0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

*

KOD

Областни кръгове на националните ученически Олимпиади през учебната 2014 / 2015 година:
- 2 февруари - областен кръг на Знам и Мога за 4 клас;
- 2 февруари - областен кръг на Олимпиада по География;
- 3 февруари - областен кръг на Олимпиада по Математика;
- 3 февруари - областен кръг на Олимпиада по Английски език;
- 6 февруари - областен кръг на Олимпиада по Математическа лингвистика;
- 13 февруари - областен кръг на Олимпиада по Френски език;
- 14 февруари - областен кръг на Олимпиада по Химия;
- 14 февруари - областен кръг на Олимпиада по История;
- 15 февруари - областен кръг на Олимпиада по Физика;
- 15 февруари - областен кръг на Олимпиада по Руски език;
- 20 февруари - областен кръг на Олимпиада по Астрономия;
- 20 февруари - областен кръг на Олимпиада по Испански език;
- 21 февруари - областен кръг на Олимпиада по Биология;
- 21 февруари - областен кръг на Олимпиада по Немски език;
- 22 февруари - областен кръг на Олимпиада по БЕЛ;
- 27 февруари - областен кръг на Олимпиада по Италиански език;
- 6 март - Олимпиада по Философия;
- до 13 март - Олипиада по Информационни Технологии;
- 20 март - Олимпиада по Информатика;
- 27 март - Олимпиада по Техническо чертане

Национални кръгове на националните ученически Олимпиади през учебната 2014 / 2015 година:
14 март, Русе - Олимпиада по Руски език;
21 март, Враца - Олимпиада по Английски език;
21 март, Благоевград - Олимпиада по Френски език;
21-22 март, Ямбол - Олимпиада по Химия;
27-29 март, Пловдив - Олимпиада по Немски език;
28 март, Бургас - Знам и Мога за 4 клас;
28 март, Русе - Олимпиада по Испански език;
28 март, София - Олимпиада по Италиански език;
1-2 април, Вършец - Олимпиада по Биология;
2-3 април, Троян - Олимпиада по Математическа Лингвистика;
6-7 април, Враца - Олимпиада по Физика;
18-19 април, София - Олимпиада по Математика;
18-19 април, Пловдив - Олимпиада по Философия;
18-19 април, Пловдив - Олимпиада по История;
24-26 април, Русе - Олимпиада по Техническо чертане;
25-26 април, Кърджали (за 12 клас - Шумен) - Олимпиада по БЕЛ;
25-26 април, Кърджали - Олимпиада по Информатика;
2-3 май, Добрич - Олимпиада по Астрономия;
2-3 май, Враца - Олимпиада по География;
9-10 май, Монтана - Олимпиада по Информационни технологии
« Последна редакция: 27.01.2015, 11:31 от КрИс »
*

KOD

Нека в тази тема да коментираме всички Олимпиади без тази по Математика.
За нея има специално създадена тема, в която можете да зададете въпрос или да споделите интересна информация - можете да я намерите на този линк.

Датата за информатика май е 20.03

Изх.№ 9137-37/15.01.2015г.

ДО
ДИРЕКТОРИТЕ НА
СТОЛИЧНИТЕ УЧИЛИЩА

УВАЖАЕМА ГОСПОЖО/ УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН ДИРЕКТОР,

Представям на Вашето внимание резултатите на явилите си и на класираните за областен кръг ученици от общинския кръг на олимпиадата по информатика, проведена на 04.01.2015 г. в област София-град.

Приложения:

Протоколи с резултатите на всички явили се ученици по групи.
Протоколи с резултатите на класираните за областен кръг ученици по групи.
Областният кръг на олимпиадата ще се проведе на 20.03.2015г. от 14.00 часа.

