0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

И трите ти предложения ще доведат до един и същи краен резултат, така че го направи, така както ще е най-удобно за теб.
*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена
Моето предложение за  5-6 клас е в рейтинга да не се включва едно състезание, ако детето по някаква причина не отиде на него - може да му е далеч, може да не е добре здравословно и т.н.. Но съм против да отпада най-слабия резултат, ако детето се е явило на състезанието. Това би изкривило цялостната картинка. Всеки има своите слаби представяния, моето дете примерно винаги се дъни на ЧХ, но пък защо да не си носи последствията от това представяне? :)
Колкото по спора със състезанията - от всички блиц такива това на Симеонов е най-доброто - 1. няма шанс за игра на тото 2. ако си объркал, понеже нямаш сламка с възможни опции за ограждане, няма да се върнеш да провериш, което те кара да си напълно внимателен 3.  задачи се точкуват според трудността им. Разбира се самото състезания няма  популярност и затова не събира участници от цялата страна, та дори и на местна почва мисля, че се явяват повече едва откакто Крис го сложи в рейтинга миналата година.

*

Неактивен Neda

  • 167
На мен най-много ми харесва класирането да е на база текущо изключване на  състезание след второто проведено.
Предложението на Ели също ми допада,  но не знам дали може да се направи, т.к. то предполага да се класират деца с различен брой състезания.  Разбира се, финален рейтинг,  ако това е по- лесно, също е добре.  
 
А на награждаването през 2013 г-жа Вълкова каза,  че имат амбиции състезанието да стане национално и го пожелавам от все сърце.
« Последна редакция: 31.03.2015, 00:05 от Neda »

*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена
Не че някой ме пита  :grin: но мисля, че 7-класния рейтинг е някак странен сега. ( да се прекръстя 'на всяко гърне мерудия' освен).
Рейтинг 1 да включва обикновените състезания от 6 клас, или дори без някои по-лесни от тях, защото 7-класниците започват разни пробни тестове да са им приоритетни, а Р2 - есенния, зимния, пролетния и нац. олимпиада, за тези които се стремят да са номер едно и им стиска да се явят с големите, ми е предложението.

ПП Неда, моето предложение е всъщност е като твоето, с разликата да не отпада най-слабия резултат, а само ако не се явиш на 1 състезание д нямаш нула в рейтинга, а то да не се сумира.

« Последна редакция: 31.03.2015, 00:18 от EliG »

*

Неактивен Neda

  • 167
Друго, което ми хрумва, е да си остане сегашния вид на класацията за 5 и 6 клас,  но с опция всеки да прави собствени класации по избрани от него състезания - напр. ако иска да види класиране без Хитър Петър.
« Последна редакция: 31.03.2015, 00:44 от Neda »

*

KOD

Мир да има. :)
Предложението на ЕлиГ звучи ОК.

Въведен е допълнителен рейтинг - Р3.
http://alekdimitrov.com/20142015/def.asp?cls=5
http://alekdimitrov.com/20142015/def.asp?cls=6

Ето обясненията за него:

Р 3 - Рейтинг от проведените състезания като се отчитат всички състезания без едно, на което ученикът не се е явил. Тоест, ако от 8 състезания се е явил на 7, а на осмото не е - ще се отчита резултата от 7-те състезания. Разликата спрямо Р2 е, че Р3 допуска само едно неявяване! Тоест, ако от 8 се е явил на 5, ще се изключи само 1 състезание и рейтингът ще бъде сметнат на база на 7 състезания, с включването на две нули на местата на 6-то и 7-мо състезание, на които ученикът не се е явил. Ще бъде изключено само осмо.

Нали това се искаше, сега добре ли е?

Имам молба и вие да помогнете - моля, дайте предложения за по-ясен и кратък обяснителен текст, който да е разбираем за незапознатите. Така стана миш маш, много е сложно и дълго като че ли обяснението?

*

KOD

И още една молба:
На пръв поглед изглежда като ограничаване на информацията, но съм сигурен, че свръхинформацията пък е ненужна, пречеща и объркваща.

Та, при положение, че одобрите този Рейтинг 3, какво ще кажете просто да махнем Р1 и Р2?
Става излишно 3 колони със сухи цифри и някакви си рейтинги.
Рейтинг 3, с изключването на едно състезание, на което ученикът не се е явил е комбинация на сегашните Р1 и Р2?
Справедлив е, намалява състезания само при неявяване, изисква постоянство - дава толеранс само за едно неявяване?
Да оставим само него?

Мерси, Крис за Р3!! Гледайки колоните за мен той е най-правдив и справедлив! Лично аз нямам нищо против да се махнат Р1 и Р2.

*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена
И аз мисля като mimsun. Oбяснението си е екстра, какво като е по-дълго. И от мен благодарности за рейтингите!

*

Неактивен Neda

  • 167
Присъединявам се.

Ако искаш по-кратко описание, може да е нещо подобно

Рейтинг от проведените състезания с евентуално неявяване на едно от тях. За всяко следващо след първото пропуснато състезание се калкулират 0 точки.

И аз съм за отпадане на Р1 и Р2.
« Последна редакция: 31.03.2015, 11:30 от Neda »

*

KOD

Ок, обмислете моля идеята за махане на Р1 и Р2 и оставане само на Р3.
Няма ли да е по-пригледно?

*

Неактивен Neda

  • 167
Допълних горния си постинг.

*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена
И според мен е достатъчно да остане рейтинг3

Според мен е най-добре да си остане, както е.
Неявянето на състезание се вижда от класациите, а и освен това те са неофициални.
Рейтинг 2 е много ценен за всички, които се пробват за националните отбори, така че премахването му би било разочароващо