0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Ant12

  • 234
Ако се сравнят точките присъдени от областните комисии на областния кръг на децата, които миналата година са били в 7-ми клас:

http://alekdimitrov.com/20132014/def.asp?order=oli&cls=7,

с тези на допуснатите до национален кръг от националната комисия:

http://www.mon.bg/?go=page&pageId=16&subpageId=169,

може ясно да се види, че националната комисия е променила точките на доста деца (включително и нагоре), както и не е допуснала до национален кръг няколко деца предложени от областните комисии.

Ако обаче детето не е предложено от областната комисия (15 или по-малко точки), то работата му няма как да стигне до националната, дори детето да е било ощетено от областната.

Въпросът с контестациите на областен кръг, т.е. кой, към кого и как ги подава, специално за София, за мен винаги е бил доста неясен.
« Последна редакция: 9.11.2014, 14:06 от КрИс »
*

KOD

Тест нови математически бутони във форума:

√16 = 4
X2
A3
|X| = ±5
▲ABC
▲A = 90°
X ≈ 5
X ≤ 4
X ≥ 6
X ≠ Y
A ≡ B (mod m)
∑ ∞ ∫ ∩

Малко, но... все пак има - могат да се използват, когато дадете Отговор и се отвори пълната форма за отговор.

*

Неактивен Ant12

  • 234
ИМИ на БАН организира интересно събитие – „Седмица на олимпийската математика” в периода 03 – 07.01.2015.

http://www.math.bas.bg/nt/

На него са поканени първите 10 според официалния рейтинг на ИМИ, съответно от 9/10/11/12-ти клас.

Програмата на събитието и списъкът с поканените могат да се видят на сайта.

Поканените ще се явят на 4 контролни (алгебра, геометрия, теория на числата и комбинаторика), ще слушат лекции на преподаватели от ИМИ и доклади на ученици.

Трябва да отбележим, че нещата през тази „състезателна” година от страна на ИМИ, като че ли се развиват в правилна и доста позитивна посока.  


*

Неактивен Ant12

  • 234
Хубаво интервю на проф. Бойваленков, което, според мен, истинно отразява сегашното положение.

Интересно е какво стана със Седмицата на олимпийската математика - какви са задачите, какво е класирането и т.н.

На тези инициативи би трябвало да се дава гласност и да се популяризират, а за съжаление не е така.

*

Неактивен Ant12

  • 234
Вече е ясен българският отбор за 2015 Romanian Masters of Mathematics, състезание, което според проф. Бойваленков, е по-трудно дори от международната олимпиада.
http://rmms.lbi.ro/rmm2015/index.php?id=participants_math

Интересен е и изборът на ръководители на отбора.

Николай Белухов (25 год.), ръководител на отбора, е един от най-добрите български състезатели на МОМ за всички времена
http://www.imo-official.org/participant_r.aspx?id=8878

а Станислав Чобанов (19 год.), заместник-ръководител, е миналогодишен участник в МОМ.

Интересни работи се случват тази година: ежемесечни лекции и контролни в ИМИ-БАН; Седмица на олимпийската математика; дава се път на млади ръководители на отборите, но публична информация – почти никаква.
« Последна редакция: 5.02.2015, 21:38 от Ant12 »

*

Неактивен Ant12

  • 234
Вече е известен българският отбор за Европейската олимпиада по математика за момичета 2015 (European Girls’ Mathematical Olympiad – EGMO).

https://www.egmo.org/registration/2015/person

Състезанието ще се проведе в периода 14 – 20-ти април, в Минск, Беларус.

EGMO 2015 ще съвпадне с датите определени за III-я кръг на НОМ (18 – 19-ти април), а без съмнение част от състезателките са силни кандидати и за националния отбор за МОМ, квалификациите, за който изискват участие в III-я кръг.

Ще видим какво ще бъде решението на този казус, а може би вече има такова.

