0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена
Никой ли не може да помогне със задачи и решения от 5-ия Фестивал на младите математици :( ?

В последния брой на сп. Математика има по няколко избрани задачи за всяка възрастова група.
Едно от децата от отбора на 6-7 клас ми каза, че са събирали листите със задачите след всеки двубой и няма нищо налично останало в него.
В последния брой на сп. Математика има по няколко избрани задачи за всяка възрастова група.
Едно от децата от отбора на 6-7 клас ми каза, че са събирали листите със задачите след всеки двубой и няма нищо налично останало в него.
Нормално за нашите географски ширини. Утре, току-виж, някой издаде сборник. :)

*

KOD

Ами то лошо няма, но ако се прави, трябва да е като хората - наистина да се издаде сборник, задачите в него да са актуални, да е лесно достъпен.
Обикновено не е така и учениците остават без задачи. Конкретно за това състезание... като видя какъв е последния пост на уж актуалната FB страница и въобще на всички страници през годините и ме обземат съмнения, че ще бъде направено нещо :(
Продължавам да се надявам, че по някое време някой все пак ще помогне със задачите.

*

Неактивен MIG

  • 2
Здр. няколко задачи от Созопол 6-7:
1) От точно 2014 еднакви кибритени клечки в равнината е построен правоъгълник, разделен на квадратчета със страна по една клечка. Определете размерите му.
2) В квадратна мрежа е даден правоъгълник 20X21 с върхове във възлите на мрежата. Правоъгълникът е разрязан на квадрати, като се разрязва по линиите на мрежата. Най-малко колко от тези квадрати са с нечетна страна?