0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

KOD




Дата и място на провеждане
23 януари - 25 януари 2015 г., Ямбол


Детайли
Роман Хайнацки е математическо състезание за ученици в 4-ти, 5-ти, 6-ти и 7-ми клас.
Нечетни години турнирът се провежда в град Ямбол, а четни - дистанционно, по училища. През 2014 година, когато състезанието се провежда дистанционно, за участие са поканени и ученици от 2 и 3 клас.
През последните години, състезанието се опитва да се трансформира в международно, като поканени за участие са ученици от Сърбия и Русия. Това е странно и трудно осъществимо, предвид възрастовата група към която е насочено това състезание.
Задачите, с които се борят състезателите на Роман Хайнацки са нестандартни и трудни, понякога с неособено ясно оценяване.

Информация, новини, задачи и решения от Роман Хайнацки


Програма
24 януари 2015
- до 9 часа - пристигане и регистрация
- 10-13 часа - провеждане на Роман Хайнацки в сградата на ПТГ Иван Райнов, в близост до МГ Ямбол
25 януари 2015
- 10 часа - Официално награждаване и закриване на състезанието


Задачи, решения и отговори от минали издания на Роман Хайнацки


Задачи, решения и отговори от математически турнир Роман Хайнацки 2015 за 4, 5, 6 и 7 клас


РЕЗУЛТАТИ
Резултати от математически турнир Роман Хайнацки 2015
« Последна редакция: 28.04.2016, 13:51 от КрИс »
*

KOD

Интересно, дали това съвпадение на ЗМС / ЗМТ и Роман Хайнацки ще доведе до реение СМГ ще изпратят отбор 5-7 клас за състезанието?
Принципно не обичат и не участват в това състезание като че ли, но сега има добър повод да го направят.

Така или иначе по-големите ще пътуват за Ямбол заради ЗМС. Ако и малките отидат, без съмнение състезанието ще стане по-интересно.
Ето един приятен спомен от 2013 година: http://video.data.bg/339/121342

*

Неактивен hrisi

  • 27
Интересно, дали това съвпадение на ЗМС / ЗМТ и Роман Хайнацки ще доведе до реение СМГ ще изпратят отбор 5-7 клас за състезанието?
Големите (вкл. 7-ми клас) ще пътуват за участие в ЗМС, малките - не

Е да, ЗМС няма как да се изпусне, но при Хайнацки традицията продължава и пак няма да има СМГ-ейци.
Да знаеш какъв ще е отбора на СМГ за 7 и 8 клас?

*

KOD

Отборът на ПЧМГ за двете състезания в Ямбол - Зимен Математически Турнир и Роман Хайнацки ще пътува с автобус в петък, 23 януари.
Има шансове хлапетата да отърват ученето в петъчния ден, което не се случва често в училището :)

*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена
Успех на батковците и госпожицата на ПЧМГ на ЗМТ!
Стискам силно палци на 6-класния отбор  - болните да се оправят, а здравите да устоят на грипната вълна, за да могат да се пробват на турнира с най-нестандартните задачи.

*

KOD

Някой има ли задачите вече?

*

Неактивен dalia

  • 80


Кога ще има резултати и колко са макс точки за 5 клас?

Благодаря, вече са качени и тук:

Задачи, решения и отговори от математически турнир Роман Хайнацки 2015 за 4, 5, 6 и 7 клас
Браво! Сега чакаме и резултати - казаха около 20.00 ч, но вметнаха, че имало случаи когато са проверявали и до посред нощите

Относно точките и аз питах в комшийската :) тема - Крис, извинявам се за което, но тъй като тука никакво движение, та затова. .......
Аз мисля, че трябва да са 40, но ......... ще видим
Относно хотелите - аз изтървах всички влакове, та бях принудена да търся нещо за двете вечери - така се натъкнах на това апартаментче - 70 кв на 20 м от МГ Ямбол - наистина голям късмет, апартамента е супер........

Някой знае ли защо няма контестации за малките 4-7 клас?
Абсолютно неправомерно взета една точка - детето е разочаровано.