0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте. Имам един въпрос  - някой получава ли задачите ?  Защото всички искаме , но някой има ли ги ?
*

KOD

Здравейте. Имам един въпрос  - някой получава ли задачите ?  Защото всички искаме , но някой има ли ги ?

Не, предполагам, че ги няма - затова помолих по-горе - НЕ пускайте молби в темата, няма смисъл от това.
Ако някой има задачи и желание да ги сподели - да напише пост и който се интересува - да се свърже с участника, имащ задачите на лично съобщение, а не чрез молба в темата!

Нека тук обсъждаме конкретни задачи, отговорите им и резултатите, които излизат.

Някой от родителите на първокласници знае ли каква точно е била последната задача?
Синът ми каза,че била от рода:Иван е роден на някаква дата 2015г.Кой ден от седмицата ще е след 12дни?
Предполагам,че е бил зададен и денят от седмицата,в който е родено детето

Някой от родителите на първокласници знае ли каква точно е била последната задача?
Синът ми каза,че била от рода:Иван е роден на някаква дата 2015г.Кой ден от седмицата ще е след 12дни?
Предполагам,че е бил зададен и денят от седмицата,в който е родено детето


Синът ми каза , че датата е била 22.03(неделя ) и е написал отговор - петък.

Ясно :)
Благодаря за разяснението :)


Синът ми каза , че датата е била 22.03(неделя ) и е написал отговор - петък.

Задачата е била, че днес е 22.03.2015 - неделя, а аз имам рожден ден след 10 дни. В кой ден от седмицата е рождения ден?
А нещо за първа задача на първи клас? Дъщеря ми каза че нито един отговор не бил напълно верен... Трябвало е да се откриват някакви фигурки.

Задачата е била, че днес е 22.03.2015 - неделя, а аз имам рожден ден след 10 дни. В кой ден от седмицата е рождения ден?
А нещо за първа задача на първи клас? Дъщеря ми каза че нито един отговор не бил напълно верен... Трябвало е да се откриват някакви фигурки.

Моят син  ми каза , че рождения ден е след 12 дни. Сигурно не е разбрал нещо или не си спомня .

Задачата е била, че днес е 22.03.2015 - неделя, а аз имам рожден ден след 10 дни. В кой ден от седмицата е рождения ден?
А нещо за първа задача на първи клас? Дъщеря ми каза че нито един отговор не бил напълно верен... Трябвало е да се откриват някакви фигурки.

Моята дъщеря каза същото.

А какво ще кажеш за това:
"Съгласно изискванията на Европейската асоциация, в срок до 22.04.2015 г. качването на сайтове на задачи и отговори за българското издание на състезанието „Европейско кенгуру” е АБСОЛЮТНО ЗАБРАНЕНО. АБСОЛЮТНО ЗАБРАНЕНО Е СЪЩО ТЕМИТЕ ДА ОСТАВАТ У УЧЕНИЦИТЕ! Те се събират от квесторите и се предават на основния организатор. "?
Здравейте, ако някои иска да сравним отговорите за 5 и 6 кл ? Без претенция за достоверност, нямаме условията и задачите не са проверявани. При разминавания, ако случайно имате условието на съответната задача моля опишете го

1B
2C
3A
4A
5B
6D
7E
8E
9A
10A
11D
12E
13C
14C
15D
16C
17B
18C
19E
20B
21E
22A
23D
24C
25B
26C
27B
28D
29D
30D
30 задача 3 от стените на куб 4*4*4 са червени а другите 3 са сини.Няма малко кубче с 3 червени стени.Колко от малките кубчета имат една синя и една червена стена?   Аз мисля че са 16 но няма такъв отговор.И написах С - 12
« Последна редакция: 23.03.2015, 12:04 от DANI_MONTANA »

Бихте ли ми казали кога е крайния срок за обявяване на резултатите на ЕК 2015 ?

Моят син не е разбрал,убедена съм!
А след 12дни не е ли събота?След 11 дни е петък!
Не съм си представяла,че задачи за първи клас ще ме хвърлят в размисли

*

Неактивен 450

  • 26
Ако днес е неделя, то след 7 дена ще е пак неделя, след 12 дена е петък. И моята дъщеря каза 12 дена, не 10.
Ако някой има задачите, може ли да ми ги прати на съобщение? Ще съм много благодарна!

12 дни ги смятам,след 7 и След още 5.СЛЕД 12 дни не е петък.
« Последна редакция: 23.03.2015, 14:04 от hristina_k »

Моят син не е разбрал,убедена съм!
А след 12дни не е ли събота?След 11 дни е петък!
Не съм си представяла,че задачи за първи клас ще ме хвърлят в размисли
Ох, отговорът беше петък наистина - значи може и да бяха 12 дена.
А за първа задача какво е било точно, защо ли първата я е затруднила, обикновено първата е лесна?