0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

*

KOD




Дата и място на провеждане
23 януари - 25 януари 2015 г., Ямбол


Детайли
Роман Хайнацки е математическо състезание за ученици в 4-ти, 5-ти, 6-ти и 7-ми клас.
Нечетни години турнирът се провежда в град Ямбол, а четни - дистанционно, по училища. През 2014 година, когато състезанието се провежда дистанционно, за участие са поканени и ученици от 2 и 3 клас.
През последните години, състезанието се опитва да се трансформира в международно, като поканени за участие са ученици от Сърбия и Русия. Това е странно и трудно осъществимо, предвид възрастовата група към която е насочено това състезание.
Задачите, с които се борят състезателите на Роман Хайнацки са нестандартни и трудни, понякога с неособено ясно оценяване.

Информация, новини, задачи и решения от Роман Хайнацки


Програма
24 януари 2015
- до 9 часа - пристигане и регистрация
- 10-13 часа - провеждане на Роман Хайнацки в сградата на ПТГ Иван Райнов, в близост до МГ Ямбол
25 януари 2015
- 10 часа - Официално награждаване и закриване на състезанието


Задачи, решения и отговори от минали издания на Роман Хайнацки


Задачи, решения и отговори от математически турнир Роман Хайнацки 2015 за 4, 5, 6 и 7 клас


РЕЗУЛТАТИ
Резултати от математически турнир Роман Хайнацки 2015
« Последна редакция: 28.04.2016, 13:51 от КрИс »
*

KOD

Интересно, дали това съвпадение на ЗМС / ЗМТ и Роман Хайнацки ще доведе до реение СМГ ще изпратят отбор 5-7 клас за състезанието?
Принципно не обичат и не участват в това състезание като че ли, но сега има добър повод да го направят.

Така или иначе по-големите ще пътуват за Ямбол заради ЗМС. Ако и малките отидат, без съмнение състезанието ще стане по-интересно.
Ето един приятен спомен от 2013 година: http://video.data.bg/339/121342

*

Неактивен hrisi

  • 27
Интересно, дали това съвпадение на ЗМС / ЗМТ и Роман Хайнацки ще доведе до реение СМГ ще изпратят отбор 5-7 клас за състезанието?
Големите (вкл. 7-ми клас) ще пътуват за участие в ЗМС, малките - не

Е да, ЗМС няма как да се изпусне, но при Хайнацки традицията продължава и пак няма да има СМГ-ейци.
Да знаеш какъв ще е отбора на СМГ за 7 и 8 клас?

*

KOD

Отборът на ПЧМГ за двете състезания в Ямбол - Зимен Математически Турнир и Роман Хайнацки ще пътува с автобус в петък, 23 януари.
Има шансове хлапетата да отърват ученето в петъчния ден, което не се случва често в училището :)

*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена
Успех на батковците и госпожицата на ПЧМГ на ЗМТ!
Стискам силно палци на 6-класния отбор  - болните да се оправят, а здравите да устоят на грипната вълна, за да могат да се пробват на турнира с най-нестандартните задачи.

*

KOD

Някой има ли задачите вече?

*

Неактивен dalia

  • 80


Кога ще има резултати и колко са макс точки за 5 клас?

Благодаря, вече са качени и тук:

Задачи, решения и отговори от математически турнир Роман Хайнацки 2015 за 4, 5, 6 и 7 клас
Браво! Сега чакаме и резултати - казаха около 20.00 ч, но вметнаха, че имало случаи когато са проверявали и до посред нощите

Относно точките и аз питах в комшийската :) тема - Крис, извинявам се за което, но тъй като тука никакво движение, та затова. .......
Аз мисля, че трябва да са 40, но ......... ще видим
Относно хотелите - аз изтървах всички влакове, та бях принудена да търся нещо за двете вечери - така се натъкнах на това апартаментче - 70 кв на 20 м от МГ Ямбол - наистина голям късмет, апартамента е супер........

Някой знае ли защо няма контестации за малките 4-7 клас?
Абсолютно неправомерно взета една точка - детето е разочаровано.

Къде ги гледате тези точки? Има ли някъде резултати?

Мисля, че Крис предупреди, че състезанието е за хора със здрави нерви именно заради неясните си критерии за оценяване :-) Споко светът не свършва с една точка и с едно състезание  :cheesy:

И ние се ядосваме и не знаем как да помогнем на детето - в другия край на Ямбол са децата, 4 клас, без госпожата си по математика, решили сме всичко и нямаме представа откъде са ни взети точки. Ако някой разполага със снимки, моля да ги сподели. Не че ще има кой да се застъпи, но все пак.

