0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

*

KOD

Тема за всичко, свързано с приема на ученици след 4-ти клас за учебната 2014 / 2015 година в СМГ София.

Честито на приетите!
Рейтинг 265.327 или повече осигурява място в СМГ тази година


Прогноза - МИНИМУМ 4 резерви ще намерят своето място в СМГ тази година!
Засега 2 резерви вече са факт. Да видим дали прогнозата ще е вярна и още 2 резерви ще намерят своето място в мечтаното училище


------------------------------------------------------
РЕДАКЦИЯ:
СМГ изнесе списъците с ученици, поканени за записване в училището:
паралелка с английски език
паралелка с руски език

Какво се вижда на тях:
За максимален резултат от Олимпиада е приет 20 точки както твърдя, че трябва от месеци насам, а не публикувания в предварителния списък в СМГ - 18 точки...

Да обърнем внимание на член 7 от наредбата за прием в СМГ:
Чл. 7. Ученици, класирани на първо място на Пролетни математически
състезания 2014г. или на първо място на Национален кръг на математическо
състезание “Европейско Кенгуру” 2014г., се приемат и ако не са участвали в
изброените в чл. 3. състезания.
Тези ученици заявяват желание за прием в СМГ чрез заявление до директора на
училището в срок до 10 юни 2014г.. Неподалите такова заявление в срок, могат да
участват в класирането единствено по чл.6.


Видно от списъците е, че 2 деца са подали заявление за прием по член 7 и затова номерацията в английската паралелка започва от номер 3.
Другите две деца, които са имали осигурен прием са се отказали от СМГ.


Благодарение на тези два отказа, директен прием в СМГ са получили:
113-ия - Василена Георгиева Годинячка с рейтинг 265.337
и
114-ия Георги Павлов Палейков с рейтинг 265.327
Честито!

Поздравления на бъдещите възпитаници на СМГ!

Поздравления и на сайта ни, че за поредна година представи безгрешна класация за прием на 4-класниците в СМГ. Следващата година очаквайте пак да ви държим в течение :)
------------------------------------------------------

Тук можете да зададете вашите въпроси, свързани с процедурата на приема, формирането на крайна оценка за прием, срокове и изисквания.

Рейтинг за прием след 4-ти клас в СМГ с последните актуални коефициенти!

ЧХ мин - 35
ЧМ макс - 133

СМТ мин - 5
СМТ макс - 74

ЕК мин - 25
ЕК макс 120

Оли мин - 0
Оли макс - 20

ОМТ мин - 4
ОМТ макс - 45

« Последна редакция: 1.07.2014, 13:58 от КрИс »
*

Неактивен kat33

  • 41
Някой може ли да ми каже отговорите на  задачите по математика за 4 клас на 3  тренировъчен  тест в смг да ги сравним.Теста който е на 13.4,2014.

*

KOD

Някой може ли да ми каже отговорите на  задачите по математика за 4 клас на 3  тренировъчен  тест в смг да ги сравним.Теста който е на 13.4,2014.

тук има дадени евентуални отговори без потвърждение.

*

Неактивен Neda

  • 167
тук има дадени евентуални отговори без потвърждение.

Според мен на 2а) от модул 2 отговорът е 1066, а не 1036.

Само не ми се смейте, но аз имам един странен въпрос, който до сега не ми беше идвал наум: Може ли да се ходи на изпит в СМГ с календарче?
Малкият се възмути, че едно дете след пробния изпит се похвалило, че се е справило с дадена задача, защото имало календар, е да де ама никъде в наредбите не пише, че не е позволено да се носи. За калкулатори и телефони е споменато, но за календарче....

Календарче, зарче и още нещо позволено имаше по състезанията, но сега не се сещам.

*

Неактивен Neda

  • 167
Резултатите от последния пробен изпит:
http://smg.bg/results.php

*

KOD

Резултатите от 3-ия пробен изпит в СМГ са въведени в рейтинга.

ВАЖНО - Изцяло променен рейтинг от областен кръг на Олимпиада по Математика.
Изненада от Самоков - Георги Христов Димитров е постигнал резултат от 20 точки - най-високия до момента в рейтинга беше 19.

Тоест, рейтинга от Олимпиада по Математика на всички деца е променен, новият е сметнат и на база на него е направен нов автоматичен избор на това, кои да са 3-те състезания, които да образуват предварителния рейтинг - при някои деца може да има промяна спрямо стария максимален резултат от 19 и Олимпиадата да отпадне като състезание за сметка на някое от 3-те други.
« Последна редакция: 27.04.2014, 11:07 от КрИс »

*

Неактивен Neda

  • 167
Виждам, че в таблицата за 4-ти клас няма предвидена колона за резултатите от 4-тия пробен изпит. В предишните две години също не са нанасяни. Предполагам, така ще бъде и тази година и причината за това е, че самият изпит в съвсем скоро след това, нали ?

*

KOD

Ами.. да, наближава същинския изпит, няма полза според мен от резултатите от 4-ия пробен.

*

Неактивен kat33

  • 41
Може ли някой който има отговорите на задачите по математика от пробният тест за 4 клас  в смг днес 8.06.2014 да ги напише за да ги сверим.Задачите са били малко по трудни от досегашните тренировъчни тестове.

*

KOD

Може ли някой който има отговорите на задачите по математика от пробният тест за 4 клас  в смг днес 8.06.2014 да ги напише за да ги сверим.Задачите са били малко по трудни от досегашните тренировъчни тестове.

Публикувани са получени отговори в бг мама - тук

*

Неактивен Neda

  • 167
Говорихме си няколко майки, че с оглед статистика и запазване на информация и занапред, ще е добре, ако въведеш резултатите и от последния пробен изпит.
Виждам, че не си попълнил точките от състезанието на ПЧМГ. Понеже сравнително малко деца участваха в него, може да се ползва колоната за пробния изпит от днес.
Също така, две деца от София от нац. кръг на кенгуру-то би трябвало вече да имат статут на приети.

*

KOD

Състезанието на ПЧМГ може да повлияе на приема в СМГ за разлика от поредния пробен изпит.
Не ми допада да въвеждам резултати от ПИ, провеждан толкова скоро преди ОМТ - другите фигурират за някаква статистика за моментното състояние и как се променят знанията на децата.

Оправено е всичко по рейтинга, както винаги, на финала ми става много натрупано и объркано, мисля, че съм конфигурирал всичко и класацията е готова - трябва само въвеждане на данни и никакво пипане по кода за изчисляване на правилните резултати.

Най-накрая пипнах малко по-внимателно и мисля, че оттук нататък, скриптовете ще са ОК, ще се налага само въвеждане на данни, което би минимизирало времето и евентуални грешки.