ЕВГЕНИЯ ВЪЛКОВА
НАЧАЛНИК НА РИО – СОФИЯ-ГРАД
/съгласно Заповед № РД 10-1675/12.08.2014 г.
на министъра на образованието и науката/

Някой разполага ли с отговорите на областния кръг от олимпиадата по география за 7 клас (тазгодишния)?И позволено ли беше да използваме молив, ако след това сме го изтрили и сме работили с химикал? Влияе ли на анонимността? Нашите квестори нищо не ни казаха, бяха много зле. Понеже трябваше отговорите да се отбелязват с хикс, а едно петокласниче от моята стая беше направило всичко с ограждане,  те го накараха да СИ ЗАДРАСКА ВСИЧКИ ОТГОВОРИ С ХИКС вместо да получи нова работа (имаше още един час).
« Последна редакция: 3.02.2015, 19:48 от snedjanca »

*

KOD

Предвид ниския интерес към географията би било странно да се обсъжда е ли следа от молив нарушение на анонимността според мен.

*

Неактивен vesii

  • 59
Моя позната се яви на олимпиадата по география и ми каза, че квесторите абсолютно са забранили използването на молив с оправдание, че така се нарушава анонимността...

*

KOD

Оо, възможно, съжалявам, че подведох с миналия пост, просто разсъждавах на глас без да имам необходимата информация за това.

А някой случайно да е наясно, кога е възможно да излязат резултатите от олимпиадата по география или поне кога ще качат самата олимпиада на сайта на mon ?

Въпрос за Олимпиадата по Химия, може ли да се ползва Менделеевата таблица и ако да- от там ли я раздават или си я носиш сам? Гледам на изпитните материали на МОН през 2010 год. са им я раздавали?

*

KOD

Трябва да я дадат според мен.
Дайте после моля инфо за Олимпиадата по химия, че хлапето днес се явява, а родителите му... са на карнавал във Венеция и нямат идея какво става...

Блазе ти Крис, откога планирам и аз да отида, ще ти подам информация като се върне

Според детето средно-трудна Олимпиада по Химия. Видяхме, че националния кръг съвпада с областния на европейското кенгуру, чудя се дали да се моля за класиране на национален кръг или не???

*

Неактивен vesii

  • 59
Много трудна олимпиада по история и сравнително лесна по физика.... добре, но все пак да видим резултатите и  тогава да се радваме!

*

KOD

На моето хлапе и физиката, и химията му са се видели трудни.
Вчера се главоболеше за някакви 5 ампера, които според него били невъзможни в случая :)

Някой разполага ли с отговорите на областния кръг от олимпиадата по география за 7 клас (тазгодишния)?И позволено ли беше да използваме молив, ако след това сме го изтрили и сме работили с химикал? Влияе ли на анонимността? Нашите квестори нищо не ни казаха, бяха много зле. Понеже трябваше отговорите да се отбелязват с хикс, а едно петокласниче от моята стая беше направило всичко с ограждане,  те го накараха да СИ ЗАДРАСКА ВСИЧКИ ОТГОВОРИ С ХИКС вместо да получи нова работа (имаше още един час).


Излязоха резултатите за 5-ти и 6-ти клас. След шокиращо ниския резултат на сина ми, доста различен от очакванията, се сети, че най-вероятно не са му зачетени отговорите, оградени с кръгче. Пак някакъв идиотизъм ....

След шокиращо ниския резултат на сина ми, доста различен от очакванията, се сети, че най-вероятно не са му зачетени отговорите, оградени с кръгче. Пак някакъв идиотизъм ....
Не знам как е било тази година, но отворих произволна тема от областен кръг от 2013.
В началото на работния лист изрично е записано:
1. Тестови задачи от затворен тип с четири възможни отговора, от които само един е верен. Верният отговор се отбелязва със знака Х само със син химикал.
.......
Поправки на отговори, триене, отбелязвания с молив и задрасквания не се допускат.
Работете само със син химикал.

Убедена съм, че е било написано. Просто този вид подготовка с правилното отбелязване на отговори сме я подценили и не е обърнал внимание. Здраве да е. Натрупахме още житейски опит. Все пак на тази олимпиада не се бори за нищо и отиде за удоволствие, да се пробва. И по много тъп начин са орязали резултата от усилията, които положи да се подготви. Дали е с хиксче или кръстче, верният отговор си е верен. Но съм съгласна, че правилата са си правила и който ги е проспал си е за негова сметка.
« Последна редакция: 16.02.2015, 16:45 от D-Ivanova »

Някой има ли отговорите по физика за 7 клас .