*

KOD




Задачи и Решения от Romanian Masters of Mathematics


Romanian Masters of Mathematics:
Отборно класиране:
Mathematics - Teams Results

Pos       Country    Total    Prize
1       RUS    105    First + Trophy
2       USA    100    Second
3       CHN    96    Third

4       UNK    93    
5       HUN    84    
6       UKR    80    
7       FRA    74    
8       ITA    73    
9       PER    72    
10       ROU    72    
11       POL    72    
12       SRB    71    
13       BGR    69    
14       BRA    69    
15       ROU B    58    
16       MEX    56    
17       VIANU    45    
      Grand Total    1289
      Average    75.82    


Индивидуално класиране:
Mathematics - Individual Results

Pos.    Name    Country    P1    P2    P3    P4    P5    P6    Total    Medal
1    CHENJIE YU    CHN 5    7    7    4    7    7    7    39    GOLD
2    RUSLAN SALIMOV    RUS 4    7    7    7    7    7    2    37    GOLD
3    ASHWIN SAH    USA 6    7    1    7    7    7    7    36    GOLD

4    IVAN BOCHKOV    RUS 1    7    6    6    7    7    2    35    GOLD
5    NIKITA GLADKOV    RUS 3    7    7    2    7    7    3    33    GOLD
6    JOE BENTON    UNK 1    7    5    0    7    7    7    33    GOLD
7    JIYANG GAO    CHN 1    7    7    2    7    7    2    32    GOLD
8    ALEXANDR ZIMIN    RUS 6    7    6    2    7    7    3    32    GOLD
9    BRICE HUANG    USA 3    7    7    2    7    7    2    32    GOLD
10    MICHAEL KURAL    USA 4    7    7    2    7    7    2    32    GOLD
11    FÉLIX BRETON    FRA 2    7    7    0    7    7    3    31    SILVER
12    WARREN LI    UNK 4    7    6    2    7    7    2    31    SILVER
13    ANDREW HE    USA 2    7    7    7    7    0    3    31    SILVER
14    SHYAM NARAYANAN    USA 5    7    7    4    0    6    7    31    SILVER
15    ZSOMBOR FEHER    HUN 1    7    7    0    7    7    2    30    SILVER
16    FRANCESCO BALLINI    ITA 2    7    6    2    7    7    1    30    SILVER
17    CHRISTIAN ALTAMIRANO    PER 1    7    7    0    7    7    2    30    SILVER
18    PIOTR PAWLAK    POL 2    7    7    0    7    7    2    30    SILVER
19    ANđELA ŠARKOVIć    SRB 1    7    7    0    7    7    2    30    SILVER
20    HARVEY YAU    UNK 6    7    5    2    7    7    1    29    SILVER
21    KADA WILLIAMS    HUN 3    7    4    3    7    7    0    28    SILVER
22    ANTON TRYGUB    UKR 5    7    5    2    7    7    0    28    SILVER
23    STEFAN SPATARU    ROU 1    7    1    0    7    7    5    27    SILVER
24    NATALIIA KHOTIAINTSEVA    UKR 4    7    5    0    7    7    1    27    SILVER
25    BARNABAS JANZER    HUN 2    7    5    0    7    7    0    26    BRONZE
26    MARK DI GIOVANNI    HUN 5    7    5    2    3    7    2    26    BRONZE
27    MURILO ZANARELLA    BRA 1    7    2    0    7    7    2    25    BRONZE
28    XIAOYU HUANG    CHN 6    7    0    2    7    7    2    25    BRONZE
29    KIRILL TYSHCHUK    RUS 5    7    7    0    7    4    0    25    BRONZE
30    ANDREY SERGUNIN    RUS 7    7    0    0    7    7    4    25    BRONZE
31    DENYS SMIRNOV    UKR 6    7    2    2    7    7    0    25    BRONZE
32    RYAN ALWEISS    USA 1    7    2    2    7    7    0    25    BRONZE
33    LYUBEN LICHEV    BGR 1    7    1    2    7    7    0    24    BRONZE
34    EMILIYAN ROGACHEV    BGR 3    7    1    2    7    7    0    24    BRONZE

