0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

*

KOD

Официална страница



Дата на провеждане - събота, 13 декември:
Час на провеждане за София:
За 1 и 2 клас - от 8:30 часа;
За всички останали - от 10:30 часа;

Такса за участие - 7лв;
Краен срок за записване - 10 декември 2014 г.
Къде да се запиша (за София) - в касата на 119 СОУ, касата и библиотеката на 2 СОУ или в стая 402 на 125 СОУ от 9 до 12 ч. и от 13 до 17ч. в работни дни от 25.11 до 10.12
Забележка - Записването за КМС (за София) започва от вторник, 25 ноември. Моля, не опитвайте записване на състезател преди тази дата!


Място на провеждане
Много училища в редица български градове.
За София, Коледното Математическо Състезание през 2014 г. ще се проведе в традиционните училища - домакини:
125 СОУ, 119 СОУ и 2 СОУ


Детайли
Коледното математическо състезание е за ученици от 1-ви до 12-ти клас. Това е едно от по-лесните национални математически състезания, подходящо за деца с интерес към математиката, които не учат в математически гимназии. Основно, на КМС се явяват деца от ниските класове от 1-ви до 4-ти. Форматът в 7-ми и 12-ти клас го прави и добра контрола за предстоящите държавни изпити.
Форматът на състезанието за всички класове без 7-ми и 12-ти е един и същ - 9 задачи с избираем отговор и една задача, изискваща подробно решение. Специфичното е, че за всяка задача един от избираемите отговори е Друг отговор. Ако е посочен той, за верен се приема само ако допълнително е записан и правилния резултат.
Задачите от 1 до 3 се оценявят с по 3 точки, от 4 до 6 с по 5 точки и от 7 до 9 с по 7 точки. Задача 10 се решава подробно и се оценява с 15 точки, като се дават точки за части от задачата.
Максималният брой точки е 60.
Задачите за 7 клас са във формата на националното външно оценяване по математика след 7 клас.
Точките за 7 клас - максимално 100:
1 до 4 задача - по 1 точка;
5 до 10 задача - по 2 точки;
11 до 16 задача - по 3 точки;
17 до 20 задача - по 5 точки;
21 и 22 задача - по 8 точки;
23 и 24 задача - по 15 точки.
Задачите за 12 клас са във формат матура по стандарта на МОН.
Време за работа за 1 и 2 клас - 90 минути.
Време за работа за всички останали възрастови групи - 120 минути.


Информация, новини, задачи и решения от Коледно Математическо Състезание


Задачи и отговори от минали издания на Коледно Математическо Състезание - КМС


Задачи и Отговори от Коледно Математическо Състезание - КМС 2014


Резултати от Коледно Математическо Състезание - КМС 2014
БУРГАС
ВАРНА
ВЕЛИКО ТЪРНОВО
ВРАЦА
ДОБРИЧ
КЮСТЕНДИЛ
ЛОВЕЧ
ПЛЕВЕН 1
ПЛЕВЕН 2
ПЛОВДИВ
ПОМОРИЕ
РАЗГРАД
РУСЕ
САНДАНСКИ
СИЛИСТРА
СЛИВЕН
СМОЛЯН
СОФИЯ
Наградени в София
ХАСКОВО
ШУМЕН
« Последна редакция: 28.04.2016, 13:55 от КрИс »
*

Неактивен Neda

  • 167
Какво му беше по-различното на това състезание за учениците от СМГ и ПЧМГ - с отделни задачи и класиране за тях ли е?

Какво му беше по-различното на това състезание за учениците от СМГ и ПЧМГ - с отделни задачи и класиране за тях ли е?
Задачите са същите - най-много 1-2 да са различни.
Класиране така или иначе в София - няма. Всеки може да провери само своя си резултат в системата. СМГ може и да разлепи списъци в училището на своите ученици.
Награждаване за СМГ-йци няма.

*

Неактивен Neda

  • 167
Супер!  :thankyou-   Значи си го караме както досега   :-memnon

Здравейте! Имам деца 2 и 5 клас. Във Варна и едните, и другите, започват от 10 часа! Предполагам, написаното в началото на темата относно началния час на надпреварата, важи само за София , нали? Така е записано и в талона за участие - 10 часа

Здравейте! Имам деца 2 и 5 клас. Във Варна и едните, и другите, започват от 10 часа! Предполагам, написаното в началото на темата относно началния час на надпреварата, важи само за София , нали? Така е записано и в талона за участие - 10 часа
За Варна състезанието е от десет часа или поне така пише в писмото на СМБ.

Коледно математическо състезание - Варна

*

KOD

Да, явно часовете в първи пост са валидни само за София, добавих уточнение.

А дали няма да изтече информация при тази разлика в началния час ??

А дали няма да изтече информация при тази разлика в началния час ??
Ами...Предходните две години в някои градове състезанието се проведе на следващия ден след провеждането му в по-голямата част на страната и след като задачите и отговорите отдавна бяха качени в нета.

Съпругът ми заведе малкия в 8.30 в 125-о. Организацията им е куца.

Тази година не е имало бланка за отговори и направо са писали на листа със задачите.


Аз искам да се оплача.На второкласниците(в стая 208) във 2-ро училище в София квесторката им казала на 10 задача да напишат само отговорите.Освен това на бланката наистина е нямало място за разписване.Трябвало е да се досетят или някой да им каже да разписват задачата на обратната страна.Е да,но квесторката ги е заблудила здраво,а това са малки деца.
Какво ще ме посъветвате?Разбрах,че и други деца са подведени.Може би трябва да се обърна към организаторите...

На 20 зад. за 7 клас Б) в отговорите е посочено "3 кв.ед.". Верния отговор не е ли 6 кв.м.ед.?  :smiley: