0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Вашата небрежност към резултатите на вашето дете ми коства на мен 15 минути ровене и проверяване на резултати от Олимпиада. Най-малкото странно е да не сте проверили резултати от 1-ви кръг и да сигнализирате в темата, че не е въведен резулктат от 2-ри кръг.

Крис, без да съм груб, твоето недочитане ти коства 15 мин, не небрежността на жената? :) Жената точно и ясно си го е казала: "Не е участвал на СМТ, на коледното, олимпиадата и в ЕК е участвал". Не е участвал на първите 3 и е бил само на ЕК.
*

KOD

Крис, без да съм груб, твоето недочитане ти коства 15 мин, не небрежността на жената? :) Жената точно и ясно си го е казала: "Не е участвал на СМТ, на коледното, олимпиадата и в ЕК е участвал". Не е участвал на първите 3 и е бил само на ЕК.

sslavov, без да съм груб, съветвам със сутрешното кафе да се обмисля какво се пише, преди да се дават заключения, а например:
"Не е участвал на СМТ, на коледното, олимпиадата и в ЕК е участвал".

Продължавам, без да съм груб :)
Ако и ти беше отделил 5 минути, то би видял, че въпросния ученик е участвал на Коледното състезание:
ЛЪЧЕЗАР АРНАУДОВ   4   125 СОУ   32
което автоматично обезмисля твоето тълкувание на написаното и би ти подсказало, че не си прочел достатъчно внимателно текста :)

Agree?
« Последна редакция: 27.03.2015, 09:37 от КрИс »

Здравейте,

При въвеждането на резултатите от втория кръг на олимпиадата е направена грешка: резултатът на ТрОян Владимиров Крумов от 45 ОУ е записан под името ТрАян Владимиров Крумов (също от 45 ОУ). Моля да прехвърлите резултата на името на ТрОян.

Лъчезар Бориславов Арнаудов 125 СОУ е постигнал 12т. на общински кръг на олимпиада, и съответно не е бил класиран за областен. Ако  някой се интересува имам снимка на списъка.

Така или иначе най-важното състезание предстои и детето може да постигне успех, независимо от по-ниския рейтинг на база ЕК само.

*

KOD

Здравейте,

При въвеждането на резултатите от втория кръг на олимпиадата е направена грешка: резултатът на ТрОян Владимиров Крумов от 45 ОУ е записан под името ТрАян Владимиров Крумов (също от 45 ОУ). Моля да прехвърлите резултата на името на ТрОян.

Оправено е.

Здравейте,
Моля да направите промяна дъщеря ми, Ивана Савова Тодорова 4 клас -  учи в 107 ОУ "Хан Крум", но без да иска при участието си на СМТ е написала номера на старото си училище 45 ОУ.
Сега излиза в класацията на 45 ОУ, моля да го промените на 107 ОУ.
Благодаря .

Здравейте,
Иван Деянов Славов -5клас също се яви на ПМС, но скромните му 9 точки не са въведени.
Благодаря.
« Последна редакция: 29.03.2015, 17:51 от neli »

*

Неактивен Ant12

  • 234
Квалификация за контролните за МБОМ 2015, Сърбия.

До контролните се допускат първите 12 ученици от 7/8 клас с най-висока сума от точките на ЗМС, ПМС и НОМ 3.

Към момента нещата изглеждат по следния начин (ученици с 30 и повече точки), като 26 от първите 40 ще участват в НОМ 3.

ДА/НЕ – означава дали ученикът ще вземе участие в НОМ 3.

1/   Иван-Александър Веселинов Мавров, 8 кл., СМГ София, ДА – 50;
2/   Борислав Калоянов Антов, 8 кл., СМГ София, ДА – 49;

3/   Владимира Пламенова Иринчева, 8 кл., ПЧМГ София, НЕ – 47;
4 – 5/   Евгени Стаев Кайряков, 7 кл., ОМГ Пловдив, ДА – 46;
4 – 5/   Пламен Тодоров Иванов, 8 кл., СМГ София, ДА – 46;
6/   Йоана Николаева Николова, 8 кл., АК София, ДА – 45;

7/   Николай Пеев Шиваров, 8 кл., ПМГ Бургас, НЕ – 44;
8/   Стефан Тодоров Иванов, 8 кл., ПМГ Бургас, ДА – 43;
9/   Борис Александров Барбов, 8 кл., СМГ София, ДА – 42;
10 – 13/   Георги Георгиев Ангелов, 8 кл., СМГ София, ДА – 41;
10 – 13/   Денислав Георгиев Георгиев, 8 кл., СМГ София, ДА – 41;

10 – 13/   Георги Мирославов Александров, 8 кл., СМГ София, НЕ – 41;
10 – 13/   Люба Венелинова Конова, 8 кл., СМГ София, ДА – 41;
14 – 17/   Орлин Николаев Кучумбов, 8 кл., ПМГ Бургас, ДА – 40;
14 – 17/   Кристиян Владимиров Василев, 8 кл., ПЧМГ София, ДА – 40;
14 – 17/   Елинор Валериева Сергеева, 8 кл., СМГ София, ДА – 40;

