0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

*

KOD

И още- След като излязоха така чаканите резултати от AIMO, се сетих да проверя дали официално е излязло класирането от Созополските боеве на официалният им ФБ. Да ама не. Явно още мислят.
И в тази връзка се сетих за недостига на медали на ПМС-то. Дали дойдоха вече?

Скоро тук ще видим и националното класиране от ЧХ. Крис, трябва да си изработите собствена грамота и да давате на родителите на първенците :)
AIMO... излязоха частични резултати за България. На страницата на австралийците все още няма информация и общо класиране.
Медали от ПМС - държавата се представи интересно според мен. След оплакването ми, че няма медал ми беше обяснено, че държавата няма пари за медал, затова няма :)
Все пак, изпратиха ни бронзов медал, на който с лепило беше залепено хартиено кръгче, на което пише 1-во място :)
Така че, медал все пак има.
Грамота - защо пък на родителите, а не на състезателите :) Идеята е прекрасна, но времевите ресурси започват да не стигат и за това, което е налично и се прави в момента...
Грамота - защо пък на родителите, а не на състезателите :) Идеята е прекрасна, но времевите ресурси започват да не стигат и за това, което е налично и се прави в момента...
Как защо? За стимул :) Четем, пишем, интересуваме се, вълнуваме се... Караме ги, чакаме ги, взимаме ги... Миналата година бяха над 23-24 състезения. Не ни беше лесно и на "дъртите". Понякога и сълзи и какво ли още не... А те си получават от организаторите. Еее можеш да включиш и техните имена в грамотата ни. От нас да мине :)))
« Последна редакция: 6.11.2014, 10:43 от Sofia1000 »

Преди време някои участници от Габрово фигурираха страницата на СМБ - Габрово и на официалната страница на турнира с различни резултати. Това ме кара да мисля, че е възможно матриците да се проверяват повторно от централния организатор.
Дали е така, може да ни каже само някой от кухнята на състезанието.

      Има променени резултати от това което виждам на официалната страница на турнира. Явно наистина има следващо ниво на проверяване, което е добре. Всички сме хора и допускаме грешки. Надявам се , че така ще се разреши и проблема с "два верни отговора" и резултатите ще са обективни.

За първа година участваме в турнира /2 клас/ не мога да разбера защо за непопълнен отговор се получават 3 точки. Или си решил задачата или не. Ако може някой да ми даде обяснение.

За първа година участваме в турнира /2 клас/ не мога да разбера защо за непопълнен отговор се получават 3 точки. Или си решил задачата или не. Ако може някой да ми даде обяснение.
Предполагам, за да се избегне момента с "гадаенето" на верния отговор, да няма отговори на късмет.

*

KOD

За първа година участваме в турнира /2 клас/ не мога да разбера защо за непопълнен отговор се получават 3 точки. Или си решил задачата или не. Ако може някой да ми даде обяснение.

За да не се повтарям, прочети моля фейсбук коментарите, които съм публикувал към тази новина:
http://alekdimitrov.com/comment.asp?NID=274

Конспектирано - според мен за да намали хитруването. Подкрепям с две ръце формата, само полза от това правило намирам.

Най-после в Бургас корегираха резултатите за 6 клас.Явно наистина има следващо ниво на проверяване, защото вече е отразен само един верен отговор на зад.8. Така трябва да бъде, за да бъде реално оценен труда на децата.

Най-после в Бургас корегираха резултатите за 6 клас.Явно наистина има следващо ниво на проверяване, защото вече е отразен само един верен отговор на зад.8. Така трябва да бъде, за да бъде реално оценен труда на децата.
Мда. Днес по-рано предвидливо си свалих резултатите на пети и шести клас, за да ги сравня с тези от официалната страница, когато бъдат публикувани. Наистина има разлики.
Между другото и във варненските резултати има промени за втори клас. За другите класове не съм гледала.

Има ли някакво награждаване за този турнир?

Да. Има разлики и аз изобщо не мога да разбера механизма, по който са променени :( някаква голяма каша е станала при проверката май :(
Просто са отнели присъдените седем точки за втория " верен" отговор.

Има ли някакво награждаване за този турнир?
Да, по места на провеждане. Някои градове вече наградиха първенците си.

*

KOD

Предполагам не е важно и в окончателното финално класиране на официалния сайт ще бъдат включени резултати за 5 - 7 клас от Русе, но за всеки случай:
Първоначално резултатите от РУСЕ, качени от СМБ бяха само от 8 клас нагоре.
После, на сайта на МГ Русе се появиха разширени резултати, включващи и явилите се в 5, 6 и 7 клас.

Сега, финално и в МГ, и на СМБ е файлът с резултати само от 8 клас нагоре.

За всеки случай, слагам линк към сваления навреме файл с разширените резултати, включващи и по-малките класове:
http://alekdimitrov.com/downloads/CH-2014_Ruse.xls

Конкретно към КрИс: (знам, че синът му учи в ПЧМГ) ПЧМГ ще има ли награждаване?

*

KOD

Нямам никаква представа, детето почти никога не споделя какво става в училище...  
Според мен не е редно да има. След като най-накрая има общо класиране за София, напълно редно е и организаторите да осигурят общо награждаване.

Нямам никаква представа, детето почти никога не споделя какво става в училище... 
Според мен не е редно да има. След като най-накрая има общо класиране за София, напълно редно е и организаторите да осигурят общо награждаване.
Благодаря!!