0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен vesii

  • 59
Според мен участието на ученици от 8+ класове по тези състезание е доста рядко явление, но преелагам по вариант 1 вместо Хитър Петър да добавиш Салабашев.
*

Неактивен dalia

  • 80
 Аз съм за вариант  2 - добавят се за всички 7+ класове Черноризец, Салабашев и Кенгуру.
   Тези състезания се провеждат във всички градове и възможността за участие е най-голяма. / Не че състезателите не пътуват постоянно, но понякога има обективни причини за пропускане на някои от тях/

Вземете предвид:
1.Според мен мястото на 7 клас е в групата на 5 и 6, а не с 8 и нагоре просто защото са в различни училища - основни или гимназии.
2.Може да си мислите, че този рейтинг е неофициален, обаче във вече бившето ни училище определиха отбора за ПМС именно според него.
3.Този рейтинг е показателен не само за учениците, а и за техните училища. Някои състезания изискват ангажиране от страна на училището.

 За състезателите от 9 клас нагоре е  безмислено включването на състезания като: Черноризец, Салабашев и Кенгуру. Те не влизат в рейтинга за БОМ и МОМ и не всички състезатели се явяват на тях.

*

KOD

За състезателите от 9 клас нагоре е  безмислено включването на състезания като: Черноризец, Салабашев и Кенгуру. Те не влизат в рейтинга за БОМ и МОМ и не всички състезатели се явяват на тях.

Ами да се явяват...

За състезателите от 9 клас нагоре е  безмислено включването на състезания като: Черноризец, Салабашев и Кенгуру. Те не влизат в рейтинга за БОМ и МОМ и не всички състезатели се явяват на тях.

Че какво като не влизат в рейтинга за БОМ и МОМ? Който обича да се състезава, се явява и на тях, още повече, че за тях не е нужна никаква подготовка – отиваш на състезанието, включваш мозъка на пълни обороти и ... чакаш отличния си резултат, постигнат без никакъв труд вкъщи. То е същото и на контролите за определяне на отбор за международните азиатски състезания. От учене на чужди езици и подготовка за кандидат-студентски изпити време за задачи няма. Всъщност точно резултатите от ЧХ, Салабашев и ЕК показват кой може да решава задачи, без да е нужно да зубри почти непрекъснато решени задачи от безброй сборници.
Като гледам рейтинга, изготвен в ИМИ на БАН, не виждам някой от първите 6-7 състезатели да не е участвал в тези  "маловажни" състезания. Даже има и такива състезатели, които участват и на Коледното, и на Великденското, въпреки че задачите са по-лесни и от контролните по математика в училище.

*

KOD

Има промени в приема в СМГ след 4-ти клас за учебната 2014 / 2015 година.
Черноризец Храбър отпада от предварителните рейтингови състезания, остават само СМТ, областни кръгове на Олимпиада по Математика и Европейско Кенгуру.
Предварителния рейтинг се формира от средноаритметичния рейтинг от двете по-добри състезания от трите.
В кратки срокове, неофициалната рейтинг класация, която поддържаме ще бъде преработена спрямо новия регламент.
« Последна редакция: 3.10.2014, 11:27 от КрИс »

*

KOD

Последните мнения не са свързани с изготвянето на класации на ученици, базирани на резултати от математически състезания, затова се преместени в подходящата тема:
СМГ - мнения и коментари

Привет,

ще публикувате ли резултатите от пробните изпити в 4 клас за прием в СМГ, но проведени в други школи като "Междучасие" например? Така или иначе е допълнителна инфо за ориентир само.


*

KOD

Не,  подобни частични резултати не мисля, че ще са от полза.


*

KOD

Математически класации - въведени са резултатите от Черноризец Храбър 2014 от 10 града домакини в класациите за 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 и 12 клас.
Резултатите от останалите 6 града - Бургас, Димитровград, Добрич, Русе, Шумен, Ямбол ще бъдат нанесени, когато излязат официалните.

Александра Кръстева Ръжева 6 клас, ЧХ 112т (София)

*

KOD

Александра Кръстева Ръжева 6 клас, ЧХ 112т (София)

Fixed!
:) Съжалявам за пропуска, макар да ми се струва, че не е мой, а организаторите са добавили вчера вечерта още 2 резултата в 6-ти клас :)
« Последна редакция: 12.11.2014, 12:51 от КрИс »