0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

*

KOD

НВО 2015 - матура по МАТЕМАТИКА за 7 клас - тест, отговори, критерии за оценяване

НВО 2015 - матура по БЕЛ за 7 клас - тест, отговори, критерии за оценяване


ИЗПИТИТЕ СЛЕД 7 КЛАС ЩЕ ЗАПОЧВАТ В 10.00 ЧАСА, УЧЕНИЦИТЕ ТРЯБВА ДА ПИШАТ САМО СЪС СИН ХИМИКАЛ

Изпитите за учениците, завършващи 7 клас ще се проведат на 20 май 2015 г.  по БЕЛ и на 22 май 2015 г. – по математика.

Началото и на двата изпита е в 10.00 часа.
Продължителността на модул НВО е 60 (шестдесет) минути, а на втория модул – 90 (деветдесет) минути.

Експертите от Министерството на образованието и науката припомнят:
1. Преди започване на изпита учениците трябва:
• да се явят в изпитната зала с документ за самоличност и със служебната бележка, удостоверяваща училището за явяване на съответния приемен изпит;
• да заемат определените им места не по-късно от 9:45 часа;
• да предадат на квесторите за съхранение на видно място по време на целия изпит изключена мобилната си комуникационна техника;
• да носят и да ползват за изпита: син цвят химикалка; по математика – и линия, пергел, транспортир, триъгълник, молив и гума;
• под контрола на квесторите да отделят идентификационната бланка от листа за отговори, да я попълнят и да я поставят в малкото пликче, без да го залепват.

2. По време на изпита учениците:
• пишат със син цвят химикалка, чертаят с черен молив;
• не ползват коректори, калкулатори, справочници и мобилна комуникационна техника;
• не шумят и не извършват действия, които нарушават нормалното протичане на изпита;
• не поставят знаци, които могат да нарушат анонимността на изпитната работа;
• не може да напускат изпитната зала;
- по-рано от 30 (тридесет) минути след началния час на всеки от модулите;
- след изтичане на времето за работа върху модула Национално външно оценяване (НВО), ако ще работят по допълнителния модул;
• получават изпитните материали и листове за чернова, като започват работа след обявяване на началния час от квестора;
• имат право да нанасят означения, да правят изчисления по задачите в тестовете;
• прочитат внимателно първата страница на тестовете, която е инструкция за работа с теста;
• внимават при попълването на отговорите в листа за отговори – на правилното място и с правилното означение (Х);
• може да се откажат от вече означен верен отговор, като запълнят съответната буква и зачертаят със знака Х друг отговор;
• след изтичане на времето, определено за работа по модула НВО, поставят листа за отговори в средния по големина хартиен плик и го запечатват, след което го поставят в големия хартиен плик, без да го запечатват;
• изслушват един път текста за преразказ по БЕЛ;
• получават един екземпляр от текста за преразказ и го четат самостоятелно в рамките на 15 (петнадесет) минути, след което го връщат на квесторите; тези 15 минути се включват в общото време – 90 минути, за работа по втория модул;
• по време на изслушването и на самостоятелното четене на текста за преразказ нямат право да си водят бележки.

3. След приключване на изпита учениците:
• на работното си място, след проверка от квестора за правилното попълване на идентификационната бланка, поставят бланката в малкото пликче, залепват го и го поставят в големия плик;  заедно със свитъка за допълнителния модул (ако е работено по него), с черновата и с вече запечатания среден по големина хартиен плик с листа за отговори от модула НВО;
 • след това залепват и големия плик, предават го на квестора заедно с теста, с неизползвания свитък за допълнителния модул и с неизползваните листове за чернова (ако има такива) и се подписват в протокола за дежурство преди излизане от изпитната зала.


