0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Кандидатстване в СМГ
« -: 6.07.2015, 15:06 »
Здравейте на всички,
Аз съм майка на първокласник, който бих желала да продължи образованието си след 4-ти клас в СМГ /Евентуално/.Тъй като приема там е доста труден, от сега искам да започнем с подготовката.Молбата ми е към всички,които са минали по моя път да споделят как и къде подготвят децата си за кандидатстването.Видях,че и СМГ организират курсове,но ако съм разбрала правилно са за деца от 5 клас.Благодаря на всички,които ще споделят мнение и препоръки!
*

Неактивен Neda

  • 167
Re: Кандидатстване в СМГ
« Отговор #1 -: 6.07.2015, 15:20 »
Има курсове за втори клас в СМГ:
НАЧАЛО ЧАС СТАЯ ДЕН
1 Емилия Гигова 26.9.2015 10:30 413 събота
2 Емилия Гигова 26.9.2015 8 413 събота
3 Ваня Данова 26.9.2015 13 404 събота
5 Зорница Стоицева 26.9.2015 8 310 събота
8 Зорница Стоицева 26.9.2015 13 310 събота

Тук има информация за записването http://www.smg.bg/courses_info.php

Изберете си удобен час /събота от 8:00, 10:30 или 13:00 часа/ и преподавател, ако решите да запишете детето.

*

KOD

Re: Кандидатстване в СМГ
« Отговор #2 -: 6.07.2015, 15:39 »
Здравей,
Винаги съм твърдял, че допълнителна подготовка на школа преди 4 клас не е необходима.
Но... всъщност, като се замисля, това беше вярно преди 3-4-5 години. Сега, конкуренцията се засилва с всяка изминала година, все повече деца посещават отрано школи и съответно това изисква повече подготовка на собственото дете.
Въпреки всичко, убеден съм, че няма школа, която да замени домашната подготовка - задачите до 5 клас са лесни и по възможностите на всеки, който се ангажира с отделянето на достатъчно много време за решение и обяснение с детето.

Моят съвет продължава да е - поне в 1 и 2 клас - занимавайте се вкъщи с детето - решавайте регулярно състезателни задачи с него - ако отделите необходимото време няма да има разлика в подготовката, поради това, че не е посещавало школа, а ако има - тя ще е във ваша полза.

Относно това каква школа - няма никакво значение, важното е да е при преподавател по математика от СМГ. Малко рекламно звучи, но това са учителите, даващи най-добра подготовка в тази възраст. А кое юридическо лице организира школата е все едно - важно е водещият я учител да е преподавател в СМГ според мен.

Re: Кандидатстване в СМГ
« Отговор #3 -: 6.07.2015, 15:49 »
Благодаря на Neda и КрИс за отговорите.Друго,което не съм наясно как става със записването за състезанията,които се изискват за да участва детето в приема?

Re: Кандидатстване в СМГ
« Отговор #4 -: 6.07.2015, 18:26 »
задачите до 5 клас са лесни и по възможностите на всеки, който се ангажира с отделянето на достатъчно много време за решение и обяснение с детето.
Задачите са лесни, според мен важното е да е систематизирано, подредено и да могат да се обяснят на детето различните подходи за решаване. Дали учителя е от СМГ или не...не мисля, че има голямо значение (и дали е учител изобщо). Определено помага, ако човек може да научи хлапето да мисли и да се справя с непозната материя. Забелязал съм, че учители, които не са се занимавали със състезания имат по-стерилен подход без трикове и бързи решения, които когато времето играе са важни. С нашия младеж минахме само на домашна подготовка без школи, учители и т.н. Така и не успяхме обаче да отиграем да чете внимателно условията (тоест да ги чете целите, без да бърза) и това му костваше изгубени 9.5 точки на изпита за СМГ, на задачи, които иначе бе решил "без грешка"...