35    JUAN CARLOS ORTIZ RHOTON    MEX 2    7    0    0    7    7    3    24    BRONZE
36    PEDRO HENRIQUE OLIVEIRA    BRA 6    7    0    2    7    7    0    23    BRONZE
37    LINGJIE MEI    CHN 2    7    0    2    7    7    0    23    BRONZE
38    BARNABAS SZABO    HUN 6    7    0    0    7    7    2    23    BRONZE
39    MARIUS BOCANU    ROU 5    7    1    4    7    4    0    23    BRONZE
40    SVYATOSLAV NOVIKOV    RUS 2    7    0    0    7    7    2    23    BRONZE
41    ANASTASIIA ALOKHINA    UKR 1    7    2    0    7    7    0    23    BRONZE
42    FLORENT NOISETTE    FRA 5    7    0    0    7    6    2    22    BRONZE
43    FRANCESCO SALA    ITA 5    7    1    0    7    7    0    22    BRONZE
44    SIMONA DIACONU    ROU 3    7    0    0    7    7    1    22    BRONZE
45    ANDREI ANDRONACHE    ROU 4    7    2    3    7    3    0    22    BRONZE
46    SOFIYA DUBOVA    UKR 3    7    1    0    7    7    0    22    BRONZE
47    ALEXANDER TENEV    BGR 2    7    0    0    7    7    0    21    HON. MEN.
48    ALEKSANDAR CHERGANSKI    BGR 5    7    0    0    7    7    0    21    HON. MEN.
49    ALESSANDRO PACANOWSKI    BRA 5    7    0    0    7    7    0    21    HON. MEN.
50    JULIEN PORTIER    FRA 6    7    0    0    7    7    0    21    HON. MEN.
51    DARIO RANCATI    ITA 6    7    0    0    7    7    0    21    HON. MEN.
52    JEMISSON CORONEL    PER 2    7    0    0    7    7    0    21    HON. MEN.
53    JIMMY ESPINOZA    PER 3    7    0    0    7    7    0    21    HON. MEN.
54    PALUSZEK KONRAD JAN    POL 1    7    0    7    7    0    0    21    HON. MEN.
55    MIKOłAJ LEONARSKI    POL 5    7    0    0    7    7    0    21    HON. MEN.
56    FILIP-ALEXANDRU ION    ROU B 5    7    0    0    7    5    2    21    HON. MEN.
57    OGNJEN TOšIć    SRB 3    7    0    0    7    7    0    21    HON. MEN.
58    LUIS XAVIER RAMOS TORMO    MEX 3    7    2    2    7    2    0    20    HON. MEN.
59    CATALIN ANDREI ILIE    ROU B 3    7    0    2    7    4    0    20    HON. MEN.
60    IVAN PEšIć    SRB 6    7    0    0    7    6    0    20    HON. MEN.
61    LIAM HUGHES    UNK 2    7    0    0    7    6    0    20    HON. MEN.
62    DENITSA MARKOVA    BGR 4    7    1    0    7    4    0    19    HON. MEN.
63    VIOLETA NAYDENOVA    BGR 6    7    0    0    7    5    0    19    HON. MEN.
64    DANIEL BRAGA    BRA 4    7    0    0    7    5    0    19    HON. MEN.
65    ZHEWEN HOU    CHN 4    7    0    0    7    5    0    19    HON. MEN.
66    VINCENT BOUIS    FRA 1    7    0    0    7    4    0    18    HON. MEN.
67    LAURENTIU PLOSCARU    ROU 2    7    0    0    7    4    0    18    HON. MEN.
68    IVAN YAKOVLEV    UKR 2    7    0    2    7    2    0    18    HON. MEN.
69    GABRIEL DOMINGOS    BRA 3    7    0    2    7    1    0    17    HON. MEN.
70    MATEUSZ KOBAK    POL 6    7    0    2    7    0    1    17    HON. MEN.
71    ANTONIE CIOCAN    ROU B 2    7    0    2    7    1    0    17    HON. MEN.
72    HONGXIANG JIA    CHN 3    7    0    2    2    5    0    16    HON. MEN.
73    ADRIEN LEMERCIER    FRA 3    7    0    0    7    2    0    16    HON. MEN.
74    ARTHUR NEBOUT    FRA 4    7    5    0    1    3    0    16    HON. MEN.
75    TAMAS SZOKE    HUN 4    7    0    0    7    2    0    16    HON. MEN.
76    ADAM KLUKOWSKI    POL 4    7    0    0    7    2    0    16    HON. MEN.
77    MARIA ROMINA IVAN    ROU B 1    7    0    0    7    2    0    16    HON. MEN.
78    STEFAN RARES TUDOSE    ROU B 6    7    0    0    7    2    0    16    HON. MEN.
79    SAM KITTLE    UNK 3    7    6    0    0    0    3    16    HON. MEN.
80    LUKA VUKELIć    SRB 5    7    0    0    7    1    0    15    HON. MEN.
81    HARRY METREBIAN    UNK 5    7    1    0    0    7    0    15    HON. MEN.
82    MIHNEA-ANDREI OCIAN    VIANU 2    7    0    0    7    1    0    15    HON. MEN.
83    ALEXANDRU PASCADI    VIANU 4    7    0    0    7    1    0    15    HON. MEN.
84    ALEXANDRA TIMOFTE    VIANU 6    7    0    0    7    1    0    15    HON. MEN.
85    ANTHONY HUARCAYA    PER 4    7    0    0    7    0    0    14    HON. MEN.
86    DAMIAN GłODKOWSKI    POL 3    7    0    0    0    7    0    14    HON. MEN.
87    CIPRIAN BONCIOCAT    ROU 6    7    0    0    7    0    0    14    HON. MEN.
88    MARIJANA VUJADINOVIć    SRB 2    7    0    0    7    0    0    14    HON. MEN.
89    TUDOR-DIMITRIE POPESCU    VIANU 5    7    0    0    0    7    0    14    HON. MEN.
90    ALEXANDRU MIHALCU    ROU B 4    2    0    0    7    4    0    13    HON. MEN.
91    ALBERTO ALFARANO    ITA 1    7    1    0    0    4    0    12    HON. MEN.
92    KEVIN WILLIAM BEUCHOT CASTELLANOS    MEX 1    7    1    0    2    0    2    12    HON. MEN.
93    NIKITA DENISKIN    ITA 3    7    0    0    3    1    0    11    HON. MEN.
94    RICCARDO ZANOTTO    ITA 4    1    0    0    4    4    0    9    
95    LUCAS BARROS    BRA 2    7    0    0    0    1    0    8    HON. MEN.
96    NIKOLA ALEKSIć    SRB 4    0    0    0    7    0    0    7    HON. MEN.
97    ANDREEA DIMA    VIANU 1    7    0    0    0    0    0    7    HON. MEN.
98    ALEX-VALENTIN DICILEA    VIANU 3    7    0    0    0    0    0    7    HON. MEN.
   Grand Total       668    190    100    596    477    96    2127
   Average       6.82    1.94    1.02    6.08    4.87    0.98    21.7    




