0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Да пожелаем на децата успех и да се забавляват!  :)
На ръководителите им със спокойствие да понесат трите дни с близо 40 деца  :)
А колкото до времето - поне ще им върви по вода на децата!
« Последна редакция: 25.04.2014, 11:19 от Diki »
Няма всичките 780 деца да се настанят в хотела - 230 деца са от Шумен, а е възможно и децата от Русе, Варна, Разград да пътуват в деня на състезанието. Все пак разстоянията не са големи, може би затова има и свободни стаи все още в хотела. Моето дете за първи път ще участва в това състезание и беше много разочаровано, че няма да пътува като другите деца и да спи на хотел, а в къщи  :laugh:
Дано да се получи интересно състезание. Успех на всички деца!

*

KOD

Даа, пропуснах "местните" състезатели в сметката :)

ПП - ПЧМГ още пътува, сега чух хлапето, спирали са тук, там по пътя.

Алек поне си вдига телефона  :) Моето хлапе явно хич не го чува и опита ми да разбера дали вече не са стигнали се провали :undecided:

*

KOD

Алек поне си вдига телефона  :) Моето хлапе явно хич не го чува и опита ми да разбера дали вече не са стигнали се провали :undecided:

Вдигна го след повече от минута звънене и звуковия фон около него навяваше впечатление, че е на сафари в Серенгети, доооста шумничко, така че нормално да не чуват децата телефоните :)

Дааа ... явно ми липсваше упоритост  :rolleyes:
Но пък детето супер отговорно туко що ми се обади, че са пристигнали и сега ще се настаняват  :)

*

KOD

Трудни задачи за 6-ти клас или лош ден за хлапето :)
В експресно обаждане разбрах, че има според него най-вероятно 2 грешни задачи, което за К. Попов е... множко.

Според моето -трудни и за 4 клас. Той не е чак такъв показател, но всички 4-класници от училището му са се затруднили доста. Явно организаторите са се постарали с трудността.  :bravo

*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена
Нямам обаждане от моето дете, 5 кл. , което означава, че е омотала вероятно нещата.
Иначе хотел " Шумен" бил студен и мръсен. Вечерята била преди 6 часа, добре че сложих запаси в багажа. А снощи малко преди 10 часа при затворена врата по телефона от коридора се чуваха звуци като от зверилник  :rolleyes:

Аз се опитвам да кача снимки от влизането на децата за втория етап, но не ми се получава.  Разпределени са отборите в три училища, които са в непосредствена близост едно от друго. Наистина много участници.

Моят се опита да ми каже едната задача по памет в 6 клас от тези с отворен отговор. Но не знам дали я разбрах добре.
Имаш 1долар и може да си купиш мляко и хляб. После увеличили с 20% цените и вече може да купиш мляко и половин хляб. После имало още едно увеличение на цените с 20%. Какво ще ти е рестото след възможните покупки останало от 1долар? Предполагаем отговор от 0.04$

Иначе мнението му е, че задачите не са били лесни. За последната не е стигнало време и само е започната.

*

KOD

Аз се опитвам да кача снимки от влизането на децата за втория етап, но не ми се получава.  Разпределени са отборите в три училища, които са в непосредствена близост едно от друго. Наистина много участници.
Хм, работи си? Трябва да може да се прикачат като attachment към поста?
Сега ще погледна да не съм объркал нещо по настройките на форума - ако не става - може да ми пратите снимки на kris.dimitrov@gmail.com - ще ги кача веднага

ПП - Всичко е ОК с добавянето на снимки:
Отговори - под формата за писане на мнението има разгъващо се меню - допълнителни опции - в него има бутон за прикачане на файлове / снимки към поста.

Отделно едно време бях правил и допълнителна Галерия само за снимки - http://forum.alekdimitrov.com/index.php?action=media , би следвало там да може да се прави цял албум


ПП - Как беше оценяването на този турнир в детайли, някой спомня ли си?
Имаме задачи с избираем отговор, с отворен отговор и за описване - коя колко точки носи?
« Последна редакция: 26.04.2014, 11:34 от КрИс »

Първите 6 задачи се оценяват с по 4 т., 7-ма и 8-ма – с по 5 т., 9-та – с 6 т., а десета носи от 0 до 10 т.

Краткото обаждане гласеше: Всички сме объркали по нещо. Имаше трудни задачи и времето не ми стигна. Отиваме на отборното. Чао! (5 клас)

ПП - Крис, след като нанесеш резултатите от К. Попов, може ли да ни кажеш колко деца по класеве са участвали във всички състезания?
« Последна редакция: 26.04.2014, 13:29 от Gali Na »