0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Е браво, няма ли сега да протестирате, че има изтичане на информация, а не да  си ги предавате на лични......малко е нечестно ми се струва!!!!!  Вчера четох из форума как започване на 1 час по-късно е проблем и то при малките за коледното  , а сега всички са доволни и чакат на опашка за задачите.....и правилно ли е това!!!! Не е ли по-редно да сигнализирате за нередности т.е. че задачите са побликувани вече??????
Аз не разбирам какъв ти е на теб проблемът.
Първо, за да се обвини някого в изтичане на информация, трябва това да се е случило. Ти видя ли някъде повторени задачи?
Второ, няма забрана за разпространяване на задачите, значи няма изтичане на информация.
Трето, ако по някакво чудо се паднат същите задачи в София /примерно/, това ще е във вреда единствено на софияци. Кой ги видял, кой ги решил сам или с помощ. Нито победата на победилите ще е сладка, нито някой евентуално злоупотребил ще е щастлив.
Четвърто, на теб какво точно ти пречи? Ако олимпиадата е минала при вас, нищо подобно няма да се случи на вашите деца, а те се състезават помежду си, а не с другите градове.
С тези количества удивителни и въпросителни нещо гняв ли демонстрираш?
« Последна редакция: 15.12.2014, 21:49 от *Ирина* »
*

KOD

Всъщност има и случаи еднакви задачи да бъдат давани на различни дати, в различни области и то в една и съща година:

В някои области пък си дават теми, давани предишни години в други области. И това съвсем не е от тази година.

При нормално министерство, някое друго уволнение, повечко глоби и току виж престанало да се случва.
Както и да го сучем, проблема ако въобще има такъв си е изцяло в организацията, а не в информацията.

Абсурдно е....  

Твоят пример е кошмарен (за организаторите). Доколкото виждам, едни и същи задачи, давани 2012 в Плевен и след 5 дни в Ловеч...
Два съседни града, на има няма 20 минути. Просто направеното е ........  хайде няма да давам определения.
Единственото успокоително е, че става въпрос за кръг, от който нищо не зависи. За добрите състезатели от 7+ клас, предизвикателството е класирането от областен в национален кръг, за малките класове - добро постижение на областния кръг.

Първо, за да се обвини някого в изтичане на информация
Подобни размисли не може да има в случая. Състезателите получават теми със задачите след състезанието, така че "изтичането на информация" е заложено в организацията / регламента му. Хиляди имат задачите минути след завършване на състезанието, за какво изтичане на информация може да се говори в случая...
« Последна редакция: 16.12.2014, 08:24 от КрИс »

Здравейте!Опитах се да сваля задачите от приложения тук линк, но излизат само някакви маймуни. Някой има ли идея как да се сдобия със задачите?

*

KOD

Здравейте!Опитах се да сваля задачите от приложения тук линк, но излизат само някакви маймуни. Някой има ли идея как да се сдобия със задачите?

Няма причина да не можеш да ги четеш, имаш проблем с шрифтове на компютъра...
Оттук можеш да ги свалиш в pdf формат, което ще елиминира проблемите.

Браво Крис. Страхотен пост във Facebook. Точно това имах и аз предвид. Подкрепям с две ръце!

*

KOD

teddy... Постът в сайта е просто обобщение на дискусията тук, няма разлика в позицията.
Аз затова не разбрах защо имаш негативно първо отношение към дискутираното тук.

Имам задачите за 5 клас Пловдив, но съвсем се объках да ги публикувам или не.


1. Пиши на кирилица
2. Линк към задачите за 5-ти клас има в 1-ви пост на темата
Крис
« Последна редакция: 17.12.2014, 06:47 от КрИс »

В Пловдив за 5 клас на 14.12.2014 имаше други задачи, нямащи нищо общо с публикуваните в началото.
Драскано е по листа иначе бих се опитала да ги кача.

кога ще излязат резултатите

*

KOD

Не съм убеден, че от общински кръг излизат резултати обобщени.
Като че ли бепе - всеки участник разбира постижението си в училище, а преди областния кръг излиза списък на допуснатите в него.
Така че... кога ще излязат - трябва да питате своя учител по математика.

*

Неактивен Ant12

  • 234
Отговори, 8-ми клас:

Задача 1. a) –3√3; б) –3√3 < –2√5 < 2√5.

Задача 2. a) Нека т. Х е среда на ВС. Тогава Х е среда и на PQ и следователно МХ е медиана в правоъгълния ΔMPQ,
откъдето PQ = 2МХ и ВС = 3PQ = 6МХ. От друга страна MX е средна отсечка в ΔАВС и следователно АС = 2МХ,
откъдето ВС = 6МХ = 3.2МХ = 3АС.

б) –1/6а – 1/4b, aко P е между В и Q; –1/6а – 1/2b, aко Q е между В и Р.       

Задача 3. a) x(x + 10) = 231   =>   x = 11 червени точки;

б) x(x – 1)/2 + (x + 10)(x + 9)/2 = 115   =>   х = 5   =>   x + (x + 10) = 5 + 15 = 20 точки общо.

*

KOD

Макар и със закъснение, да се включа и аз с отговори от общински кръг на НОМ в София, 7 клас:

1/а - 2ab + 1/2
1/б - -39/50

2/a - <HAB = 50° ; <ABH = 40° ; <AHB = 90° ; <CHB = 90° ; <HCB = 70° ; <HBC = 20° ; <BDP = 140°
2/b - <ARB = 135°

3/a - A=(x2 +1)(x - 1)(x + 1) ; B=(x2 + 1)(x+1) ; C=(x2 + 1)(x-1)
3/b 0 ; -1.5

ПП - Спам, но не знам къде да питам - някакви отзиви от днешната Олимпиада по география за 7 клас?
« Последна редакция: 20.12.2014, 16:18 от КрИс »


Отговори от Общинския кръг на Олимпиадата - 5 клас: -> Подлежат на коментар

1a)     а=314,273 б=314,005 с=22,889 m=23,157
1б)     1,5 / 1,7 / 5,1 / 5,7 / 7,1 / 7,5 / 15,7 / 17,5 / 51,7 / 57,1 / 71,5 / 75,1

2a) S=1,2 кв.дм
2б) S1=1,65 кв.дм
3в) S1>S  с 0,45 кв.дм

3а) S=3000 м
3б) t=5 мин

« Последна редакция: 20.12.2014, 16:56 от Jeorjina »