0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неда, той беше на лагера на Академия 21 век миналото лято и е много доволен! Ако всичко е наред, пак бих го записала тази година.
*

Неактивен Neda

  • 167
В името на коректността, дали някой от подкрепящите контестацията на Косьо, би потвърдил, че отговорът, даден от детето, е бил 8.
Все пак по-горе код беше писал: " Деца са, не е ясно как са се разбрали".
Аз  твърдя, че много добре са се разбрали и че в автобуса на връщане след състезанието нашите са се питали как е станало така.
Което е критика към задачите и критериите за оценяване, не към резултата на Косьо.
Целта не е да омаловажа успеха на детето, а да коментираме двусмислието на задачите и оценяването.
Отворен остава въпросът дали няма и други деца, сред тези с 25 и 24 т, също заслужаващи златен медал, но неполучен, само защото не са се явили на контестации. И колко и кои са тези деца.
Т.е. окончателната класация доколко е точна и пълна ?!
Тези колебания, които остават след състезанието, не съответстват на очакванията ми за сериозно състезание.
A точно на това състезание е нужна прецизност, защото децата са отделили част от ваканцията си за него, родителите им са заделили средства и защото състезанието е обвързано с прием в СМГ и стипендия в ПЧМГ.
« Последна редакция: 4.04.2014, 10:44 от Neda »

*

Неактивен Neda

  • 167
Като допълнение към горния си пост ще добавя, че след твърденията, че резултатът от 26т. на Косьо е напълно заслужен, както и че оценката на комисията на контестацията е коректна, няма причина да не се напише истината за посочения от детето отговор.
В противен случай ще остана с впечатление, че пишещите тук не вярват съвсем в това, което са написали.
А изводите всеки сам ще си направи - дали комисията е постъпила правилно, като е присъдила допълнителните 2т. , защото има двусмислие в задачата, или не.
Но е важно да се знае, че информацията, която подадох, е вярна. Интерпретирането й всеки прави сам за себе си.
Моят извод е за издънка в задачата, щом предполага максимлен резулат при два различни отговора и поздравления за Косьо, че е аргументирал убедително своето решение!
За съжаление обаче, ако и други деца са посочили отг. 8 на тази задача, вероятно техните работи не са преразгледани и оценени наново.
Дано занапред да няма подобни ситуации.
« Последна редакция: 4.04.2014, 13:16 от Neda »

Като допълнение към горния си пост ще добавя, че след твърденията, че резултатът от 26т. на Косьо е напълно заслужен, както и че оценката на комисията на контестацията е коректна, няма причина да не се напише истината за посочения от детето отговор.


А ти защо не се обърнеш към комисията по този въпрос? Или поставяш репутацията на проверяващите на съмнение?
Ей, много луд народ има в този нет...
Въздържай се от подобни констатации!
След като си се регистрирал за да се изкажеш по казуса - действай по същество - изнесено е твърдение, че на дадена задача са признати 2 верни отговора. Подкрепи или обори твърдението.
mod. edit.

« Последна редакция: 4.04.2014, 13:37 от КрИс »

*

Неактивен Neda

  • 167

А ти защо не се обърнеш към комисията по този въпрос? Или поставяш репутацията на проверяващите на съмнение? Ей, много луд народ има в този нет...

Не, изглежда коректността на условието на задачата е под съмнение, а не репутацията на комисията.

И защо трябва да се обръщам към комисията - за мен няма неясноти - признати са и двата отговора за верни, тук подавам информацията.
Не виждам защо това трябва да бъде премълчано.
« Последна редакция: 4.04.2014, 13:33 от Neda »

Щом признаваш това, значи според теб детето си заслужава златния медал, нали? Или не?

Мейлът на Кортезов е: http://www.academy21century.com/team/guests/kortezov.php , пиши му за обаснение.

А тук само projtcho е видял наживо работата на детето, но не стои непрекъснато логнат, за да ти отговаря на непрестанните подмятания. Майката ти каза, че дори не е искала контестация.

Между другото, какво те касаят тези 2 точки, като имате само 21 от 26 възможни точки. И да има това дете 24, пак няма да се вдигнете нагоре, пак ще е преди вас. От спортна злоба ли го правиш?

