0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен vesii

  • 59
А знае ли се за каква част от решението колко точки се дават?
*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена
bobka ,  на моето дете (6 клас, София) са прибрали и условията, и черновите дори.

bobka ,  на моето дете (6 клас, София) са прибрали и условията, и черновите дори.
И на моето - (5 клас, София) - също. Дори в стаята, в която е бил, не са им дали да си препишат отговорите.

Не съм убеден.
Нека още някой да сподели принадлежи на AB какво точно означава и значи ли, че е между A и B?
В условието е споменато ПРАВИТЕ AL и CH.

Принадлежи на АВ в никакъв случай не означава, че е между А и В. Трябва да се разгледат всички възможни случаи.

Пренасям си въпроса от бг-мама:
Искам да попитам дали на всички листата с условията са ги прибрали заедно с беловите. На синът ми ( 4 клас, 335 стая) са му взели и условията, а на други деца от другите стаи са ги върнали. Питам ,защото той твърди, че на 2 задача е нямало 2-ро подусловие и се чудя дали не е станала някаква печатна грешка?
Детето твърди, че на всички от стаята са им взели условията,  което ми се струва странно.
Не мога да повярвам също, че е може да е пропуснал цяло подусловие( по средата) , защото като цяло е много съсредоточено дете, с много добри резултати и не  е имал проблеми досега с пропускане дори на изречение.


В Самоков са им прибрали условията, черновата и естествено беловата.
« Последна редакция: 4.02.2015, 22:07 от pen.d_va »

Servus, според мен за задача 2 за 7-ми клас трябва да се разгледат 4 случая за положението на т.   H, което както по-горе стана ясно, води до две решения. Случаят, който не е коментиран е когато ъгъл BAC  е прав, т.е т.A съвпада с т.H (разбира се невъзможна констелация). Мисля, че ако бъде пропуснат този случай от авторите на задачата, ще е пропуск. Поздрави

Един може би глупав въпрос - задачите от областния кръг различни ли са във всички области?

*

Неактивен vesii

  • 59
Не. Еднакви са за цяла България ...

*

Неактивен vesii

  • 59
Впрочем и на нас ни прибраха условията....

Не съм убеден.
Нека още някой да сподели принадлежи на AB какво точно означава и значи ли, че е между A и B?
В условието е споменато ПРАВИТЕ AL и CH.
Аха, отново става дума за надхитряване. Все пак частният случай не влече след себе си общия.  Да видим кой ще се подхлъзне... Предвид това, че от децата се очакват ясни, точни и конкретни решения и отговори, е редно и условията на задачите да са такива. И вместо съставителите да дават елементарни задачи с подложени бананови кори - да видим сега кой ще успее са се сети какво точно сме имали предвид, т.е. да се придържам ли към частния случай или да се доверя на приетите и изучавани в седми клас означения в математиката - не би било зле да предложат сложни задачи с ясни условия. Лично мнение. Не ангажирам никого.
« Последна редакция: 5.02.2015, 08:57 от Visitor »

*

KOD

Моето дете е потърпевшо от така нареченото "надхитряне", преценило е, че е м/у A и B и е дало погрешно само един отговор.
Въпреки това, не смятам, че условието е некоректно, написано е, ако има кой да чете, ще има и правилни решения...
Който не чете, ще участва в национален кръг ама... някоя друга година :)

*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена
Напълно коректна ми се струва геометричната задача на 7 клас. Когато има височина и триъгълник с неясни ъгъли винаги е редно да се разгледат различните случаи за установяване на мястото на петата на височината. А освен това и думата правите подсказва.

Добър ден!
Във връзка с втора задача за 7-ми клас не успях да разбера откъде става ясно, че АВ е права, къде е написано? АВ не е ли страна на триъгълника АВС или е и страна на триъгълника и права?

Моето дете е потърпевшо от така нареченото "надхитряне", преценило е, че е м/у A и B и е дало погрешно само един отговор.
Въпреки това, не смятам, че условието е некоректно, написано е, ако има кой да чете, ще има и правилни решения...
Който не чете, ще участва в национален кръг ама... някоя друга година :)
Е, нали другите му са верни, за тази задача не може да не му дадат поне 2 точки, което е 16 , а може и повече да са

Добър ден!
Във връзка с втора задача за 7-ми клас не успях да разбера откъде става ясно, че АВ е права, къде е написано? АВ не е ли страна на триъгълника АВС или е и страна на триъгълника и права?


Не пише права, но пише принадлежи на АВ, а не между А и В, което означава че може да лежи върху продължението.
Е, нали другите му са верни, за тази задача не може да не му дадат поне 2 точки, което е 16 , а може и повече да са


Според мен трябва да са половината от точките за цялата задача т.е. 3,5т.