кортезов;
7.4. – Веселин Ненков и Сава Гроздев;
8.1. и 8.2. – Мариана Кьосева, 8.3. – Ивайло Кортезов, 8.4. – Веселин Ненков и Сава Гроздев;
9.1 - Динко Раднев, 9.2 - Ангел Гушев, 9.3 - Николай Белухов, 9.4 - Петър Бойваленков;
10.1 и 10.2 - Стоян Боев, 10.3 - Александър Макелов, 10.4 - Петър Бойваленков;
11.1 - Динко Раднев, 11.2 - Борислав Мирчев, 11.3 - Емил Колев, 11.4 - Александър Иванов;
12.1, 12.2 и 12.3 - Николай Николов, 12.4 - Александър Иванов


ОКОНЧАТЕЛНИ РЕЗУЛТАТИ 4 - 8 КЛАС

ОКОНЧАТЕЛНИ РЕЗУЛТАТИ 9 - 12 КЛАС


Предварителни резултати 4 клас

Предварителни резултати 5 клас или оттук

Предварителни резултати 6 клас
Предварителни резултати 6 клас - СОРТИРАНИ ПО ПОСТИЖЕНИЕ

Предварителни резултати 7 клас
Предварителни резултати 7 клас - СОРТИРАНИ ПО ПОСТИЖЕНИЕ

Предварителни резултати 8 клас

Предварителни резултати 9, 10, 11 и 12 клас




4 клас:
Недостатъчно прецизен подбор на задачите - 11 първи места с максимален брой от 26 точки.
За щастие на СМГ, които дават директен прием за 1-во място от ПМС и на ПЧМГ, които дават стипендия на победителите - само две деца са от София... :)
Тук се очаква организаторите да раздадат 11 златни медала (ако имат толкова) и да няма сребърни и бронзови отличия.


5 клас:
Няма максимален резултат.
Най-добър резултат - 22 точки, постигнат от:
Анна Михалкова - ПМГ Благоевград, Венислав Иванов - МГ Варна, Никола Коларов - ПМГ Бургас, Максимилиан Георгиев - МГ Русе
Следвани с 21.5 точки от:
Женя Янчева - ПМГ Бургас, Иван Георгиев - СМГ
Очакванията са в тази възрастова група да има 4 златни медала, без сребърни и бронзови отличия, като и 4-те отиват извън София.


6 клас:
4 максимални резултата от 26 точки, два от които на ПЧМГ, един от ЕСПА и един на МГ Варна:
Алек Димитров и Александър Желязков - ПЧМГ, Ивайло Стоянов - ЕСПА, Борис Геренски - МГ Варна
След тях с 25 точки - 3 х СМГ + МГ Бургас:
Васил Тодоров, Тодор Христов и Христо Ефимов - СМГ, Цвета Крумова ПМГ Бургас.
Очакванията са в тази възрастова група да има 4 златни медала, без сребърни и бронзови отличия, като 3 от 4-те злата отиват в ученици на частни училища.


7 клас:
Борис Барбов с уникален максимален резултат от 26 точки в 7-ми клас!
След него, с цели 7 точки по-малко - Борислав Антов и Иван Александър Мавров с по 19 точки.
Върхът при седмокласниците е окупиран от СМГ - Браво!
И не само върхът, а и подножието му. Следващите пет резултата са доста по-ниски - 15 точки и са отново на трима възпитаници на СМГ!!! - Йоана Николаева Николова, Денислав Георгиев Георгиев, Георги Атанасов Паскалев, които си партнират с още 2 деца с резултат 15 точки - Надежда Китипова - МГ Варна и Орлин Кучумбов ПМГ Бургас.
Тук би следвало да имаме един златен и 2 сребърни медала, всички отиващи в СМГ.
 


8 клас:
С максимален резултат от 26 точки:
Васил Йорданов, Калоян Алексиев, Георги Димитров, Димитър Любенов - СМГ, Илия Божинов - ПМГ Благоевград
С 25 точки:
Константин Радосветов Гаров - ПМГ Бургас
При 8-класниците ще видим 5 златни медала, сребърни и бронзови няма да има.


9 клас:
1 място с 21 точки - Мария Делякова, Димитър Ружев - СМГ
2 място с 19 точки - Христо Папазов - АК, Виолета Найденова - СМГ


10 клас:
1 място с 20 точки - Станислав Димитров - СМГ
2 място с 15 точки - Деница Маркова, Александър Чергански - СМГ


11 клас:
1 място с 25 точки - Любен Личев - МГ Плевен
2 място с 20 точки - Петър Гайдаров - ОМГ Пловдив
3 място с 18 точки - Цветомир Михайлов - СМГ


12 клас:
1 място с 26 точки - Павлена Ненова, Нгуен Чи Зунг - СМГ
2 място с 25 точки - Станислав Чобанов - МГ Варна




Интересна статистика:
Кой повтаря годината с медал?

От сегашните медалисти в 5 - 12 клас, миналата година медали от Пролетни Математически Състезания са взели:



Венислав Иванов (сега 5 клас);
---------------------------------------------------------------------------
Алек Димитров (сега 6 клас);
---------------------------------------------------------------------------
Борис Барбов, Борислав Антов, Иван Александър Мавров (сега 7 клас);
---------------------------------------------------------------------------
Калоян Алексиев, Георги Димитров (сега 8 клас);
---------------------------------------------------------------------------
Мария Делякова (сега 9 клас);
---------------------------------------------------------------------------
Деница Маркова, Александър Чергански (сега 10 клас);
---------------------------------------------------------------------------
Петър Гайдаров (сега 11 клас);
---------------------------------------------------------------------------
Нгуен Чи Зунг, Станислав Чобанов (сега 12 клас)
---------------------------------------------------------------------------

От изброените 13 повтарячи, 8 в момента са възпитаници на СМГ, 2 на МГ Варна, 1 на ПМГ Бургас, 1 на ОМГ Пловдив и 1 на ПЧМГ



НЯМА медали за победителите от Пролетните Математически Състезания 2014 в Русе :)

 
« Последна редакция: 28.04.2016, 14:02 от КрИс »
*

KOD

Тази сутрин, с автобус за Русе замина отборът на ПЧМГ. Състезателите трябва да са в Русе към 15:30 - 16 часа.
Името на училището ще защитават 16 ученика в 4, 5, 6 и 7 клас.

Без да съм напълно сигурен, в отбора има 2-ма четвъртокласници, 4-ма 5-класника, 4-ма 6-класника и 6-ма 7-класника.

Миналата година представянето на ПЧМГ на ПМС не беше от най-запомнящите се, ще видим дали 2014 ще донесе нещо повече за училището.

Децата ще са настанени в хотел в центъра на града, на броени метри от двете училища, в които утре ще се проведе ПМС.

Ръководители на отбора са г-жа Таня Стоева и г-н Златилов.

Да им пожелаем и на тях по-здрави нерви и по-послушна менажерия :)
« Последна редакция: 31.03.2014, 11:22 от КрИс »

С този автобус тръгнаха и Детската академия, а може би и други, защото ми се видя, че беше пълно с деца. Успех на децата! И здрави нерви за околните!

*

KOD

Аа, не ги видях, оставих хлапето и хукнах на работа. Не забелязах други хлапета - ПП - автобусът беше на Юнион Ивкони в 8:30 - за същия ли иде реч?

Кой е ръководител на отбора на Академията?
Там е леко странна ситуацията - има доколкото знам деца от училища, които изпращат свои отбори в Русе - СМГ например...


ПП - При нас според мен отиваме към леко пренасищане от състезания.
Аз съм поставил за задача - добро представяне на контролата за Хонг Конг, а оттам нататък... каквото се получи без повече допълнителна подготовка, та ще видим това как ще се отрази на резултатите.
Кенгуруто добре го избута, надявам се и на ПМС да се стегне :)
« Последна редакция: 31.03.2014, 13:27 от КрИс »

*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена
В 10, 42 тръгнаха децата,  с леко забавяне от обявения час. Като че ли не видях да има други деца, организирани, но не е невъзможно, тъй като стояхме доста встрани родителите, да не пречим.
Присъединявам се към пожеланията на Крис към децата и ръководителите им!
Личните ми очаквания за детето са единствено да успее да чувства добре и спокойно, след година мога да добавя и математически :)