*

Неактивен vesii

  • 59
По физика имам отговорите... за 7 клас

*

Неактивен vesii

  • 59
1задача а) от + към -
Б) 10 ома
В) 2*5 последователно свързани и 2*20 успоредно свързани
Г) мин 3 батерии 2*1,5 и 1*9V последователно свързани
2 задача а) 0.15 А
Б) 0А
В)0.1 А
Г) 0.45 А
Д)  когато са включени едновременно К2 и К3
3 задача а) Б
Б) В
В) А

Защо на 3.2 да е В?
По формулата за Архимедова сила F=g*(ро)*V, където ро е на течността, а V - на тялото. Земното ускорение е постоянно, обемите са равни, но олиото е по-леко от водата.
Така отговорът е А.

В условието е казано че и двете тела плават. Следователно изтласкващата сила се уравновесява със силата на тежестта( двете сили са равни).  Топчета са еднакви и затова им деистват равни изтласкващи сили. ;)

Моите отговори са :
1.а)от + към -
б)Б) 10 ома
в) 2*5 последователно свързани и 2*20 успоредно свързани
г) мин 3 батерии 2*1,5 и 1*9V последователно свързани
2 задача а) 0.15 А
Б) 0А
В)0.1 А
Г) 0.45 А
Д)няма такъв случай
3 задача а) В
Б) А
В) А

*

Неактивен vesii

  • 59
Отговорите, които побликувах съм на 100% сигурна, че са вярни, защото ги е казал учетел, а не са отговорите ни на самата олимпиада. Относно 3 задача 2 въпрос обяснението е както на tsveta,  а първия въпрос се обяснява с това топче две се движи повече време след наклона с по - голяма скорост, относно топче 1.

Кога ще излязат резултатите от олимпиадата по физика?

*

KOD

Кога ще излязат резултатите от олимпиадата по физика?

Според регламента за Олимпиадите - В срок не по-късно от 10 работни дни преди датата на националния кръг...


Някой има ли официални отговори или резултати от олимпиадата по физика .

*

Неактивен vesii

  • 59
Кога да чакаме за 7 и 12 клас по история резултатите?

Някой има ли официални отговори или резултати от олимпиадата по физика .

 :yahoo:Има резултати от област Кюстендил там най-високият резултат е 16,5 т. незнам дали е повод за радост все пак по-малко конкуренция.

:yahoo:Има резултати от област Кюстендил там най-високият резултат е 16,5 т. незнам дали е повод за радост все пак по-малко конкуренция.
А дали си прочел, че в протоколите не присъстват резултатите на предложените за национален кръг?

*

KOD


Резултати от областен кръг на Олимпиада по Английски език и класирани за Национален кръг на Олимпиадата ученици:
http://www.mon.bg/?h=downloadFile&fileId=6949

*

KOD


Олимпиада по Руски език - резултати от областен кръг и допуснати ученици до Национален кръг
http://www.mon.bg/?h=downloadFile&fileId=6948

Знаете ли нещо за резултатите от олимпиадата по астрономия? Официалният им сайт не се поддържа, от никъде няма информация.

*

KOD



Резултати от областен кръг на Олимпиада по Химия за 7- 12 клас - 2014 / 2015 г. и допуснати до Национален кръг ученици
http://www.mon.bg/?h=downloadFile&fileId=6955

 
Знаете ли нещо за резултатите от олимпиадата по астрономия? Официалният им сайт не се поддържа, от никъде няма информация.

Още не са излезли, в най-скоро време ще ги публикуват на сайта на МОН, раздел "Олимпиади и състезания".

*

KOD


Всички резултати от областен кръг на Олимпиада по Химия - София
http://www.rio-sofia-grad.com/index_files/news/2015/03/09/rezultati_H.xls

*

Неактивен Тody

  • 9
  • Пол: Жена
По физика от областния кръг в Кюстендил има 1 предложен за национален кръг и се надявам до края на седмицата МОН да публикува протокол за допуснатите и съответния брой точки които имат. А олимпиадата по физика - областен кръг за 7 клас може да намерите  на Страницата "Физиката-наука за живота " : http://physicstime.com/content/%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D0%B8%D0%B0%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D0%BE-%D1%84%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D1%80%D1%8A%D0%B3-7-%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81-15022015-%D0%B3-%D0%B7%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D1%87%D0%B8-%D0%B8-%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F

*

Неактивен Тody

  • 9
  • Пол: Жена
1 уточнение: знам за 1 предложен от седми клас в Кюстендил  за национален кръг за олимпиада по физика (липсва в публикувания протокол 2)  Възможно е да има и по-големи ученици.
Очакваме класирането по астрономия и по физика на страницата на МОН. Очаквам и класиране от Пролетното национално състезание по физика, но дали ще го обявят и кога ...?

