0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Ant12

  • 234
За да не отварям друга тема.

Интересно какво стана със сайта BG Math Café. Изключително интересен сайт, от който за пръв път научих доста неща за състезанията за по-големи ученици.

Собственикът на сайта, явно разбираше доста, имаше информация, а и добре познаваше състезателите в по-високата възрастова група.

Имам някакви смътни подозрения (от гледна точка на лексика, начин на изразяване и т.н.), че собственика на BG Math Café пишеше и тук под ника shatterhand (това разбира се е само мое предположение, неподкрепено от конкретни факти). 
*

KOD

Имам някакви смътни подозрения (от гледна точка на лексика, начин на изразяване и т.н.), че собственика на BG Math Café пишеше и тук под ника shatterhand (това разбира се е само мое предположение, неподкрепено от конкретни факти). 

Аз залагам на дама.

*

Неактивен Ant12

  • 234
Аз залагам на дама.

Аз също съм 99% сигурен, че е дама, но по-важното е защо си закри сайта.

Аз също съм 99% сигурен, че е дама, но по-важното е защо си закри сайта.
100 процента е дама, но няма да ви кажа коя е.  :)
Не знаех, че е закрила сайта. Жалко. Може ли просто да е забравила да плати?

« Последна редакция: 4.09.2014, 23:49 от Дидева »

*

KOD

Може ли просто да е забравила да плати?

Не, не е толкова лесно да загубиш домейн. По собствено желание е.

От сайта на СМБ Габрово състезанието "Хитър Петър" ще се проведе на 11.10.2014 год.

Използвам тази тема, посветена на може би първото по-сериозно състезание за учебната година, за да споделя публикувания на страницата на ОМГ - Пловдив
К А Л Е Н Д А Р Е Н П Л А Н на състезанията по математика, информатика, информационни технологии,математическа лингвистика и компютърна математика за учебната 2014/15 година

 http://omg-bg.com/files/2014_15/kalendaren%20plan_smb_2014_15.pdf

Надявам се, че нашият любезен домакин ще го популяризира по подходящ и достъпен за повече хора начин.

*

KOD

Благодаря, липсващите дати са добавени в календара.

*

Неактивен Ant12

  • 234
Преди малко, реших да „цъкна” на страницата на националния отбор по математика: http://www.math.bas.bg/nt/, защото не бях „цъкал” отпреди няколко месеца и се натъкнах на следната, изключително похвална инициатива на ИМИ – БАН.

От прочетеното се вижда, че ИМИ са стартирали серия от лекции, задачи и контролни за подготовка за олимпиади, още от началото на учебната година.

БРАВО на ИМИ!!!

Ако някой знае повече, ще е интересно да сподели.

P.S. Друга, също много добра инициатива, е че от тази година школата по математика за 8 клас / СМГ, водена от г-жа Петя Тодорова, вече е два пъти седмично - в петък и събота. Браво и на г-жа Тодорова!
« Последна редакция: 7.11.2014, 16:22 от Ant12 »

*

KOD

Браво, наистина чудесна новина.
Дано някой се включи с подробности, кои състезатели са поканени, защо контролните са преди лекциите и други интересни детайли.

*

Неактивен Ant12

  • 234
За да не отварям нова тема.

В сайта на МОН вече са качени регламентите на олимпиадите и състезанията по математика за учебната 2014/2015-та.

http://www.mon.bg/?go=page&pageId=16&subpageId=80

От това, което току-що прочетох, най-съществената разлика е, че общинския кръг на олимпиадата за 7-ми клас вече ще бъде в стандартния формат от 3 описателни задачи за 4 часа, а не във формата на матурата.

P.S. Крис, защо не отвориш някаква общоинформационно-клюкарска тема, в която могат да се пускат и коментират неща от сорта на гореизложените, за да не се налага да се пускат нови теми за по 2-3 коментара.   

*

KOD

P.S. Крис, защо не отвориш някаква общоинформационно-клюкарска тема, в която могат да се пускат и коментират неща от сорта на гореизложените, за да не се налага да се пускат нови теми за по 2-3 коментара.  

Нещо такова може би?
Това е изключително интересно - променения формат на общински кръг за 7-ми клас.
Не го знаех, сега ще подготвя една новина, защото според мен почти никой от седмокласниците не го знае.
« Последна редакция: 8.11.2014, 16:16 от КрИс »

*

Неактивен Ant12

  • 234
Такова е идеално.

Сега се зачетох в начина на проверяване на задачите от областния кръг. Излиза, че в 7 клас в РИО работите са анонимни, които са оценени с повече от 16 точки се изпращат на комисия в София и там се разсекретяват. Ами другите работи, които са например за 15 точки??
"Задачите на областния кръг за учениците от IV до VIII клас включително, както и
задачите на националния кръг за участниците в VII и VIII клас се оценяват от 0 до 7
точки, като максималният брой точки е 21. Работите на учениците, явили се на областен
кръг от VII и VIII клас, сa анонимни. В срок не по-късно от 7 работни дни от
провеждането на областния кръг областните комисии представят в РИО протоколи за
резултатите на учениците и предложените за участие в националния кръг, като
протоколите за резултатите на явилите се на областен кръг седмокласници и
осмокласници, както и на предложените за допускане до национален кръг са по
фиктивни номера. Предложението за допускане до участие в националния кръг става по
фиктивни номера на учениците от VII и VIII клас, които са оценени с 16 или повече
точки от областния кръг, а при липса на такива ученици се предлагат първите трима с
най–много точки от областния кръг. Окончателното допускане на учениците до
националния кръг става по преценка на Националната комисия. По изключение
предложението за участие в националния кръг може да включва и ученици от долните
класове с висок резултат на областния кръг и демонстрирали отличаващи се
математически възможности в решенията си. Заедно с предложението се представят и
писмените работи на предложените ученици с прикрепени към работите неразпечатани
пликчета с действителните имена, съответстващи на фиктивните номера. В случай че
Националната комисия допусне ученици от долните класове до участие в националния
кръг, тези ученици се състезават по темата за VII клас."
Така ли беше миналата година, защото за няколко ученици от горните класове ми направи впечатление( става въпрос за Шумен) , че резултатите на някои от тях бяха променени спрямо първоначалните?