0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Re:Математика без Граници 2014 - 2015 г.
« Отговор #28 -: 7.04.2015, 11:12 »
Преди малко разговарях с една дама от Детската академия. Каза, че съвсем скоро ще излезе и техния протокол. Били с последна дата 29.03.2015 и им е необходимо време за обработване и качване на резултатите!
Re:Математика без Граници 2014 - 2015 г.
« Отговор #29 -: 8.04.2015, 00:22 »
Вече са добавени и резултатите на децата, които са се явили в Детската академия.


*

Неактивен bobka

  • 25
Re: Математика без Граници 2014 - 2015 г.
« Отговор #31 -: 17.04.2015, 21:22 »
Понеже  не знам как да разбера точките на сина ми , някой може ли да ми каже колко са точките съответно за сребърен медал-есен, бронзов-зима, сребърен-пролет?
« Последна редакция: 17.04.2015, 21:36 от bobka »


Re: Математика без Граници 2014 - 2015 г.
« Отговор #33 -: 19.04.2015, 11:19 »
Разгледах списъка с класираните за финалния кръг(конкретно 5 клас) и ми направи впечатление,че доста от класираните деца не са са обичайните мегейските участници,както е  по национални състезания(пример-СМГ-едно дете класирано).Та се чудя ,като как да го приема това национално състезание-сериозно или като екскурзия?Ако може някой ,който е водил детето си миналата година да ме осветли по въпроса.

Re: Математика без Граници 2014 - 2015 г.
« Отговор #34 -: 21.04.2015, 13:22 »
Здравейте!

Искам да попитам някое дете получило ли си е вече медала от пролетния кръг. Беше обявено, че до 13.04 ще изпратят медалите в училищата, но до момента детето не е получило своя и е много разочаровано.
Когато плащах за ВМС попитах какво става с медалите от МБГ, казаха че не са дошли и нищо повече като информация.

*

Неактивен kemi

  • 37
Re: Математика без Граници 2014 - 2015 г.
« Отговор #35 -: 21.04.2015, 15:53 »
Получихме си медала още миналата седмица. На 14-ти, медали и грамоти бяха получени в училището, където се състезава моят син.

Re: Математика без Граници 2014 - 2015 г.
« Отговор #36 -: 22.04.2015, 13:47 »
Извинявайте, че ви занимавам с този въпрос но в регламента пише, че медалите се получават чрез училищата и вероятно са изпратени по график щом на други места още на 14.04 са раздадени в училищата, но нашето училище пасува и не ги дава с обяснението че не били изпратени. За нас възрастните признанието, че са решени всички задачи и работата на детето е оценена за златен медал е достатъчно. На 7г. обаче детето не може да разбере защо след като са му обещали медал получава само потупване по рамото и то от мама и тати. В училището изобщо не отбелязаха дори с похвала успешното представяне и детето е много разочаровано.
Случвало ли се е на други места и как постъпихте вие като родители? Смятате ли, че трябва да потърся организаторите на МБГ за доизясняване на ситуацията /не мога да реша това дреболия ли е или нередност която трябва да се оправи/ или да замълча, за да не възникне конфликтна ситуация с училището която да повлияе на отношението към детето?

*

KOD

Re: Математика без Граници 2014 - 2015 г.
« Отговор #37 -: 22.04.2015, 15:10 »
Създателите на Математика без Граници оставят впечатлението на добре организирани хора, бих търсил проблема с неполучения медал в училището, което не пречи да се свържеш и с МБГ.

*

Неактивен kemi

  • 37
Re: Математика без Граници 2014 - 2015 г.
« Отговор #38 -: 22.04.2015, 17:28 »
И според мен в училището е проблема. Свържете се с помощник-директора, който отговаря за организацията на тези състезания.

*

Неактивен R.

  • 30
Re: Математика без Граници 2014 - 2015 г.
« Отговор #39 -: 22.04.2015, 18:55 »
Нова, на сайта на училището, в което учи детето ти /в секция Математика/ има снимка на наградено дете със златен медал от МБГ. Предполагам, че детето ти се е явявало там, така че медалът ви чака най-вероятно. Госпожата би трябвало да те уведоми, така че питай нея. :)
Редактирам се - наградата на детето е от зимен кръг. Но и дъщеря ми си получи медала на 14-ти /в Бс/. Едва ли в това училище не са ги изпратили, може да им е по-късно награждаването. При нас раздадоха общо медалите за ЕК и МБГ.
« Последна редакция: 22.04.2015, 18:59 от R. »

Re: Математика без Граници 2014 - 2015 г.
« Отговор #40 -: 22.04.2015, 23:24 »
R., здравей!
Извинявай че питам, но и за ЕК ли имахте медали? Там детето има точки за медал, но когато попитах и за това състезание, ми отговориха, че за него няма нито медали, нито други награди, евентуално може би ще има грамоти, но не сега, а в края на месец май и като се има предвид, че първокласниците са до средата на май на училище направо казах на детето, че за ЕК няма предвидени награди, за да не чака и да не се разочарова още веднъж както с МБГ.
Утре в училището ще награждават за ВМС, но г-жата нищо не е казала нито на мен, нито на него за евентуално награждаване и за МБГ.
И аз видях снимката на която децата са снимани с униформените елечета и медалите и предполагам, че ако са смятали да съчетаят награждаването за двете състезания г-жата щеше да ни каже утре да си сложи елечето.
А за ВМС няма да получава нищо, защото от онази "довършената" задача губи 9т. и толкова не му достигат за медал.
Все пак ще изчакам да мине и утре и ще отида при помощник директора да разбера къде са медалите на децата от МБГ.
Вече се случи когато беше на по-малко от 4г. от цяла детска градина само на него да забравят да дадат грамота и медал и след като детето го изживя много тежко на всички ни е болна тема такова "забравяне". Иначе му обяснявам колко по-важно е сам да е доволен от себе си и колко се гордеем с него, но въпреки това държи да си получи медала.

*

Неактивен R.

  • 30
Re: Математика без Граници 2014 - 2015 г.
« Отговор #41 -: 23.04.2015, 09:32 »
Да, и на ЕК се раздаваха медали.