Тъй като стана голям въпрос, попитах Косьо с какво отговора му се различава от отговора, който прочетохме в решенията, дадени в сайта на РИО РУСЕ и все пак е верен. Ето какво ми обясни той: "Те са описали само вариантите с еднаквите НЕНУЛЕВИ, които съм описал подробно и аз. Но освен това, за всеки случай, тъй като често слагат уловки в условията, аз описах и вариантите, в които РАЗЛИЧНИТЕ са нулеви, защото в условието не е зададено, че различните задължително са ненулеви, тъй като условието е: "...ако на еднаквите букви съответстват еднакви ненулеви цифри, а на различните букви съответстват различни цифри". Никъде не пише, че различните трябва да са ненулеви, тоесто може и да са нулеви."

*

Неактивен Neda

  • 167
Щом признаваш това, значи според теб детето си заслужава златния медал, нали? Или не?
Не поставям под съмнение решението на журито.

Мейлът на Кортезов е: http://www.academy21century.com/team/guests/kortezov.php , пиши му за обаснение.

Нямам нужда от обяснение. За мен ситуацията е ясна и приемлива.

А тук само projtcho е видял наживо работата на детето, но не стои непрекъснато логнат, за да ти отговаря на непрестанните подмятания. Майката ти каза, че дори не е искала контестация.

Не говорим за това. Признат е и отг. 8 за верен, на база на контестация, макар той да не фигурира нито в официалните отговори, нито някъде другаде, извън този форум. За някого това може да е важно.

Между другото, какво те касаят тези 2 точки, като имате само 21 от 26 възможни точки. И да има това дете 24, пак няма да се вдигнете нагоре, пак ще е преди вас. От спортна злоба ли го правиш?
Защо злоба ? И защо трябва да имам лична изгода, за да искам нещата да бъдат ясни ?


Мислех, че за някого ще бъдат важни тези детайли, но съм се излъгала.
Съжалявам, че предизвиках дискусията.

Мария111, благодаря за отговора!

« Последна редакция: 4.04.2014, 14:09 от Neda »

*

KOD

Мислех, че за някого ще бъдат важни тези детайли, но съм се излъгала.
Съжалявам, че предизвиках дискусията, от която нямам никаква лична изгода, а само негативи.

Защо, детайлите са важни според мен.
Не знам защо, всеки път, когато има нещо неясно и някой потърси детайлите се намират много доброжелатели, които го изкарват по-черен от сатаната и търсят под вола теле.
За разлика от bx3m, не смятам, че е необходимо да има личен мотив за да се разнищи историята.
Ето, след отговора на maria111 разбрахме с голяма доза вероятност, че организаторите са приели повече от един отговор за верен, въпреки, че това не е описано в критериите за оценка.
Тоест, проблем няма в никое дете или родител, той е в критериите :)
Нали така, хайде мир да има и да не се дъвчете помежду си, пък аз ще ви почерпя всички по един сок.

... пък аз ще ви почерпя всички по един сок.


За мен от хмел, ако може. И аз мисля, че е добре въпросът да бъде приключен, тъй като ситуацията беше изяснена.
А и комисиите не винаги са безгрешни. Случвало се е след провеждането и на други състезания да има спорни условия и отговори, че и сгрешени даже.
« Последна редакция: 4.04.2014, 14:29 от Дидева »

Neda, похвално е, че си редактира всички постинги, така по се ядват.

*

Неактивен Neda

  • 167
Neda, похвално е, че си редактира всички постинги, така по се ядват.

За теб изглежда нещата са много лични. За мен не са.
Дано успееш да го проумееш. Ако не, здраве да е.


Здравейте,

Вече взех да съжалявам за поста си.
Ако ми се удаде пак възможност за контестация в полза на кое да е дете, пак бих постъпил по същия начин. Все пак бяхме там за подкрепа на отбора и ако има основания за това няма място за колебание. Особено, ако резултатите му са билзки до максималния. Имайте предвид, че проверяващите са прекалено натоварени с работите на децата и е напълно възможно да се пропусне или недоразбере нещо. Затова е възможността за подаване на контестация.
Децата трябва да се подкрепят. А това, че други не го направиха, това си е в техен и за подопечните им деца ущърб, за което много съжалявам.
Мисля, че историята е приключена и за вас като силно се надявам да коментираме успехите на децата си и да се радваме на тяхното израстване.

Поздрави на всички.

*

Неактивен Neda

  • 167
Отговорът на задачата с ребуса от ПМС за 4-ти клас тази година е 6 /шест /варианта според мъжа ми.
Според условието само С не може да бъде 0.
В официалното решение е посочено, че Е не може да е 0, т.е. противоречи на условието.