Къде има резултати?

Някой им ги е казал в хотела, но без лично да ги е виждал, вероятно препредавани по телефона.

Къде има резултати?
Бяха залепени в коридора.
За съжаление нямам снимки, той толкова се ядоса, че пропуснахме този момент.
« Последна редакция: 24.01.2015, 23:18 от Палечко »

И ние се ядосваме и не знаем как да помогнем на детето - в другия край на Ямбол са децата, 4 клас, без госпожата си по математика, решили сме всичко и нямаме представа откъде са ни взети точки. Ако някой разполага със снимки, моля да ги сподели. Не че ще има кой да се застъпи, но все пак.
На нас категорично ни казаха, че контестации няма за малките, резултатите били окончателни. Ние бяхме на място и индивидуално без ръководител, детето искаше само да се защити, но както каза Крис по-горе........ без коментар съм.

Ако някой има снимки на резултатите за 7 клас, може ли да ми ги прати, понеже дъщеря ми се яви, а не сме в Ямбол в момента? :)

*

Неактивен vesii

  • 59
Аз имам за седми клас резултатите.
Къде да ги пратя?

*

Неактивен vesii

  • 59
Това са за седми клас...

*

Неактивен hrisi

  • 27
А някой има ли резултати за 5-ти клас?

И аз моля за резултати 5 клас.

vesii, много благодаря! :) Моята красавица добре се е справила - второ място.

Може ли някой да ми прати класирането за 5 клас? Благодаря!

*

Неактивен hrisi

  • 27
в 5-ти клас имало 1 дете с около 35 точки, 1 дете с 30 точки и после е hrisi на трето място с още едно детенце.чакаме и ние класиране за да видим как са се справили децата като цяло.

*

Неактивен vesii

  • 59
Аз имам само за седми клас. Няма проблем. И ние сме се справили сравнително добре!!!

Моля, дайте резултати за 5 клас.

*

MrD

Явно, много родители чакаме класирането за 5 клас. Моля, ако някой има информация или снимки от телефон да качи. Вече трябва да е минало официалното награждаване. Нашите деца си дойдоха още вчера.

Голяма тайна са тези резултати на 5 клас. Ако някой има някаква информация, моля да ми прати!!!!

*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена
 За 5 клас знам само, че Борислав от ПЧМГ е със златен медал.
За 6 клас има 2 златни, и по един сребърен и бронзов.
 Това ми каза детето по телефона след награждаването.
« Последна редакция: 25.01.2015, 11:42 от EliG »

*

MrD

Това ми каза детето по телефона след награждаването.

Имало ли е някъде резултатите качени по стени или табла например? То стана наистина строго секретно вече. Детето се интересува!

много моля, дайте и на мен класирането на 5 клас!  :)


много ви благодаря!!!


*

MrD

Класиране 5 клас.

Хиляди благодарности!


*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена
Благодарности,  mhz !!

*

Неактивен mhz

  • 9
..и последно класирането на най-малките, 4 клас:

http://dox.bg/files/dw?a=b337d6e9fb

http://dox.bg/files/dw?a=9ea5b7f2f5

http://dox.bg/files/dw?a=b1955e2252

Моля ако някой има резултатите за 4 клас да ги даде

*

KOD

Благодарности mhz, vesii - сега ще дам линкове към резултатите в първия пост на темата.
« Последна редакция: 25.01.2015, 12:26 от КрИс »

Не мога да отворя файла за 5 клас. Дали някой може да погледне колко точки от колко максимални има Габриела Чавгова 5 клас и да пише? Моля.

*

KOD

Вече има официални резултати:
http://alekdimitrov.com/downloads/RH15.xls
« Последна редакция: 25.01.2015, 14:57 от КрИс »

Здравейте, знаете ли как мога да подам контестация за резултата на детето ми от 5 клас. Задача и половина са решени по начин различен от официалния, но не са признати  за верни.

*

KOD

Здравейте, знаете ли как мога да подам контестация за резултата на детето ми от 5 клас. Задача и половина са решени по начин различен от официалния, но не са признати  за верни.

На Р. Хайнацки контестации не се приемат - каквото - такова...

Как да обясня на детето си, че е ощетено с 13 точки? Ако Вие сте в тази ситуация, какво ще отговорите на Вашето дете?

Как да обясня на детето си, че е ощетено с 13 точки? Ако Вие сте в тази ситуация, какво ще отговорите на Вашето дете?
Че се случват и такива неща. Оставете го зад гърба си и гледайте напред, въпреки че не винаги е лесно.