Очаквам и класиране от Пролетното национално състезание по физика, но дали ще го обявят и кога ...?

Преди малко. :)

Протокол от националното състезание по физика - 7-8.03.2015 г. гр. Варна

ПО ФИЗИКА 7КЛАС ЗАСЕГА ЗНАМ ЗА 3 ПРЕДЛОЖЕНИ ОТ ОБЛАСТ БЛАГОЕВГАД


Някой знае ли нещо за резултатите от областния кръг по история?  :)

Някой знае ли нещо за резултатите от областния кръг по история?  :)
Доста регионални инспекторати са публикували резулатите на 5-6 клас и непредложените за национален кръг. За останалите ще трябва да почакаме.



*

KOD

Хм... не че съм очаквал класиране на Национален кръг ама... защо моето хлапе го няма въобще в резултатите от областния кръг на Олимпиадата по Физика???

Само аз ли съм, или и други липсват в протокола?
« Последна редакция: 11.03.2015, 16:40 от georgi3601 »

Хм... не че съм очаквал класиране на Национален кръг ама... защо моето хлапе го няма въобще в резултатите от областния кръг на Олимпиадата по Физика???
И аз участвах, но моето име също го няма в резултатите
« Последна редакция: 11.03.2015, 16:45 от georgi3601 »

В публикуваните резултати на олимпиадата по астрономия липсват учениците от 5 и 6 клас. Проверих в сайта на МОН за миналата година - също липсват. Някои РИО-та имат публикувани резултати и на малките, но не всички. По принцип, в условията на олимпиадата пише, че ще има топ 20% на участниците в 5 и 6 клас. Някой да знае къде могат да се видят?

*

KOD

Всъщност, всичко е ОК - това е протокол с предложени за национален кръг, които имат 17 или повече точки.
Всички, които ги няма в списъка имат по-малко от 17 точки.

*

Неактивен Тody

  • 9
  • Пол: Жена
До yalamov: от миналата година са изменили правилата  и не изнасят подобна информация за 5-6 клас от олимпиадата по астрономия. 5 и 6 клас се класират на областно ниво - вижте в съответното РИО. Поне така ми обясниха. До националната комисия стигат олимпиадите на 7-12 клас.

На страницата на РИО - София-град са публикувани протоколите от областните кръгове по:

Физика

БЕЛ

Астрономия

Всъщност, всичко е ОК - това е протокол с предложени за национален кръг, които имат 17 или повече точки.
Всички, които ги няма в списъка имат по-малко от 17 точки.
Всъщност за национален кръг са били предложени деца с 20 и повече точки, просто при арбитража точките на някои от тях са " слезли" надолу.
« Последна редакция: 13.03.2015, 13:55 от Дидева »

Здравейте, ако има някой от Пловдив, който може да ми каже къде мога да видя резултатите от областния кръг на олимпиадата по история, ще бъда много благодарна. В сайта на РИО ги няма.

До yalamov: от миналата година са изменили правилата  и не изнасят подобна информация за 5-6 клас от олимпиадата по астрономия. 5 и 6 клас се класират на областно ниво - вижте в съответното РИО. Поне така ми обясниха. До националната комисия стигат олимпиадите на 7-12 клас.
На страницата на МОН е изнесен протокол за участниците от 5-6 клас. Доста деца са наградени.
Протокол за 5-6 клас




*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена
Впечатляващ Кайряков!!!

*

KOD

Да, супер резултати в най-различни дисциплини - респектиращо.

*

Неактивен Ant12

  • 234
Браво на Евгени! Изключително постижение!

Две „служебни“ шестици, по БЕЛ и математика, с 99.99% сигурност е първия такъв случай в историята на седмокласните матури, а най-вероятно ще си остане и последен.