0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

*

KOD

Интересен феномен....
Не знам каква е тази мания за непубликуване на резултати, когато те са налични и всичко е ясно на проверителите.
Попаднах на интересен парадокс тази година - резултатите на състезателите, явили се на Черноризец Храбър 2014 в ПЧМГ са публикувани в електронен вид на страницата на... 19 СОУ !@$!

Ха сега някой да ми обясни идеята :)
Предвид, че не е ясно колко дълго време ще са налични, свалих ги локално, заповядайте:
РЕЗУЛТАТИ ЧХ 2014 - ПЧМГ
*

Неактивен Neda

  • 167
и всичко е ясно на проверителите.

Моето обяснение е в това, че все още не са изистени конфликтни моменти по оценяването на някои места (визирам София).

А електронните резултатите от ПЧМГ, качени на сайа на 19-то СОУ, са истинска забава :)

*

KOD

За мен е дразнещо, част от организаторите да публикуват резултати на момента, а други да не го правят седмица.
Или - или.
Не че ще ми бъде приятно да се чака двуцифрен брой дни за резултати, но да има такива от Бургас, Варна няколко часа след състезанието и да няма за София седмица след него не е нормална ситуация.
Без да обиждам никой, състезанията се превърнаха в комерсиални събития. Явяват се хиляди, всеки плаща такса.
Ако зависеше от мен, щях да преценя каква такса е необходима за осигуряване на качествена, бърза процедура за преглед на резултати и щях да обявя нея.
8лв не стигат - ок, ще направим таксата 10лв, 12лв, ще се впрегнат необходимия брой проверители на здрава работа през уикенда и воала - резултати ще има светкавично, състезатели и родители ще са доволни от бързата реакция, а проверители - от допълнителни средства.
ЧХ конкретно не изисква специализирана проверка, може да се прави от всеки.

ПП - и да, акцента в случая беше какво правят резултатите от ПЧМГ в сайта на 19 СОУ :)
Оглеждайте се за резултати от СМГ, качени в.... 41 ОУ например :)
Еххх, мечтая си за организацията и уважението на НПМГ, липсват ми тази година.

Допълнително - по спомен, някои от организаторите бяха обявили награждавания за победителите през изминалата седмица. Някои от състезателите вече са наградени, други си чакат резултатите...
Става един национално - регионален миш маш. Все пак, всяко състезание трябва да се самоопредели като насоченост, на мен лично раздробяването на резултати не ми допада, въпреки че от организационна гледна точка предполагам, че води до по-масово участие...
« Последна редакция: 8.11.2014, 09:34 от КрИс »

*

KOD

Отново се активизира въвеждането на резултати на официалната страница.
Вече са налични такива от 7 града - домакини.
Да се надяваме, че съвсем скоро ще имаме всички финални резултати.

Интересен феномен....
Не знам каква е тази мания за непубликуване на резултати, когато те са налични и всичко е ясно на проверителите.
Попаднах на интересен парадокс тази година - резултатите на състезателите, явили се на Черноризец Храбър 2014 в ПЧМГ са публикувани в електронен вид на страницата на... 19 СОУ !@$!

Ха сега някой да ми обясни идеята :)
Предвид, че не е ясно колко дълго време ще са налични, свалих ги локално, заповядайте:
РЕЗУЛТАТИ ЧХ 2014 - ПЧМГ

При кратък преглед се вижда, че от 2-5 клас в ПЧМГ са се явили доста дечица от 19СОУ. За това ще да е информацията на сайта им за резултатите от ПЧМГ

*

KOD

Ехее - Резултати от София!!!

http://www.math.bas.bg/ch/

Един максимален резултат на темата за 7 - 8 клас - на осмокласника от СМГ Борис Барбов
« Последна редакция: 10.11.2014, 12:10 от КрИс »

Има още разминаване между официалните резултати и окончателните на организатора от Варна (2-ри клас):   едно от децата, класирани на трето място, според варненските организатори липсва в официалните резултати Защо? Кое е вярното?     Изморих се - не ми се гледа повече. Това видях само от пръв поглед и то само на 2-ри клас.
« Последна редакция: 10.11.2014, 12:32 от КрИс »

*

KOD

Също така, резултатите за София са непълни - поне в 8-ми клас липсват резултати на състезатели...

Не знам кое е вярно, според мен никой не знае :)
Аз конкретно ще изчакам с въвеждането на резултати от ЧХ в класациите...
« Последна редакция: 10.11.2014, 12:33 от КрИс »

Осмокласниците ги добавиха в списъка. Шестокласниците също.

*

KOD

Осмокласниците ги добавиха в списъка. Шестокласниците също.


 :rockon:

*

KOD

Математически класации - въведени са резултатите от Черноризец Храбър 2014 от 10 града домакини в класациите за 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 и 12 клас.
Резултатите от останалите 6 града - Бургас, Димитровград, Добрич, Русе, Шумен, Ямбол ще бъдат нанесени, когато излязат официалните.

*

MrD

Гледам, излезли резултатите от София  :ole! Много се бавиха нещо! Засега само отчитам факта  :detective:, ще си премълча, какво съм имал впредвид ще кажа след още 2 състезания  :Google:! Дано аз да съм в грешна посока  :help!

*

KOD

Гледам, излезли резултатите от София  :ole! Много се бавиха нещо! Засега само отчитам факта  :detective:, ще си премълча, какво съм имал впредвид ще кажа след още 2 състезания  :Google:! Дано аз да съм в грешна посока  :help!

В темата, още вчера на обяд е споменато, че има резултати от София. А пък резултатите на явилите се в ПЧМГ са ясни от дни.
Не знам какво се опитваш да загатнеш с поста си?
Ако искаш да споделиш мнението си, да го дискутираме, да изкажем нашето за съответния казус - ами направи го.
В случая не казваш нищо, а пишеш нещо :)
« Последна редакция: 12.11.2014, 10:11 от КрИс »

На вратите на 107-мо ОУ е обявено награждаването на първенците на "Черноризец Храбър" за София в сградата на БАН.