0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

KOD

Re:Австралийско Кенгуру - AMC
« Отговор #14 -: 7.08.2014, 21:46 »
ПП - Да използвам темата за нещо много интересно:

Днес детето е взело от г-н Кортезов долната брошура:



Модерната това лято думичка AIMO идва в истинския си, оригинален вариант в България!
Състезанието ще се проведе на 11 септември в Пловдив.
10 задачи. 8 с отговор число, две за описване. Време за решаване - 4 часа.

Има много неясноти - пратил съм мейл до Академия 21 век, но не отговарят...

В Австралия, това е като че ли най-важното състезание, аналог на нашата Олимпиада. По резултати от него се определят отборите за интересните състезания.


Какво трябва да установим?

1. Възрастови групи - написано е 7 ДО 10 КЛАС - това са класове, които децата ще бъдат през новата учебна година или класове, които са били през изминалата учебна година? Една обща тема ли ще се решава или има разделение по класове?
2. Такса за участие, методи за плащане?
3. Участието ще бъде ли обвързано по някакъв начин с резултатите от AMC - Австралийско Кенгуру?
5. Задачите на български или английски ще са? Решенията на задачите, тъй като предполагам са описателни - на български или английски?


Моето хлапе тази година за мое съжаление отказа да ходи на Математически боеве в Созопол, но току виж му се доходи на това състезание, изглежда тежко.

ПП - Да не разводняваме темата за Кенгуруто, ще отворя нова за AIMO - споделяйте очаквания и информация в нея
« Последна редакция: 7.08.2014, 22:22 от КрИс »
Re:Австралийско Кенгуру - AMC
« Отговор #15 -: 7.08.2014, 22:06 »
Може ли да ми пратите на ЛС отговорите и решението на 30 задача за 5-6 клас? Предварително благодаря! :)

*

Неактивен Neda

  • 167
Re:Австралийско Кенгуру - AMC
« Отговор #16 -: 7.08.2014, 22:09 »
И аз очаквам максимални резултати в 4-ти клас, макар че при нас 29-та задача се оказа сгрешена, въпреки че била много лесна.
На излизане една второкласника коментирала, че само две задачи са я затруднили :)

*

Неактивен gerka

  • 24
Re:Австралийско Кенгуру - AMC
« Отговор #17 -: 7.08.2014, 22:09 »
Дайте я тази 30- та на лични да я видя и аз. Синковеца не е в къщи да сподели условието.
Аз като сравнявам отговорите с други деца виждам 2различни отговора при моя, най- вероятно  грешни от последните 5 и една различна от първите.
Да ви питам вие кога , на кой и колко платихте за състезанието?

Re:Австралийско Кенгуру - AMC
« Отговор #18 -: 7.08.2014, 22:35 »
Дайте я тази 30- та на лични да я видя и аз. Синковеца не е в къщи да сподели условието.
Аз като сравнявам отговорите с други деца виждам 2различни отговора при моя, най- вероятно  грешни от последните 5 и една различна от първите.
Да ви питам вие кога , на кой и колко платихте за състезанието?


Във Варна плащаме 5 лв още мисля март месец, но днес му ги върнаха. Трета година е така. Плащаме 5 лв и в деня на състезанието ги връщат.


*

KOD

Re:Австралийско Кенгуру - AMC
« Отговор #19 -: 7.08.2014, 22:46 »
Дайте я тази 30- та на лични да я видя и аз. Синковеца не е в къщи да сподели условието.
Аз като сравнявам отговорите с други деца виждам 2различни отговора при моя, най- вероятно  грешни от последните 5 и една различна от първите.
Да ви питам вие кога , на кой и колко платихте за състезанието?


В София АК е безплатно.
Чудо на чудесата, аз освен АК се сещам още само за едно състезание на ЧУ Дружба, националния на Кенгуру, ПМС, ЗМС, ЕМТ (не съм сигурен?), Олимпиада  които са безплатни. Е.. и международните МОМ, БОМ, МБОМ, IMC (?), PMWC, EGMO (?)
Не е въпроса в 10-те лева, просто е приятно да се ходи на състезание, без да трябва да си плащаш за удоволствието...

Re:Австралийско Кенгуру - AMC
« Отговор #20 -: 7.08.2014, 22:47 »
"Моето хлапе тази година за мое съжаление отказа да ходи на Математически боеве в Созопол, но току виж му се доходи на това състезание, изглежда тежко."

Мале,  Крис ти мира нямаш , колкото и да е подготвен пак трябва да решава задачи

*

KOD

Re:Австралийско Кенгуру - AMC
« Отговор #21 -: 7.08.2014, 23:20 »
Първи впечатления от АК 2013 - много трудни задачи според децата. Задачите 26-30... резервиран съм дали ще има добри резултати, особено от 5-класниците. 1,2 решени задачи от 5-те най-трудни, повече би било геройство.

В тази връзка - забелязвате ли, че при международните състезания, всяка следваща година ни изненадва с все по-сложни задачи?
Светът се развива, изискванията стават все по-високи, а нашите математичета... както е тръгнало скоро ще дишат праха на кой ли не.

Един цитат точно отпреди година. Направо ни замаяха през 2014 австралийците с тези лесни задачи.

*

Неактивен gerka

  • 24
Re:Австралийско Кенгуру - AMC
« Отговор #22 -: 7.08.2014, 23:46 »
Явно затова на моя син не са му искали пари. Аз мислех да пиша на Кортезов, да се извиня и да питам къде да платя.
Добре, че първо тук попитах.

От миналите2 години нямаме впечатления от АК.
Синът ми се яви във 2 клас.  Реши, че тъй като тогава е решавал задачи за 3-4 клас и  се е представил  много добре няма смисъл да ходи следващите 2 години. :-memnon

Re:Австралийско Кенгуру - AMC
« Отговор #23 -: 8.08.2014, 19:03 »
Днес дали имаме обновена версия на предполагаеми отговори или остават тези от вчера за 5-6 клас? Силно ме вълнува отговора на 28-ма задача, понеже детето е убедено, че му е вярна. Ако някой иска да сподели, да ми пише  :)

Re:Австралийско Кенгуру - AMC
« Отговор #24 -: 9.08.2014, 07:35 »
А какви са предполагаемите отговори?

*

KOD

Re:Австралийско Кенгуру - AMC
« Отговор #25 -: 9.08.2014, 11:00 »
А какви са предполагаемите отговори?
Пратих ти ги на лично съобщение.


Молбата за непубликуване на задачи от Австралийското математическо състезание е до 14 август.
Значи, на 15 - 16 ще имаме задачите от състезанието.
« Последна редакция: 9.08.2014, 11:05 от КрИс »

Re:Австралийско Кенгуру - AMC
« Отговор #26 -: 9.08.2014, 11:16 »
Част от задачите вече ги има в нета. Без да съм се ровила особено усилено, попаднах на тези за intermediate.

Re:Австралийско Кенгуру - AMC
« Отговор #27 -: 9.08.2014, 11:56 »
Дали може да ми изпратите предполагаемите отговори за 5-6 клас на ЛС?
Благодаря!