0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Neda

  • 167
Re: Прием за 5 клас в СМГ за 2015 / 2016 година
« Отговор #98 -: 4.07.2015, 14:53 »
Ще разберем наесен. Миналата година СМГ изнесоха на сайта си разпределението по паралелки на записаните деца малко преди 15.09. 
« Последна редакция: 4.07.2015, 14:55 от Neda »
Re: Прием за 5 клас в СМГ за 2015 / 2016 година
« Отговор #99 -: 5.07.2015, 20:36 »
Не виждам причина да се мести в СМГ

Може да се гледа и от друга гледна точка, около 112 причини...средата и конкуренцията. Доколкото знам повечето хлапета от ПЧМГ приети в СМГ ще се прехвърлят.

*

Неактивен Neda

  • 167
Re: Прием за 5 клас в СМГ за 2015 / 2016 година
« Отговор #100 -: 5.07.2015, 22:08 »
Може да се гледа и от друга гледна точка, около 112 причини...средата и конкуренцията. Доколкото знам повечето хлапета от ПЧМГ приети в СМГ ще се прехвърлят.

sslavov, и аз ги виждам като като теб нещата.
За мен е изненада интересът към немската паралелка за малките. В нея са приети деца с много висок рейтинг. Не ми изглежда да са кандидатствали, само за да си премерят силите.


Re: Прием за 5 клас в СМГ за 2015 / 2016 година
« Отговор #101 -: 5.07.2015, 22:24 »
sslavov, и аз ги виждам като като теб нещата.
За мен е изненада интересът към немската паралелка за малките. В нея са приети деца с много висок рейтинг. Не ми изглежда да са кандидатствали, само за да си премерят силите.

Не е изненада. Доколкото знам английския почва от азбуката в СМГ, а доста от хлапетата са учили доста от него вече, малко ги връщат 4 години назад. С немския поне ще почнат от азбуката и наистина няма да са го учили и ще си продължат английския по школи и уроци. Незнам защо СМГ не направят групи за езика спрямо нивото на децата...в момента ги прецакват с него.

*

Неактивен Neda

  • 167
Re: Прием за 5 клас в СМГ за 2015 / 2016 година
« Отговор #102 -: 5.07.2015, 23:20 »
Моите опасения миналата година бяха по отношение натоварването и затова писахме руската паралелка  като второ желание, а не защото разчитаме на обучението по английски в училище. Възможността да се учи допълнителен език и да се използват пълноценно часовете по чужд език е чудесна, щом децата се справят.

*

Неактивен gorkia

  • 43
  • Пол: Мъж
Re: Прием за 5 клас в СМГ за 2015 / 2016 година
« Отговор #103 -: 6.07.2015, 00:03 »
Не е изненада. Доколкото знам английския почва от азбуката в СМГ, а доста от хлапетата са учили доста от него вече, малко ги връщат 4 години назад. С немския поне ще почнат от азбуката и наистина няма да са го учили и ще си продължат английския по школи и уроци. Незнам защо СМГ не направят групи за езика спрямо нивото на децата...в момента ги прецакват с него.
Ха, това изобщо не е вярно! Английския не започва от азбуката, а си продължава от 4ти клас.

Re: Прием за 5 клас в СМГ за 2015 / 2016 година
« Отговор #104 -: 6.07.2015, 13:13 »
Ха, това изобщо не е вярно! Английския не започва от азбуката, а си продължава от 4ти клас.

Ако е така, ме радваш доста :) че досега учеше по 10 часа английски на седмица и ако го върнат на кота 0 ще е малко безполезно.

*

KOD

Re: Прием за 5 клас в СМГ за 2015 / 2016 година
« Отговор #105 -: 6.07.2015, 14:08 »
Ами... Светльо е с най-прясна и достоверна информация...
Алек, преди 2 години в 5 клас в СМГ не мога да кажа, че точно от азбуката са почнали, но езика беше на много ниско ниво и наистина нямаше какво да научиш, освен да напишеш някое домашно по математика по време на часа.
Дано да има промяна.

*

Неактивен Neda

  • 167
Re: Прием за 5 клас в СМГ за 2015 / 2016 година
« Отговор #106 -: 6.07.2015, 15:05 »
При нас тази година учиха по  Energy for Bulgaria for the 5th grade. Това е нещо като А1-A2.
За деца, които са на ниво B1 или нагоре, е лесен този учебник. За да могат да си развиват езика от нивото, до което са стигнали, трябва да се насочат към школа. При нас поне половината деца от класа ходеха на школа - някои в IH Sofia в СМГ, други си продължиха в школите, в които досега са учили. Част от децата и преди не бяха ходили на школи, така че за тях нивото си беше добре, а  2-3 деца бяха на съвсем начално ниво, те пък се затрудняваха с този учебник.
За деца, идващи от частни училища, може би IH Sofia в СМГ е добър вариант - предполагам, че ще имат ниво B1 /от новите петокласници/, както и ниво B2 /от досегашните петокласници, които учеха по English in Mind, B1 - те предполагам ще продължат по  English in Mind, B2/. Най-добре да се провери тази информация, за мен тя е странична. Тази година ние ще заложим на частни уроци.


*

Неактивен maibg

  • 16
Re: Прием за 5 клас в СМГ за 2015 / 2016 година
« Отговор #107 -: 6.07.2015, 19:01 »
На въпроса защо децата от немската паралелка са избрали немски: ние избрахме немски по причината, която някой горе спомена - учили сме 5 години английски и искаме да продължим с немски след 7ми клас, затова решихме, че тези 3 години между 5-ти и 7-ми клас ще са добра основа и помощ за това. Така инвестираме тези 3 часа седмично в нещо полезно. Английския продължаваме в школата, която посещаваме. Има и 7-8 деца, които идват от 145, 55 и 20-то и вече са учили немски. На тях ще им е по-скучно в тези часове и ще имат възможността да си "почиват".

Re: Прием за 5 клас в СМГ за 2015 / 2016 година
« Отговор #108 -: 9.07.2015, 15:03 »
sslavov, и аз ги виждам като като теб нещата.
За мен е изненада интересът към немската паралелка за малките. В нея са приети деца с много висок рейтинг. Не ми изглежда да са кандидатствали, само за да си премерят силите.


2 остават в ПЧМГ, 2 + Иван отиват в СМГ :-) Нека си мерят силите децата - няма лошо!