0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена
Спадът в математиката е следствие на спада в образованието:
http://fakti.bg/mnenia/150533-spadat-v-matematikata-e-sledstvie-na-spada-v-obrazovanieto
Извинете, знаете ли в кой клас се учат подобни триъгълници и могат ли да се използват на състезания от 7,8,9 клас?

Извинете, знаете ли в кой клас се учат подобни триъгълници и могат ли да се използват на състезания от 7,8,9 клас?
Мисля,  че в седми клас се изучават.

И аз мисля, че в седми, понеже го имаше на матурата.

И аз мисля, че в седми, понеже го имаше на матурата.
Има ли някаква вероятност да е имало задачи, свързани с еднакви триъгълници, а не с подобни? Подобие се учи в девети клас.

Кога ще има календар за математическите състезания за следващата учебна година?

Миналата година съм го публикувала в един друг форум на 7 октомври, да е излязъл най-много няколко дена по-рано.

Ок, ще чакаме.

Крис, тази година кои състезания ще влизат в класацията, която изготвяш?

*

KOD

Крис, тази година кои състезания ще влизат в класацията, която изготвяш?

http://alekdimitrov.com/klasacii/2015-2016/default.asp

ЕК ще отпадне ли?

*

KOD

ЕК ще е включен за 4-ти клас ако няма промени в приема в СМГ и отново е балообразуващ, няма как да се избегне това за съжаление.
За останалите класове... съжалявам, ще отпадне. Организацията на състезанието е АБСОЛЮТЕН буламач, резултатите се пускат частично или въобще не се публикуват... Аз съм склонен да поемам част от задълженията на организаторите и да систематизирам както трябва резултати, но всичко си има граници.
ЕК е пълен абсурд в сегашния си вид и излиза извън тези граници.

*

Неактивен Neda

  • 167
Ако решиш, може да актуализираш пояснителния текст. Все още стои инфо за 8,   7 от 8 и т.н.  състезания.

*

Неактивен R.

  • 30
Този форум е страхотен - от тук научавам много неща. Искрени поздрави за администратора! Какъв е варианта, обаче, да се получава по-пълна информация за предстоящите състезания. Вчера установих, че в Бс се е провело състезание- СМТ..Никъде не видях предварителна информация. Какво можем ние по места да направим, за да е по-пълна информацията? Предвид, че този форум е най-посещавания/поне аз не знам други/, да помолим да ви пращат инфо разни организатори, или как? Дайте идеи, за да помогнем и ние, за да стане още по-полезен форума...