0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

*

KOD




Дата и място на провеждане
23 януари - 25 януари 2015 г., Ямбол


Детайли
Зимен Математически Турнир Атанас Радев, познат и като Зимни Математически Състезания - ЗМС е национална математическа надпревара от най-високо ниво. Това е състезание за знаещи, можещи и обичащи математиката ученици, изискващо задълбочена подготовка и знания, надхвърлящи задължителния минимум.
Актуалният формат на на състезанието е същия като на Пролетните Математически Състезания - 4 задачи, от които първите две (всяка от тях се оценява с 6 точки) са базирани на материала, изучаван в училище в съответната година, а вторите две (всяка от тях се оценява със 7 точки) изискват допълнителна подготовка.
Времето за решаване е 4 часа и половина. До 2011 година включително, ЗМС се провежда за ученици от 4-ти до 12-ти клас.
Грипните епидемии през 2010 и 2011 затрудниха провеждането на ЗМС и затова е взето решение от 2012 година те да се провеждат само за по-големите ученици - от 8-ми до 12 клас включително.
Състезанието е един от трите най-важни математически турнири в страната ни - резултатите от него са определящи при формирането на разширени отбори за JBMO, BMO и IMO. Това е и един от малкото математически турнири, който позволява кандидатстване за национална стипендия при призово място.


Информация, новини, задачи и решения от Зимни Математически Състезания


Програма
23 януари 2015
- 14-18 часа - регистрация в МГ Ямбол
- 18:30 - техническа конференция
24 януари 2015
- 9-13 часа - провеждане на ЗМТ
- разглеждане на контестации - 30 минути след обявяване на протокола с резултатите за съответния клас
25 януари 2015
- 9 часа - Официално обявяване на резултати и награждаване


Задачи, решения и отговори от минали издания на Зимен Математически Турнир Атанас Радев


Задачи и решения Зимен Математически Турнир Атанас Радев 2015 за 8, 9, 10, 11 и 12 клас


РЕЗУЛТАТИ ЗМТ 2015
Резултати ЗМС 2015 - 7 клас
Резултати ЗМС 2015 - 8 клас
Резултати ЗМС 2015 - 9 клас
Резултати ЗМС 2015 - 10 клас
Резултати ЗМС 2015 - 11 клас
Резултати ЗМС 2015 - 12 клас
« Последна редакция: 28.04.2016, 13:52 от КрИс »
*

KOD

Отборът на ПЧМГ за двете състезания в Ямбол - Зимен Математически Турнир и Роман Хайнацки ще пътува с автобус в петък, 23 януари.
Има шансове хлапетата да отърват ученето в петъчния ден, което не се случва често в училището :)

В ЗМС би следвало да участват 7 ученика от ПЧМГ - Владимира, Богдан, Мартин, Кристиян, Марко, Алек и Александър.

Ако някой има повече информация за участващи в ЗМС ученици, всички ще сме благодарни ако я сподели.
« Последна редакция: 21.01.2015, 19:37 от КрИс »

*

KOD

Първа информация - задачите за 8 клас са били лесни.
При нас очакванията са за 15 - 18 точки, което означава, че при 8-класниците ще има максимални резултати.
« Последна редакция: 24.01.2015, 18:00 от КрИс »

Как се точкуват задачите - знае ли се? Конкретно за 6 клас ме интересува - в случая Роман Хайнацки.
Направи ми впечатление, че 1-ва и 3-на на 6 и 7 клас са едни и същи.
Крис, вие не сте ли 7-ми  :rolleyes:

*

KOD

Как се точкуват задачите - знае ли се? Конкретно за 6 клас ме интересува - в случая Роман Хайнацки.
Направи ми впечатление, че 1-ва и 3-на на 6 и 7 клас са едни и същи.
Крис, вие не сте ли 7-ми  :rolleyes:

Има отделна тема за Хайнацки.
7-ми е, но предпочете ЗМС за 8-ми.

Конкретно за точкуването на Хайнацки... според мен точкуването е... едно към гьотере...
« Последна редакция: 24.01.2015, 17:59 от КрИс »

*

KOD

Никой не се включва с математическа информация, да го направя с туристическа...
Ако някой ви препоръча хотел Визаж в Ямбол за преспиване или похапване -  не му вярвайте...
Добре би било в бъдеще този хотел да не бъде препоръчван от организаторите.

*

KOD

ПП - Ново двайСе...
Сега се чух с хлапето - "препоръчания" от мен хотел Визаж в Ямбол е преместил част от хлапетата в стая без санитарен възел, голяма около 5 кв. м!
Честно казано, този път организацията не е на необходимото ниво.
Участието струва 140 лв, абсурдно е да се спи в стаи без тоалетни.
« Последна редакция: 24.01.2015, 18:13 от КрИс »

*

Неактивен hrisi

  • 27
поради съвпадението на двете състезания още преди 10 дни нямаше места в читавите хотели.
ние участвахме индивидуално и бяхме в хотел "Кабиле' - доста далече от МГ, но пък условията бяха добри.

*

KOD

поради съвпадението на двете състезания още преди 10 дни нямаше места в читавите хотели.
ние участвахме индивидуално и бяхме в хотел "Кабиле' - доста далече от МГ, но пък условията бяха добри.


Ами... организацията по училища би следвало да се направи много по-рано, не мога да оправдая струпването на 2 състезания с необходимостта да се спи в стаи без санитартен възел в хотел в покрайнините на Ямбол.
В крайна сметка, като не е свършена работата навреме да ги бяха настанили в нормален хотел в Сливен...
Дали ще пътуват преди и след състезанието 3 или 20 км... разликата не е особено съществена.
Куп народ ми се оплака на мейла и във фейсбук както от настаняването, така и от кошмарната храна във Визаж.

*

KOD

Ехооо MBA United - споделете мнение за състезанието, какво четете и се спотайвате :)
Как бяха задачите - очаквани, лесни, трудни?
Кога да очакваме резултати, сега контестации ли текат?

поради съвпадението на двете състезания още преди 10 дни нямаше места в читавите хотели.
ние участвахме индивидуално и бяхме в хотел "Кабиле' - доста далече от МГ, но пък условията бяха добри.

Кабиле е далеч от МГ?:) Колко далеч е според вас? Е, не е залепен до МГ като Тунджа, но все пак...

*

Неактивен hrisi

  • 27
е, има вече резултати изнесени в МГ-то
почват контестации

*

Неактивен hrisi

  • 27
крис, алек се е представил чудесно

Къде са резултатите? Не ги намирам.