Информацията е от страницата на МОН


Успех на всички ученици - нека Силата бъде с вас и не се поддавайте на Тъмната страна за да не последвате примера на Анакин :)
« Последна редакция: 22.05.2015, 16:08 от КрИс »
*

KOD

Списък на училища, приемащи документи за кандидатстване след 7 клас в София:




Език свещен…
Час и 15 след началото на матурата по БЕЛ за 7-ми клас вече е ясен теста от 1-ви модул...
« Последна редакция: 1.06.2015, 08:31 от КрИс »

*

KOD

Нашите отговори - без претенции за достоверност:







8в- но не въм много сигурен

10г
11г
12г
13в
14г
15в
16г
17в
18б
19 А-2 Б-4 В-1 Г-3
20 Учителят го погледна строго и го попита какви ги върши в междучасието.
21 че човекът е новият ни учител по матеаматика
22 12 грешки май
23 А-баба Илийца Б-Македонски В-Пенка Г-Бай Ганьо
24-А-Немили-недраги Б-Една българка В-До Чикаго и назад Г-По Жътва

2 модул
в сегашно време, а разказа за църквата в преизказно наклонение
« Последна редакция: 20.05.2015, 13:59 от КрИс »

*

KOD

« Последна редакция: 20.05.2015, 15:46 от КрИс »

*

KOD

Хоп, вече са ясни и задачите от 1-ви модул на националното външно оценяване по математика за 7 клас през 2015.

Интересно, може ли коментар????

2. Стойността на израза 530.5-5.30 е:
А) 0
Б) 500
В) 2500
Г) 2650

Много моля! Аз си харесах една по-трудна.
Едната страна на правоъгълник е 18 cm, а другата му страна е три пъти по-къса от
нея. Обиколката на правоъгълника е:

*

KOD

Хех, на 2-ра задача точката е умножение, а не десети, ясно :)
Две минути гледах тъпо, докато съфорумка не ми обясни :)

Много моля! Аз си харесах една по-трудна.
Едната страна на правоъгълник е 18 cm, а другата му страна е три пъти по-къса от
нея. Обиколката на правоъгълника е:
Синът ми е втори клас и решава точно такива за домашно :)
Честно казано, тези задачи от първия модул ми се струват обидно елементарни.

*

KOD

Според първи коментари, тези от 2-ри модул са по-сериозни.

Според първи коментари, тези от 2-ри модул са по-сериозни.
Не чак толкова сериозни, според мен.

*

KOD

Re: Матури БЕЛ и Математика след 7 клас 2015
« Отговор #10 -: 22.05.2015, 12:46 »
Задачи НВО 2015 7 клас математика - 1 модул
Задачи НВО 2015 7 клас математика - 2 модул


Не чак толкова сериозни, според мен.

Не съм ги гледал - сам прочетох първи отзиви в БГ Мама

*

KOD

Re: Матури БЕЛ и Математика след 7 клас 2015
« Отговор #11 -: 22.05.2015, 13:10 »
Нашите отговори - без гаранция за достоверност:
1 - г
2 - в
3 - в
4 - а
5 - б
6 - а
7 - в
8 - а
9 - б
10 - г
11 - а
12 - г
13 - б
14 - б
15 - г
16 - в
17-1 6
17-2 7,8
18 - графична...
19 - -3у^2+3у-1
20 - 175, 100, 25
21 А-1,5   1,25  7- x  1,5x      8,75-1,25x    Б 6
22 А 24,1   Б   t=(S-14,8):0,31+100 В  20>=14,8+0,31(t-100)   ;    16   ;  всяка минута след стотната в левове
23  алфа=10 градуса
24 АББВ (Б) - верен отговор А
« Последна редакция: 22.05.2015, 16:44 от КрИс »

Re: Матури БЕЛ и Математика след 7 клас 2015
« Отговор #12 -: 22.05.2015, 13:31 »
А сега ще помоля да ми изтриеш мнението, защото звучи глупаво след корекцията.
« Последна редакция: 22.05.2015, 13:51 от Дидева »

*

KOD

Re: Матури БЕЛ и Математика след 7 клас 2015
« Отговор #13 -: 22.05.2015, 14:03 »
А сега ще помоля да ми изтриеш мнението, защото звучи глупаво след корекцията.
Не, не помни твърдо - отначало каза 6, после 3 - после каза няма логика да е 3, сигурно 6 съм писал, но не съм сигурен :)

И нещо в 22-ра го тормози.