0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен vesii

  • 59
Re:International Mathematics Assessments for Schools - IMAS
« Отговор #14 -: 30.11.2014, 14:09 »
Аз се явявах за седми клас и мога да кажа, че задачите бяха доста тежки. Времето не достигна за пет задачи, а голяма част от задачите бяха с осмокласен материал. А мога да попитам има ли някаква информация относно провелото се днес състезание  ''Св. Николай Чудотворец"?
*

Неактивен hrisi

  • 27
Re:International Mathematics Assessments for Schools - IMAS
« Отговор #15 -: 30.11.2014, 17:14 »
Аз така и не намерих регламент за това състезание и съм разочарован сме че условията не бяха на английски - понеже се подготвяхме по материите от klasirane.com
Иначе на децата и за 5-ти и 7-ми клас не им е стигнало времето а е имало доста задачи по материал съответно за 6-ти и 8-ми клас.
Някой има ли условията на задачите дори на английски?

Re:International Mathematics Assessments for Schools - IMAS
« Отговор #16 -: 30.11.2014, 20:22 »
Предварително се знаеше , че задачите ще бъдат на български, така че не виждам причина за разочарование. А и това не е единственото състезание, в което в една възрастова група са 5-6 , както и 7-8 клас. Естествено , че на децата от 5 и 7 клас ще им трябва повече време, защото те нямат рутината и знанията на по-горния клас, но затова пък догодина те ще са в по-изгодна позиция. Просто такъв е регламента, не че ми допада кой знае колко , но това е. Синът ми е в 7 клас и е от отбора на "ощетените"  :) и времето не е стигнало и задачите са били трудни/като за седмокласник/ , но въпреки това чакам резултатите с нетърпение.

*

KOD

Re:International Mathematics Assessments for Schools - IMAS
« Отговор #17 -: 30.11.2014, 20:32 »
Аз така и не намерих регламент за това състезание и съм разочарован сме че условията не бяха на английски - понеже се подготвяхме по материите от klasirane.com

Е... IMAS се провежда за трета поредна година в България, знае се, че задачите на самото състезание ще са на български, просто тези за подготовка са на английски, което според мен не пречи.
Никак не е лошо за състезателите да се явяват на формати, където са с обща тема с по-големи ученици.


Re:International Mathematics Assessments for Schools - IMAS
« Отговор #19 -: 5.12.2014, 21:44 »
как се определя летвата за преминаване на следващ кръг и еднаква ли е за двата класа в съответната група /примерно 5ти и 6ти/
кога става ясно това?

*

KOD

Re:International Mathematics Assessments for Schools - IMAS
« Отговор #20 -: 5.12.2014, 22:10 »
По спомен, летвата е еднаква за двата класа в една група, но не го казвам с пълна сигурност.

На другите въпроси не мога да отговоря.
В група 7 - 8 клас, според мен една разумна граница за продължаване във втори кръг е 66 - 68 точки, по-скоро 68. Но това е мое мнение...
За група 5 - 6 клас е логично границата да е малко по-висока - 68 - 70 точки звучи добре.
А за 3 - 4, може би 75?
Кога става ясно - ами преди втория кръг :)
« Последна редакция: 5.12.2014, 22:14 от КрИс »

Re:International Mathematics Assessments for Schools - IMAS
« Отговор #21 -: 6.12.2014, 08:58 »
Излязоха резултатите на явилите се в София http://iztok-smb.com/

*

KOD

Re:International Mathematics Assessments for Schools - IMAS
« Отговор #22 -: 6.12.2014, 10:28 »
Elena1707, написано е, че са излезли и е даден линк както в първото мнение на темата, така и 3 поста по-нагоре.
Моля, обръщайте повече внимание на първите постове на темата.
Те не са статични, а в тях динамично се добавя цялата важна информация.

Когато търсите нещо важно и ново има два подхода - преглеждате цялата тема или по-мързеливия - виждате дали съм бил на ниво и съм отразил важната информация в първия пост. Това ще ви спести много време :)

Re:International Mathematics Assessments for Schools - IMAS
« Отговор #23 -: 6.12.2014, 13:33 »
Моля, някой с отговори за 2 клас..

Re:International Mathematics Assessments for Schools - IMAS
« Отговор #24 -: 6.12.2014, 17:09 »
 :undecided: Приемам забележката.Не видях в постовете преди мен, че са публикувани вече резултатите. Неуместна беше публикацията ми, съжалявам.

Re:International Mathematics Assessments for Schools - IMAS
« Отговор #25 -: 6.01.2015, 11:09 »
Не можах да намеря никъде информация за следващия кръг на IMAS. Знае ли се поне месеца на провеждане (+/-)?

*

KOD

Re:International Mathematics Assessments for Schools - IMAS
« Отговор #26 -: 6.01.2015, 18:38 »
Не можах да намеря никъде информация за следващия кръг на IMAS. Знае ли се поне месеца на провеждане (+/-)?

В първи пост на темата е даден линк към Новини от минали издания на IMAS

Той не е там за красота :)
Ако се разгледат стари публикации за IMAS ще се види, че и през 2013, и през 2014 вторият кръг на състезанието е бил на 15-ти март.
Тоест, можем да предположим, че и тази година, вторият кръг ще на или около тази дата.

Re:International Mathematics Assessments for Schools - IMAS
« Отговор #27 -: 6.01.2015, 20:39 »
Цъкнах на страницата на секция Изток, за да видя дали случайно няма някаква информация за втория кръг и реших да хвърля пак едно око на резултатите. Има промени в сравнение с първоначално публикуваните. Става дума за осми клас. За останалите не съм сравнявала.