0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Че при мен са екселски. От СМБ - Русе.
Браво на шестокласниците и честито!

Браво на Алек! Май в 6 клас има доста добри резултати

ПЧМГ са с два максимални резултата, а СМГ няма първо място.

http://smb-ruse.com/materials/4klas.xls
« Последна редакция: 1.04.2014, 21:07 от Дидева »

*

Неактивен Ant12

  • 234
Поздравления за Борис Барбов, 7 клас!!! Изключителен състезател, който притежава рядкото качество да се мобилизира и да е най-добър, именно точно тогава, когато „трябва” да си най-добър. Браво!!!

*

KOD

Тази година ще има недостиг на злато и излишък на сребро и бронз :)
Дали организаторите са се запасили или ще има гаф :)

За 4, 5, 6 и 7-ми клас са необходими 17 златни, два сребърни и нула бронзови медала :)

ПП - Имаше някакъв случай - ПЧМГ ако се не лъжа преди година, две бяха спечелили златна отборна купа в Шумен, заедно със СМГ и още някакво МГ.
И... понеже 2 златни купи имало свободни - дали ги на МГ-тата, а на ПЧМГ - дървена :)
Не съм убеден дали историята е истина или мит :) Чух я някъде и сега се присетих, защото ситуацията с медалите ще да е форсмажорна :)
« Последна редакция: 1.04.2014, 21:57 от КрИс »

*

Неактивен Ant12

  • 234
Според Регламента за националните състезания (МОН): “Журито определя първите трима ученици, класирани на първо, второ и трето място (по един за всяко място) съобразно получените точки, броят на които е не по-малък от 19 за темата, при максимален брой 26 точки. При равен брой точки се допуска класиране на повече от един ученик на едно място, включително и на първите три места, като това става за сметка на следващите места. В зависимост от получените точки журито може да присъди грамоти за: “първа награда” на класиралите се от четвърто до шесто място; “втора награда” на класираните от шесто до десето място; “трета награда” на класираните от единадесето до двадесето място.”

Медалите ще са „колкото трябва”, а грамотите, много. Справка, миналата година.

*

KOD

Ами не, медалите няма да са колкото трябва, а ще са колкото ги преброих - 17 златни, 2 сребърни и 0 бронзови за 4, 5, 6 и 7 клас...
На 10-те деца с максимален брой точки в 4-ти клас как да не им дадеш златни медали :)
ПП - Повече ще са, ще има златни допълнения от контестациите като че ли.
« Последна редакция: 1.04.2014, 22:04 от КрИс »

*

Неактивен Ant12

  • 234
Ами не, медалите няма да са колкото трябва, а ще са колкото ги преброих - 17 златни, 2 сребърни и 0 бронзови за 4, 5, 6 и 7 клас...

Ще видиш утре. Виж в МОН от 2013 и 2012.

*

KOD

Еми виждам... миналата година бяхме със сребърен и нямаше бронзов.
Аз лично не виждам как да разделиш деца с еднакъв брой точки - виж в 1-ви пост:
10 еднакви максимални резултата в 4 клас, 3 еднакви топ резултата в 5 клас, 3 еднакви максимални резултата в 6 клас, 1 в 7 - както и да ги смятам са 17 златни медала.
Просто издънка със задачите в 4 клас...
« Последна редакция: 1.04.2014, 22:09 от КрИс »

*

Неактивен Ant12

  • 234
Медалите са "вързани" със стипендиите (за държавни/общински) и според мен, това е причината да е "така".

Всъщност за всички международни състезания е "така". Равните резултати са за сметка на следващите.

P.S. Да, златните медали трябва да са колкото са максималните резултати, но това ще е за сметка на сребърни/бронзови.
« Последна редакция: 1.04.2014, 22:12 от Ant12 »

*

KOD

Да бе човек, аз не смятам следващите - затова казвам, че няма да има сребърни и бронзови, а реки от златни.
Всички изброени 17 са с максимален резултат в групата си - няма как да не получат златен медал.


Стипендията - тъжна работа :(
Миналата година - сребърен медал - йок стипендия, за 5 клас не давали.
Тази година - златен медал - йок стипендия щото било частно училището.
Много демотивиращо...
В 6-ти клас спестихме някой лев на държавата, лошото е, че даже неудобно няма да стане на някой.

P.S. Да, златните медали трябва да са колкото са максималните резултати, но това ще е за сметка на сребърни/бронзови.
Така де, стигнахме до единодушие :)
4 - 7 клас - 17 златни, 2 сребърни и 0 бронзови, както написах в поста горе.

ПП - Системата не е точна де - миналата година в 5-ти клас имаше 2 деца с 26 и 2 с 25 точки.
По правилата, би било редно да има 2 златни и 2 бронзови, а те дадоха 2 златни и 2 сребърни...
« Последна редакция: 1.04.2014, 22:17 от КрИс »

*

Неактивен Ant12

  • 234
Да, това не е правилно. Стипендията трябва да е за постижението, а не за вида училище, но това е съвсем друга тема.

Браво Крис, тази година Алек е може би най-добрият сред шестокласниците...Пожелавам успехи и в международен план !!!!!