0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

KOD

Първите 6 задачи се оценяват с по 4 т., 7-ма и 8-ма – с по 5 т., 9-та – с 6 т., а десета носи от 0 до 10 т.
Мерси

ПП - И без това чакаме резултати, я който няма работа да помогне в ролята на бета тестер :)

Онзи ден се опитвах да обяснявам някакво квадратно уравнение на детето, а днес реших да си запълня времето докато висна в магазина с една проста формичка за проверка на решенията на квадратни уравнения:
Квадратни Уравнения
Тествайте ако имате време и кажете моля дали работи или има бъгове, че само влизат клиенти и ме разсейват :)
« Последна редакция: 26.04.2014, 12:14 от КрИс »
*

KOD

Още малко информация от детето:

Свършили са с отборното състезание. Труднички били задачите, но са решили 3 от 4-те.
На последната, според тях има проблем с условието, получават се безкрайно много отговори, били написали най-малкия, но смятат, че условието е некоректно и ще искат контестация.
То май няма контестации на това състезание, но като че ли се очертава проблем с една от отборните задачи в 6-ти клас.

На индивидуалното състезание не е решил една от първите и 7-ма задача. Другите според него са ОК, макар, че има голям разнобой в мненията относно отговорите, така че... кой го знае какво е направил :)

Обобщено, този път като че ли са подбрали хубави задачки организаторите и са сгърчили както трябва децата, надали ще има реки от златни медали и максимални точки :)

ПП - Имал задачите, но е загубена кауза да го карам да ги снима и да ми ги праща, като пенсионер е с новите технологии, няма да се оправи лесно.

Привет  :)
Благодаря на ivokost за задачата за 6 клас. Това е отговорът, да. След второто увеличение може да се купи само едно мляко, чиято цена е станала 0,96 $ => остава ресто 0,04 $

Аз нямам вести или отзиви + имам и работа, но не се сдържах да тествам квадратните уравнения. Според мен работи перфектно, браво  :)
« Последна редакция: 26.04.2014, 13:14 от heisenbug »

*

KOD

Аз нямам вести или отзиви + имам и работа, но не се сдържах да тествам квадратните уравнения. Според мен работи перфектно, браво  :)

Така става като се налага да замествам колежката в магазина през уикенда, голямата досада ми избива в писане на някакъв код и понякога се получава нещо полезно :)

Мен тотално ме отсвириха с конкретни условия и отговори, ще трябва да почакам за официалните...

Малко инфо и за 5 клас - доста трудни задачи и съответно загуба на време в опити да бъдат решени. Според хлапето почти всички деца са на това мнение. Отборните също били трудни, но са се справили и с четирите (според тях разбира се :) )

Щом са били трудни, значи е било интересно. Аз от моето чааве нямам инфо, но няма и как да имам, защото си изпрах телефона  :grin: Така че не знам какво е оплескало. На нея тази година хич не й е добра. Всичките състезания са й без подготовка (без ПМС, където ходи на курс в Детската Академия, но пък точно ПМС й е супер посредствено), а е очевидно, че при конкуренцията от МГ, занимания от обикновеното (пък макар и частно) у-ще вече не стигат. При по-лесни задачи поне 3 от 4-те деца в отбора ни имат реален шанс за медал, но при трудни не е така. За мен лично е по-важно да са горе-долу добре на отборното, че мин. година бяха супер трагично. Ще ви чета за инфо.
« Последна редакция: 26.04.2014, 14:15 от КрИс »

*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена
И моята щерка каза, че задачите били трудни, на част от тях всички деца били получили различни отговори и съответно никой няма представа какво е решил :) Отборното си било също трудно, особено едната задача, но писали по всичките, доколкото разбрах.

..
« Отговор #35 -: 26.04.2014, 15:30 »
Код, супер е програмката за квадратно у-нение. Добави handling при деление на 0 :) Валидация на числата (т.е. ако не са въведени числа, да гърми с човешко съобщение) също можеш да сложиш, ако още ти е скучно.

Щях да пиша за х-л Шумен. И миналата година нашите бяха там, така че знаех че е мизерия. Но децата изобщо не гледаха от тази страна. За тях бе абсолютен купон. Цяла година се разказваха легенди за т.нар. 4-звезден хотел - как матраците били направо на земята, какво скачане на тях е паднало и т.н. :)

Задачите: https://docs.google.com/file/d/0B5D38RxA1dACd2U0NnFnSEpzbE0/edit?pli=1
хм, 10-а на 5-и клас е реално решима, другите не ми се гледат сега.
« Последна редакция: 26.04.2014, 16:18 от tinkerbell »

Малко преди началото на отборното състезание.


В градинките между индивидуалното състезание и отборното.

И нашия отбор  :)

Задачите: https://docs.google.com/file/d/0B5D38RxA1dACd2U0NnFnSEpzbE0/edit?pli=1
хм, 10-а на 5-и клас е реално решима, другите не ми се гледат сега.

На този линк пише, че има и отговори, но не ги виждам.
Крис, обикновено пръв даваш отговорите.

За 6 клас дали са тези отговорите на отворените задачи?
8зад. 100/101,
9зад. 101*101*101=1030301
10зад. 90x60x40,90x30x80,120x20x90