0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Всъщност май е 1/6-та, и от 30 градуса (колкото са между 10 ч и 11 ч, ако другата стрелка седи на фиксираното положение) това са  минус 5 градуса.
А мога ли да запитам, редно ли е квестора да изяжда 10 минути от времето в обяснения??Защото точно това се е случило днес във Варна..

Може ли да погледнете задача 12 на 7/8 клас?
"Какъв ъгъл сключват стрелките на часовника в 10 часа и 10 минути?"
а) 120
б) 118
в)115
г) 112
д) никое от тези
Получавам а) и съм 100% сигурна в това, и въпреки всичко в отговорите пише в). Къде е грешката?
Когато стрелките сочат 12 и 3 те сключват прав ъгъл.Следователно ако сочат 10 и 11 те ще сключват 30(90:3=30) градусов ъгъл.За задачата 11(следващия кръгъл час след десет) и 2(10 минути) ще сключат прав ъгъл.А за растоянието изминато от голямата стрелка.То е една шеста от 30 градуса.Следователно остават 25.И тогава 90+25.115.Отговор В.

Относно задача 8 за 5-6 клас. Вариант за отговор 603+603=1206 тогава произведението е нула?! Не че не е отговорил г/ но не разбирам как отговорът е друг?!!!!!!!


Относно задача 8 за 5-6 клас. Вариант за отговор 603+603=1206 тогава произведението е нула?! Не че не е отговорил г/ но не разбирам как отговорът е друг?!!!!!!!



Условието е, че на различните букви отговарят различни цифри. В твоя случай излиза, че и Е и Ф са нула.

*

Неактивен dalia

  • 80
В Русе има вече класиране!
http://smb-ruse.com/
 Искам да похваля СМБ Русе за отличната организация и светкавични резултати /и не само на това състезание/!
« Последна редакция: 1.11.2014, 18:01 от dalia »

*

Неактивен mima

  • 23
Аз пак да помоля за условия.. Ако някой се отзове, ще съм много благодарна :help


ПП2 - shatterhand, метни малко задачи за ветерани на мейла :)

Ще метна, но може би утре. Снимах ги с фотоапарат и качеството е ужасно, освен това е писано по тях. Утре ще ги сканирам,  ще минат през фотошоп и ще ти ги пратя.

*

KOD

Ще метна, но може би утре. Снимах ги с фотоапарат и качеството е ужасно, освен това е писано по тях. Утре ще ги сканирам,  ще минат през фотошоп и ще ти ги пратя.

Благодарности.

Задачи от Черноризец Храбър 2014 за 2, 5-6 и 7-8 клас.
Качеството... нали знаете поговорката за едноокия в царството на слепите - каквото, такова :)

*

Неактивен mima

  • 23
Еееее, това моето не е късмет :sad:
Само 3-4клас няма :cry:

Здравейте,

Моля за помощ защо отговорът на задача 17 за 3-4 клас е Д) никое от тези.

Задачата е: Фифи простира на въжето кърпа, чифт бели и чифт зелени чорапи. По колко начина тя може да ги простре, без да слага един до друг чорапи от един чифт?
А)8 Б)9 В)10 Д) Никое от тези

Детето е писало В) 10

Благодаря!

*

KOD

Освен от Русе, вече и резултати от Шумен - добавят се в първия пост на темата - следете там.
« Последна редакция: 1.11.2014, 19:00 от КрИс »

Може ли да ми обясните зад. 11 за 7-8 клас. Нещо не мога да си го представя! ?
На колко части ще се раздели глобусът при 2 паралела и 4 меридиана и съответно при 3 паралела и 3 меридиана? Не става ли и при двата случая - 12  части?
Видях, че отговора е Д - Синът ми каза, че бил А - и затова мислех, че има някаква уловка.
« Последна редакция: 1.11.2014, 18:17 от Masteria »

според мен на 8 задача за 5-6 клас верния отговор си е г-96 както го бяха публикували първо. защото в условието е записано че ТЕК е най-малкото решение на ребуса ТЕК+ТЕК=ЧИФТ и от тука следва че ТЕК=643, а ЧИФТ= 1286 .  защото Ч=1 , И=2 , и за Е и К остават най-малките числа които не се повтарят  Е=4 и К=3 . дано съм го обяснил правилно