0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Отново във връзка с втората задача на 7-ми клас - хубаво би било да има някакви единни стандарти, касаещи означенията и задачите. Разгледах един сборник със задачи за 7 клас, одобрен със заповед на министъра на образованието и науката. Авторите са проф.Пенка Рангелова, Константин Бекриев, Лилия Дилкина и Нина Иванова.

Наистина има задачи, в които правите са означени с главни букви на точки от правата, но:
1. Винаги изрично е упоменато, че се касае за прави;
2. Когато е посочено, че дадена точка принадлежи да кажем на АВ, в решението не се разглеждат случаите, при които точката е извън отсечката АВ;
3. Когато е дадено, че точка принадлежи на АВ, но се касае за правата, това е уточнено или АВ е зададен със стрелка /т.е. лъчът АВ/

И за да не решите, че драпам за национален кръг - не. Опитвам се да разбера целта на екипа, измислил задачите. Цялата работа за мен има един горчив привкус - учете се, решавайте, трудете се - пък накрая ние пак ще ви преметнем. Кому е нужно това?
« Последна редакция: 5.02.2015, 11:15 от Visitor »
Благодаря!
Ако АВ е страна на триъгълника АВС, то всичко което е извън него не принадлежи на нищо от него. Тази ми беше логиката, явно само аз виждам точните граници на АВ.
Благодаря отново за разяснението!

Благодаря!
Ако АВ е страна на триъгълника АВС, то всичко което е извън него не принадлежи на нищо от него. Тази ми беше логиката, явно само аз виждам точните граници на АВ.
Благодаря отново за разяснението!

Както не пише права, така не пише и че принадлежи на триъгълника. Много ясно е написано H принадлежи на АВ.

Както не пише права, така не пише и че принадлежи на триъгълника. Много ясно е написано H принадлежи на АВ.


А АВ е част от АВС

Щом изрично не е написано, че АВ е права, а виждам, където са сметнали, че са прави са го написали изрично.

Здравейте, а някой, който има задачите за 4 клас, би ли ги споделил? Благодаря!

За 5-ти клас има ли национален кръг?

*

Неактивен elenabgbg

  • 17
  • Пол: Жена
За 5-ти клас има ли национален кръг?
Национален кръг е за децата от 7ми клас нагоре.

4-ти клас задачи

Благодаря, за задачите 4 клас. Какъв отговор сте получили на 2в задача?

Благодаря, за задачите 4 клас. Какъв отговор сте получили на 2в задача?
40 е получило детето , но аз не се наемам да ги броя :)

За въпросната 2-ра задача на 7 -ми клас се дават следните точки:
за случая Н между А и В - 2 точки
за случая В между А и Н - 2 точки
За случая А между Н и В и доказване, че е невъзможен - 3 точки

« Последна редакция: 5.02.2015, 20:52 от pen.d_va »

Благодаря, за задачите 4 клас. Какъв отговор сте получили на 2в задача?

40

И моя син 40, и ме убеди, че са толкова и мен :-) И аз не се наех да ги броя :-)

За въпросната 2-ра задача на 7 -ми клас се дават следните точки:
за случая Н между А и В - 2 точки
за случая В между А и Н - 2 точки
За случая А между Н и В и доказване, че е невъзможен - 3 точки
     
Както написах по-горе, къде са тогава случаите, когато A   съвпада с H,  както и B съвпада с  H  (и двата разбира се невъзможни).  Не е радно да се изпускат случаи, при условие че задачата е подбрана с точно тази цел, а именно да се изследва съществуване и единственост на решение/я на даден проблем.