14 – 17/   Петър Емилов Лангов, 7 кл., СМГ София, НЕ – 40;
18 – 22/   Богдан Иванов Симеонов, 8 кл., ПЧМГ София, ДА – 39;
18 – 22/   Златина Тодорова Милева, 8 кл., МГ Варна, ДА – 39;
18 – 22/   Златомир Георгиев Папазов, 8 кл., АК София, ДА – 39;
18 – 22/   Надежда Пламенова Китипова, 8 кл., МГ Варна, ДА – 39;

18 – 22/   Георги Атанасов Паскалев, 8 кл., СМГ София, НЕ – 39;
23/   Чавдар Цветанов Лалов, 8 кл., МГ Плевен, ДА – 37;
24/   Здравко Пламенов Иванов, 8 кл., СМГ София, ДА – 36;
25 – 26/   Людмил Петров Стаменов, 8 кл., СМГ София, ДА – 35;
25 – 26/   Виктор Петров Балтин, 7 кл., ПМГ Бургас, ДА – 35;

27 – 29/   Евелина Александрова Костадинова, 8 кл., СМГ София, НЕ – 34;
27 – 29/   Валери Валериев Станчев, 8 кл., МГ Русе, НЕ – 34;
27 – 29/   Ирена Венкова Кадишева, 8 кл., МГ Ямбол, НЕ – 34;
30 – 31/   Нели Николаева Маркович, 8 кл., МГ Варна, НЕ – 33;
30 – 31/   Георги Йорданов Георгиев, 8 кл., ПМГ Бургас, НЕ – 33;
32 – 33/   Николай Евгениев Благоев, 8 кл., АК София, НЕ – 32;
32 – 33/   Мартин Соколов Николов, 8 кл., ПЧМГ София, ДА – 32;
34 – 36/   Любомир Бойков Шойлев, 8 кл., ПМГ Бургас, ДА – 31;

34 – 36/   Петър Ивелинов Няголов, 8 кл., МГ Русе, НЕ – 31;
34 – 36/   Симона Даниелова Барокова, 8 кл., АК София, НЕ – 31;
37 – 40/   Кристиан Емилов Минчев, 8 кл., ПМГ Бургас, НЕ – 30;
37 – 40/   Мартин Русланов Германов, 7 кл., ПМГ Стара Загора, ДА – 30;
37 – 40/   Силви Мартинова Койчева, 8 кл., МГ Варна, ДА – 30;
37 – 40/   Иван Недков Кирев, 8 кл., СМГ София, ДА – 30.


*

KOD

Ant12, мисля, че не е така.
До контролните тази година се допускат първите 24 в класирането, не първите 12.
Всъщност, днес на закриването на ПМС в Бургас мисля, че е говорено точно за МБОМ контролите.
« Последна редакция: 29.03.2015, 16:50 от КрИс »

*

Неактивен Ant12

  • 234
Цитат от регламента: "В разширения национален отбор се включват ученици, които към датата на
провеждане на Балканската олимпиада са на възраст, не по-голяма от 15,5 години.
Разширеният национален отбор се състои от 12 ученици с най-висок сбор точки
(класират се и учениците с точките на дванадесетия) от Зимния математически турнир
„Атанас Радев“, Пролетните математически състезания и националния кръг на
олимпиадата."

Освен това, миналата година също бяха първите 12.

*

KOD

Ами.. информацията ми е от първа ръка в неофициален разговор, но е възможно да не съм разбрал.

*

Неактивен Ant12

  • 234
Всичко е възможно, но за целта МОН трябва да публикува официално промяна в регламента (за IV - VIII клас).

Аз от няколко дни имам терзания относно образуването на рейтингите тук.  Гледах и Р1 и Р2, но и двете ми се струва, че не дават най-точната картинка.
Ако гледам само Р1, то моето диване, което ходи на всичко, има горе-долу добро място и то само с около 70% успеваемост, което за мен е нереално. Има деца с повече проценти Р2, които са изпуснали едно или две състезания и автоматично отиват много назад. Ето един пресен пример, много деца от 7 клас не отидоха на ЕК, заради АК.
Ако гледам Р2,  напред изкачат деца ходили само на 1 или 2 състезания и постигнали добър резултат, което пак не дава ясна картина.
Та стигам до извода, че може би ако се маха най-слабото състезание (или неявяване на едно), то картината ще е по-достоверна.

*

KOD

Здравейте,
Моля да направите промяна дъщеря ми, Ивана Савова Тодорова 4 клас -  учи в 107 ОУ "Хан Крум", но без да иска при участието си на СМТ е написала номера на старото си училище 45 ОУ.
Сега излиза в класацията на 45 ОУ, моля да го промените на 107 ОУ.
Благодаря .

Здравейте,
Иван Деянов Славов -5клас също се яви на ПМС, но скромните му 9 точки не са въведени.
Благодаря.

Съжалявам за пропуските, оправено е.