0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Pi

  • 15
Цитирам отговор на СМБ по повод на мое питане за задача 9 на втори клас и публикуваните най-рано отговори на задачите от СМБ - Плевен:
"Електронната страница на главния организатор на състезанието - секция "Изток" на СМБ, е: iztok-smb.com
Всякакви други публикации са невалидни."

Явно има тънкости в това как точно работят помежду си секция Изток и другите секции (които не са главни организатори).
О, да. Те В Плевен и Русе незнайно как имаха една и съща грешка в отговора на тази задача. Много лесно е да качиш задачите и отговорите 2-3 дни по-късно, след като всички грешки са открити и коментирани и да се правиш на безгрешен.

Резултати от ВМС 2015 област Велико Търново :http://ouslaveikov.weebly.com/2015/previous
|Не миога да видя резултатите

Не знам как да ги кача. На сайта на СОУ "П.Р.Славейков" Велико Търново падащо  меню : ГАЛЕРИЯ, ТЕ СА НАША ГОРДОСТ, 2015 год, под снимката "Зелена вселена" има бутон Previous. Връщаш две страници назад и излизат резултатите. Не мога да ги копирам. Ако някой може да помогне.


Резултати от ВМС 2015 област Велико Търново :http://ouslaveikov.weebly.com/2015/previous
|Не мога да видя резултатите

А така виждат ли се?

Да, видях ги. Благодаря

Аз съм чувала и то от вътрешен човек , че на техните деца ако не са сигурни в резултата да не подчертават нишо и после при проверка им закръглят верния отговор.

Само дето моето дете учи в това училище и определено се справя и само на този етап - първи клас.
И двамата с него тази госпожа не сме я виждали в училището, нито пък майката на друго дете от училището /друг клас/, което беше в същата стая я е виждала. Другата квесторка е учителка в училището, но пък тя не е говорила нито с колежката си, нито с детето когато са му "помогнали" да си "довърши" задачата. У нас възрастните остана впечатление, че помагащата учителка не е учителка в ОУ "Братя Миладинови". Обяснението в нашия случай и в случая с момиченцето на КМС може да бъде всякакво, но по никакъв начин не е логически уместно предвид факта, че това са първокласници, които ходят на състезания защото са забавни, за да се учат да свикват с такъв формат на изява на знания, да трупат опит, но по никакъв начин тези състезания не са определящи за по-нататъшното им обучение както е при четвъртокласниците, например.
Затова не отричам, че е възможно учителите да подпомагат своите ученици от тяхното училище или клас като объркват децата от конкурентно училище или клас или директно помагат на своите, но не може да се твърди, че щом това се случва в ОУ "Братя Миладинови", то това се прави от учителите работещи в това училище. И моето дете е "тяхно", но след като му "помогнаха" вярна задача за 9т. стана напълно грешна и дори и другите да са му верни няма да има резултат който да бъде награден с медал или грамота, например и би допринесъл за по-добро отборно класиране на училището в съответната възрастова група, нали?
Хубавото е, че това за един първокласник не определящо за нищо. Тепърва ще се види дали резултатите от състезанията в първи клас кореспондират с математически способности.
Лошото в нашия случай е че детето е убедено, че госпожата му е казала точно това да направи, направило го е, не го е върнала втори път, значи аз греша и задачата се решава точно така. За съжаление следващата такава задача ще бъде решена именно по този начин. Единствено се надявам че е разбрал другото ми обяснение, че на състезание, изпит и конкурс се ходи за да покажеш какво знаеш и можеш, но ако някой му помага никога няма да разбере кое му е трудно и да се научи да се справя и с него и че ако някой му е помогнал дори и да има отличен резултат нито той нито ние ще можем да му се зарадваме, защото не го е постигнал сам.
И в крайна сметка всичко си е до съвестта на човека, която няма нищо общо с професия, месторабота, коефицент на интелигентност, финансови възможности. Или я имаш, или я нямаш. 


Мда, сега като видях резултатите си давам сметка, че ако учителката не беше "помагала" детето щеше да има медал.


*

Неактивен Yan4o

  • 119
  • Пол: Мъж
А някой може ли да ми каже, дали има начин да се види как е оценена дадена работа, т.е. къде ни се губят едни точки? Има ли регламентирано нещо такова?
И последно - на 13 зад. за 4 клас, при посочен отг. г-30, колко точки дават?
« Последна редакция: 21.04.2015, 13:33 от Yan4o »

В Русе на децата, посочили отговор А-24 или Г-30 указанията са да се присъдят по 2 точки.
На децата, посочили отговор Г-24 или 30 са присъдени 9 точки.

bubolina, добре дошла във форума.
Имам притеснения, че си избрала грешен подход за участие.
Това е място, в което всеки може да изкаже своето мнение, стига да го прави с необходимата доза уважение към Събеседниците си.
Не видях такава в твоите мнения, регистрирана си от 5 часа, за които си написала 5 мнeния, от които 5 се наложи да изтрия :)

Вярвам, че можеш да приложиш друг подход, който да показва респект към другите участници, което ще бъде адмирирано както от мен, така и от тях.
Благодаря ти в аванс.

mod. edit

« Последна редакция: 21.04.2015, 22:39 от КрИс »