0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Може ли решение на 3-та задача за 7клас

Моля, за задачите за 4 клас на вчерашното състезание 03.02.2015 год.?

Моля, решенията на задачите от  олимпиадата по математика областен кръг за 8 клас 03,02,2015 .

« Последна редакция: 4.02.2015, 10:45 от mikimaus »

На втората задача решение е също и 60°,110°,10° за A,B,C.

Това решение не е възможно. По условие т. Н принадлежи на АВ. Ако ъгълът при върха В е 110 градуса, това няма как да бъде изпълнено. Вероятно обаче описването на другите два варианта, или поне изключването им като възможни, влиза в оценяването.

Задачите наистина са прекалено лесни за втори кръг.
« Последна редакция: 4.02.2015, 17:07 от Visitor »

*

Неактивен vesii

  • 59
Знае ли се кога да очакваме резултати?

Знае ли се кога да очакваме резултати?
МОН казва: В срок не по-късно от 7 работни дни от провеждането на областния кръг областните комисии представят в РИО протоколи за резултатите на учениците и предложените за участие в националния кръг.
Но кога самото РИО ще ги публикува, или кога ще бъдат разпратени по училища....
Варна примерно миналата година са ги качили на сайта на РИО на 9 април, а олимпиадата беше на 30 март, ако не се лъжа.

Според Регламента за организиране и провеждане на ученическата олимпиада по математика през учебната 2014-2015 година (възрастова група IV–VIII клас) "Националната комисия предоставя в МОН задачите от областния и националния кръг на олимпиадата, както и техните решения и критерии за оценяване, с цел публикуването им на сайта на МОН не по-късно от 3 дни след деня на провеждането на олимпиадата."
Така че чакаме МОН до петък да публикува критериите.

*

KOD

Това решение не е възможно. По условие т. Н принадлежи на АВ. Ако ъгълът при върха В е 110 градуса, това няма как да бъде изпълнено. Вероятно обаче описването на другите два варианта, или поне изключването им като възможни, влиза в оценяването.

Задачите наистина са прекалено лесни за втори кръг.

Не съм убеден.
Нека още някой да сподели принадлежи на AB какво точно означава и значи ли, че е между A и B?
В условието е споменато ПРАВИТЕ AL и CH.
« Последна редакция: 4.02.2015, 19:23 от КрИс »

Тъй като "принадлежи на права, определена от отсечката" и "принадлежи на отсечката" се означават еднакво, продължаването към втори случай е продиктувано само от това, че правите (а не отсечките) AL и CH се пресичат.
« Последна редакция: 4.02.2015, 20:45 от evgeny »

*

Неактивен bobka

  • 25
Пренасям си въпроса от бг-мама:
Искам да попитам дали на всички листата с условията са ги прибрали заедно с беловите. На синът ми ( 4 клас, 335 стая) са му взели и условията, а на други деца от другите стаи са ги върнали. Питам ,защото той твърди, че на 2 задача е нямало 2-ро подусловие и се чудя дали не е станала някаква печатна грешка?
Детето твърди, че на всички от стаята са им взели условията,  което ми се струва странно.
Не мога да повярвам също, че е може да е пропуснал цяло подусловие( по средата) , защото като цяло е много съсредоточено дете, с много добри резултати и не  е имал проблеми досега с пропускане дори на изречение.

bobka беловите и черновите са ги прибрали, но условията на задачите са им ги дали!

*

Неактивен bobka

  • 25
Да, при повечето разбрах, че са им дали условията, затова ми се ще да се обади някой от същата стая 335, синът ми каза, че не само на него са взели условията.

Днес в училище са обсъждали задачите от Олимпиадата , втора задача за 7 клас, действително е с два отговора, посочените по-горе от Крис