0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Е браво, няма ли сега да протестирате, че има изтичане на информация, а не да  си ги предавате на лични......малко е нечестно ми се струва!!!!!  Вчера четох из форума как започване на 1 час по-късно е проблем и то при малките за коледното  , а сега всички са доволни и чакат на опашка за задачите.....и правилно ли е това!!!! Не е ли по-редно да сигнализирате за нередности т.е. че задачите са побликувани вече??????
Задачите за различните региони са различни. В София област състезанието беше в неделя.

Предлагам да не се правим на по-големи светци от папата, teddykarma.
Ти сигнализира ли за нередност, че задачите от ЕК са изтекли в мрежата преди обявения допустим срок или молеше да ти ги изпратят?
Общинският кръг се провежда с различни задачи за различните области и даже по различно време. Ако две или повече области са решили да ползват едни и същи задачи, нека да вземат съответните мерки. На местата, където децата са си тръгнали със състезателните теми, кого да обвиним в изтичане на информация? А вчера забелязах, че за един от класовете, информацията е " изтекла" още миналата година. Използвани са задачи, давани на общински кръгове в други градове през 2013.

Не, не се правя на по-голям светец от папата. Състезанието беше минало и просто исках да видя задачите за да може сина ми докато помни да ми каже какво е направил. А не с ясната умисъл да му ги обясня и да ми докара висок резултат. Не мисля че това е смисъла.....някакви си точки. Важно е да мислят и да разбират това което правят!

Състезанието беше минало и просто исках да видя задачите за да може сина ми докато помни да ми каже какво е направил. А не с ясната умисъл да му ги обясня и да ми докара висок резултат.
Забраната си е забрана, независимо от това, което пишеш, че си искала да направиш. Организаторите не са си я изсмукали от пръстите. Когато ти не сигнализираш за дадена нередност, защо очакваш другите да го правят? А и вече обяснихме как стоят нещата с общинския кръг на НОМ. Различни области - различни задачи, нередност - няма.
pen.d_va, уж съм ги прикачила. Остава и да се теглят.  :)
« Последна редакция: 15.12.2014, 18:28 от Дидева »

5 клас темата от олимпиадата съвпада с тази в Плевен.

*

KOD

Е браво, няма ли сега да протестирате, че има изтичане на информация, а не да  си ги предавате на лични......малко е нечестно ми се струва!!!!!  Вчера четох из форума как започване на 1 час по-късно е проблем и то при малките за коледното  , а сега всички са доволни и чакат на опашка за задачите.....и правилно ли е това!!!! Не е ли по-редно да сигнализирате за нередности т.е. че задачите са побликувани вече??????

Опитваш се според мен да превръщаш недостатъци на организацията в проблеми на потребителите.
1. Никъде няма искане / молба за непубликуване на задачи от Олимпиада.
2. Абсолютно ясно е, че при провеждане на едно състезание с една седмица разлика във времето ще бъдат дадени различни задачи. Това, че има съвпадение на темите в местата, където Олимпиадата е била проведена вече е нормално - това е просто темата от 14.12 и не е необходимо да е различна за Плевен и Пазарджик например. Но ще е различна от темата за 20.12.
3. Ако някой съвсем е неглижирал провеждането и е имал наум странната идея да даде еднакви задачи, най-лесния начин да разбере, че е сбъркал е задачите да се публикуват на достъпно за всички място, вместо да се разменят под масата.
« Последна редакция: 15.12.2014, 18:42 от КрИс »

5 клас темата от олимпиадата съвпада с тази в Плевен.
А Плевен съвпадаше с Пазарджик, но май за седми клас. :)

*

Неактивен leila

  • 37
Имам задачите за 5 клас Пловдив, но съвсем се объках да ги публикувам или не.

Просто казвам, че това обезсмисля състезанията, ако те не са при равни условия. И мисля че съм права.....къде е проблема за това не ми се задълбочава, защото не мога да реша проблемаите на целия свят....просто останах с погрешно впечатление явно, че форума е да се мисли и разсъждава върху задачите , да се споделя мнение и за от коментарите които съм чела ми се струваше че всеки от вас е на мнение, че смисъла е в интересните задачи и как се справят учениците сами, а не в точките......както и да е ....всеки е отговорен за собствените си постъпки...но мисля, че си мените становището според това дали е на ваш гръб или не. Всеки би трябвало да може да си изкаже мнението свободно. и то без да бъде нападан по този начин, само и само някой да защити постъпката си. Успех на софиянци въпреки всичко. И го казвам без лоши чувства.

Просто казвам, че това обезсмисля състезанията, ако те не са при равни условия. И мисля че съм права.....къде е проблема за това не ми се задълбочава, защото не мога да реша проблемаите на целия свят....просто останах с погрешно впечатление явно, че форума е да се мисли и разсъждава върху задачите , да се споделя мнение и за от коментарите които съм чела ми се струваше че всеки от вас е на мнение, че смисъла е в интересните задачи и как се справят учениците сами, а не в точките......както и да е ....всеки е отговорен за собствените си постъпки...но мисля, че си мените становището според това дали е на ваш гръб или не. Всеки би трябвало да може да си изкаже мнението свободно. и то без да бъде нападан по този начин, само и само някой да защити постъпката си. Успех на софиянци въпреки всичко. И го казвам без лоши чувства.

Ако се поразровиш ще видиш, че София и София област не са давали еднакви задачи от поне 10 години насам.

Просто казвам, че това обезсмисля състезанията, ако те не са при равни условия.
Аз не разбрах....Ти схвана ли, че олимпиадата се провежда с различни задачи в различните области и че ако има съвпадащи задачи за дадени области, в тях олимпиадата се провежда в един и същи ден? Тоест, ако задачите са от вече минала олимпиада, то те няма да се паднат в неделя в София или в друг град? И не ми отговори. В Бургас вчера са дали задачи, които са давани в София миналата година? Това за изтичане на информация ли да го броим?

*

KOD

teddykarma, без да се обиждаш, просто не разбирам за какво говориш.
Препоръчвам внимателно да осмислиш ситуацията и да се ориентираш правилно в нея...
Публикуването на задачите от проведения вчера общински кръг е напълно равностойно на публикуването на задачи от общинския кръг на НОМ, проведен през 2013, 2012, 2011.
Не схващам къде търсиш разлика между едното и другото!
Помоему, мнението ти, че на Олимпиада по Математика могат да бъдат дадени еднакви теми в различни  дати е пряка обида към интелекта на организаторите...
« Последна редакция: 15.12.2014, 20:15 от КрИс »

Всъщност има и случаи еднакви задачи да бъдат давани на различни дати, в различни области и то в една и съща година:

http://math-bg.com/wp-content/uploads/2012/12/62_NOM_Lovech_9_klas-U.pdf

http://math-bg.com/wp-content/uploads/2013/11/62-NOM-Pleven-9klas.pdf

В някои области пък си дават теми, давани предишни години в други области. И това съвсем не е от тази година.
« Последна редакция: 15.12.2014, 21:26 от shatterhand »