България е на 13-то място от 17 участници със 69 точки. Средно изкараните точки от отбор са 75.82...
В индивидуалното класиране, двама наши състезатели ни носят бронзови медали - това са Любен Личев и Емилиян Рогачев, които са събрали по 24 точки.
« Последна редакция: 2.03.2015, 19:39 от КрИс »

*

Неактивен EliG

  • 138
  • Пол: Жена
Европейските училища имат нужда от китайски урок:
http://www.webcafe.bg/id_1956006411#.VSvudPVgQZQ.facebook

*

Неактивен Ant12

  • 234
Завърши Европейската олимпиада по математика за момичета 2015 (EGMO), Минск, Беларус.

Българският отбор е с три сребърни и един бронзов медал (само една точка дели Деница Маркова от златния медал), на 7-мо място в общото класиране и на 6-то място от европейските отбори.

https://www.egmo.org/egmos/egmo4/scoreboard/

Браво на момичетата!

*

Неактивен Ant12

  • 234
Това би трябвало да е официалният сайт на Балканиадата по математика, която започва в неделя, в Атина.

http://www.hms.gr/32bmo2015/main.htm

*

KOD

Това би трябвало да е официалният сайт на Балканиадата по математика, която започва в неделя, в Атина.

http://www.hms.gr/32bmo2015/main.htm


Да, направих отделна тема за Балканската Олимпиада

*

Неактивен Ant12

  • 234
В момента у нас (в Благоевград) се провежда Международната олимпиада по лингвистика: http://iol13.linguistics-bg.com/