0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

KOD

Тоест, да приемем, че няма да има класиране от Европейско Кенгуру тази година.
Без коментар... доводите са... странни. Всички така наречени лични данни вече са публикувани в откъслечни списъци по градове, обединяването им няма да добави нищо ново, освен удобство.
Явно на някой му пречи да се прави класация с резултати от математически състезания.
В тая връзка, какво ли ще се случи с националното класиране от " Иван Салабашев" през следващата учебна година и с публикуването на резултатите от " Черноризец Храбър" на страницата на СМБ?


Пратих имейл до СМБ с въпрос кога ще излезе класирането и ето какво ми отговориха:
Здравейте госпожо Далекова,
Във Вашето запитване Вие говорите за класиране. Изглежда има недоразумение. Вероятно имате предвид резултати от състезанието на 22 март.
Що се отнася до недоразумението, в регламента, публикуван на страницата на МОН пише следното:
" Въз основа на резултатите от Математическо състезание „Европейско кенгуру” се извършва национално класиране на всички участници, което е отделно по
класове, в т. ч. за участниците на френски език. Класирането на учениците със специални образователни потребности е общо."
« Последна редакция: 14.05.2015, 13:06 от Дидева »

приеме ли се подхода всеки да си гледа само неговия резултат всички рейтинги и класации, поддържани от сайта отиват по дяволите; а поне за мен са доста информативни и съм благодарен, че ги има

Абсолютно безумие!
Крис, това е чудесна възможност за теб! Ако ти се занимава може да се възползваш от нея догодина. Много ще сме ти благодарни  :smiley:
« Последна редакция: 14.05.2015, 14:59 от *paper cake* »

 *paper cake *, ако се случи написаното от rumen_s, може да няма никаква възможност. Току-виж решили, че и публикуването на резултати от местните СМБ също е заплаха за личните данни на децата.

*

Неактивен johny

  • 17
Мда, като се замисли човек оправданието си направо уникално. Нищо лошо относно възраженията, но регламента на състезанието ги предхожда и след като там е заявено, че има национално класиране => трябва да има! Всеки възразяващ се предполага, че е запознат предварително с регламента и се съгласява с участието си. Ако не се е запознал - ами има положение, че незнанието не оправдава.
А публикуването на класиране за националното с кодови знаци ли ще е или с оповестяване на "лични данни"?  :029:

*

KOD

Нищо лошо относно възраженията
Напротив, аман от глупости на родители - това е състезание, какви лични данни!
От следващата година по една чавка - съгласен съм резултата ми да бъде обявен. Който не я маркира - да си се състезава вкъщи.

опитах да напиша нещо преди малко, не разбрах къде отиде!!!!! В един друг форум съобщиха, че бройката деца, допуснати до НМС за 2015 ще е 180 за всички класове- не се уточнява какво ще е разпределението на бройката по класове.

*

KOD

опитах да напиша нещо преди малко, не разбрах къде отиде!!!!! В един друг форум съобщиха, че бройката деца, допуснати до НМС за 2015 ще е 180 за всички класове- не се уточнява какво ще е разпределението на бройката по класове.

Не, грешна е информацията.
Това, което се коментираше вчера е, че базирано на резултатите от Европейско Кенгуру ще бъдат допуснати 180 ученика. Допълнително ще бъдат отпуснати бройки за другите състезания.

аз на бързо преброих само от първи клас 46 деца с 90 т. което е максимума!!!!!!!

и то само от София- за страната са около 70, май няма да им стигне квотата!!!!!

Πишeшe 180 дeцa oт EK. Ho пpи тoвa пoлoжeниe ми ce cтpyвa, чe нямa дa бъдe cпaзeнo cъoтнoшeниeтo зa cъcтeзaниятa, ĸaĸтo и дa e paзпpeдeлeнa тaзи бpoйĸa пo ĸлacoвe. Xитpo измъĸвaнe ca тeзи пepcoнaлни пpoвepĸи -нямa дa имa пpocлeдимocт нa cъcтaвянeтo нa cпиcъĸa и ce избягвaт излишни въпpocи.

Не разбирам защо в последния момент се променят правилата с изготвяенто на общото класиране.
Дали е възможно да направим предложение со СМБ да направят за всяко състезание предварително информиране, че резултатите се публикуват в интернет и на който не му харесва да си решава задачите у дома?
Състезание без да знаеш къде си в общото ниво няма никакъв смисъл. Децата няма да имат стимул да се състезават!

*

Неактивен elenabgbg

  • 17
  • Пол: Жена
Попадали сме на състезание с отметка в бланката за отговори "Не съм съгласен резултата ми да бъде публикуван", но не се сещам кое беше и коя година точно. Явно трябва да се въведе този текст в бланките за всички състезания. Самата идея, че отиваш на състезание предполага че ще има класиране, иначе защо се състезаваш изобщо....