Автобуса беше на Юнион Ивкони и трябваше да тръгне в 10.30, ама нещо много се замотаха, а познах ПЧМГ по Златилов  и разбира се и Алек видях (моето дете го познава, но аз не знам откъде). С Академията тръгнаха малко деца с автобуса повечето с родителите си са заминали.
Направиха отбор за 4 клас за деца, които иначе беше невъзможно да се организират (с тези заявки в РИО), но мисля, че има и няколко по-големи. Води ги Ирина Шопова.
Аз лично нямам големи очаквания от моето отроче, да трупа опит.

*

Неактивен Neda

  • 167
И аз тук. Шоколадът, който приготвих за състезанието, вече е изяден. Половината работа за утре е свършена :)
Успех!

*

KOD

Не забелязах други хлапета - ПП - автобусът беше на Юнион Ивкони в 8:30 - за същия ли иде реч?

В 10, 42 тръгнаха децата, 

Уфф, в 10:30 разбира се исках да кажа, не 8:30...

*

KOD

Да докладвам - отборът на ПЧМГ е вече в Русе, настанен е в хотела.
Стаите били ужасно малки и с микроскопичен телевизор без детски канали :)
Иначе хотела ставал и имал градина :)

Шуменчетата са настанени в хотел "Рига", както Яни казва "Риган", не пожела да ми говори повече, също пътува с организиран транспорт от гимназията. Взе си специални атрибути- карти няколко вида, комикси, абе всичко друго ,но не и да мисли за задачи, мисля, че децата са по-мъдри от нас, в крайна сметка това  са празници за тях.

*

KOD

Шуменчетата са настанени в хотел "Рига", както Яни казва "Риган", не пожела да ми говори повече, също пътува с организиран транспорт от гимназията. Взе си специални атрибути- карти няколко вида, комикси, абе всичко друго ,но не и да мисли за задачи, мисля, че децата са по-мъдри от нас, в крайна сметка това  са празници за тях.

Същата работа - таблет + голям и доста тежък комплект за шах, табла, барбут, покер и не знам още какво съставя 60% от багажа. За сметка на това, нямаше молив и триъгълник :)

Като че ли повечето отбори са се насочили към Рига, малко далечко само че ми се струва хотела от училищата, в които ще се провежда състезанието.
Изборът на нашето училище засега е единствения, който е в друг, по-малък хотел в центъра на Русе, а не на реката.

Ние май сме в "Космос", бил до автогарата близо. Играели сантасе и изобщо не се сети да се обади, че са пристигнали даже. Купона е пълен.

*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена
Да бях тук да прочета, че са пристигнали, ама не би - звънях има - няма 10 пъти, че кой да се сети да ми се обади, че е пристигнал, или да си вземе телефона като отиде в друга стая?!  :RTFM: ( не го знам този имотикон, но прилича да е на човек четящ конско , хаха).
Ние принадлежности сме си взели, но акъла... акъла май сме го забравили . Карти и игри има, явно като всички :)

И аз да се включа - нашите /Варна/ отпътуваха в 13,00 ч. Татко му докато му наместваше багажа, той поемаше ангажимент в 18,00 да бъде в стаята на шестокласничките  :)
Толкова разсеян - просто без коментар, щом взе раничката на малкия /т.к. ние пък си организираме семейна почивка/, а тя е абсолютно бебешка...... Както татко му каза, трябваше да го оставя да тръгне с нея и като я отвори, да изпопадат памперсите отвътре..... Незнам, пуберитет ли е това, но концентрацията абсолютно ни бяга в последно време.....
Е това, което ме зарадва, е, че поне автобуса не е спирал, защото последното пътуване от и за В. Търново, беше с няколко прекъсвания, именно заради нас :(

Нямам представа колко са децата от МГ Варна. Единствено петокласниците знам, че са 8. И те са в Рига, доколкото знам и Пловдив също. Моето е на 16-я етаж /последен/. Ако не друго, поне имат панорама :)

Успех на всички!
« Последна редакция: 31.03.2014, 21:28 от Палечко »