Добавени събития

  • CIMC 2015 - International Mathematics Competition: 27.07.2015 - 1.08.2015

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен katerina77

  • 3
  • Пол: Жена
    • katerina77
Здравей Катерина,
Добре дошла във форума.
Надявам се да не се налага в бъдеще да бъдат редактирани твои постове. Определения като страшни конспирации, мозъци са неуместни в случая.
Тук конспирации няма - просто деца от един отбор са споделили с деца от други отбори, че са имали предварително отговори на дадени задачи.
Ако търсиш конспирации - зарови се в теориите как държава с капацитета на България става номер 1 на Международна Олимпиада по Математика. Това е подходящо за определяне като конспирация.

Доколкото имам информация и децата от Бургас не са успели да решат трите  най-трудни задачи. За останалите 12 не са сигурни, докато организаторите не публикуват отговорите. Имам предвид, че това не е първото състезание за което се отправят обвинения въз основа на това, че "някой" бил казал на 'някой'. После иди доказвай, че не е така. Това ми напомня за онзи анекдот, че българите нямали нужда от пазачи в ада...... :)
А в случая такава няма. Или няколко деца от един отбор са решили неколегиално да се гъбаркат с другите деца или пък някой, също неколегиално е решил да им каже туй онуй.
Какво следва от това.... - нищо. Нито някой особено ще се учуди, още по-малко пък ще разчепка статуквото и ще се меша в решенията на колегите си.

Така че, както казах - давайте да си ругаем битовизмите и да не захващаме тази тема - полза няма, вреда... за който има не я разбира явно.


ПП - По темата - имате ли някакви предварителни очаквания за резултати? При нас е очаквано - надежди за 7 от първите 12 решени и нито една от последните 3 или с мъка по-малко от половинка. Предвид възрастовата граница 16.5 години и крехките ни 14... толкова :)
Повече надежди има за добро отборно представяне.
*

KOD

1. Доколкото имам информация и децата от Бургас не са успели да решат трите  най-трудни задачи.

2. После иди доказвай, че не е така.

1. Катерина... даването предварително на крайния отговор определено помага за решаване на задачата, но в никакъв случай не го гарантира - за тези задачи се изисква цялостно описване, така че това, че не са решени не дава допълнителна информация.

2. При всички положения, проблемът е на едно място. Единственото, което се дискутира тук е, че деца от един отбор са споделили тази информация с деца от други отбори. Ако някой смята, че това е черна точка за училището му може да проучи  дали децата са се пошегували неуместно, уронвайки по този начин престижа на училището или има нещо вярно в казаното от тях...
И в двата случая, тук са описани факти, а какво е довело до тях - на всички ни ще бъде интересно да разберем.
Разбира се, има и трети вариант - аз знам за 4-5 деца, които са споделили информацията с родителите си - може те да са си я измислили и да се гъбаркат с родителите си защото... знам ли защо. Това звучи невероятно, нали? Значи остават по-горните 2 варианта.
Това е отворен форум за споделяне на информация, като целта ни е да сме полезни на всички, обичащи математиката - всеки може да влезе и защити своята теза, но нека да не е в тип ЕЖК, а с повече детайли.

Аз лично разбрах за това от родители на състезатели, които казаха, че децата им са споделили това с тях вчера. Моето хлапе не е казало подобно нещо, но той принципно никога не обръща внимание на такива "хвалби" и си ги пуска покрай ушите без да им обръща внимание.
Не виждам основателни причини да се неглижира споделеното.

Виждам, че държиш здрава защита, това не е първи случай, нека да бъдем честни.
Би ли коментирала например няколкото космически бургаски резултата на Imas преди време?

http://alekdimitrov.com/comment.asp?NID=177

Ехаа, куп постижения от по 95 точки, при максимален резултат в 250-милионен САЩ - 84 точки.
Смешно, тъжно...
« Последна редакция: 30.07.2015, 09:33 от КрИс »

*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена
1. Катерина... даването предварително на крайния отговор определено помага за решаване на задачата, но в никакъв случай не го гарантира - за тези задачи се изисква цялостно описване, така че това, че не са решени не дава допълнителна информация.

Има ли задачи за описване при малките? На нашите им бяха казали, че такива  има само в отборното, а в индивидуалното са само отговори, или да начертаеш схема, да напишеш случаите и т.н. , но не и пълно описание.
« Последна редакция: 30.07.2015, 08:26 от EliG »

*

KOD

О, не знам, може да бъркам.
В такъв случай си имаме чист бонус от 40 точки, като съм сигурен, че никой няма да даде разбивка на резултатите по задачи, че ще е... :)

*

Неактивен katerina77

  • 3
  • Пол: Жена
    • katerina77

1. Катерина... даването предварително на крайния отговор определено помага за решаване на задачата, но в никакъв случай не го гарантира - за тези задачи се изисква цялостно описване, така че това, че не са решени не дава допълнителна информация.

2. При всички положения, проблемът е на едно място. Единственото, което се дискутира тук е, че деца от един отбор са споделили тази информация с деца от други отбори. Ако някой смята, че това е черна точка за училището му може да проучи  дали децата са се пошегували неуместно, уронвайки по този начин престижа на училището или има нещо вярно в казаното от тях...
И в двата случая, тук са описани факти, а какво е довело до тях - на всички ни ще бъде интересно да разберем.
Разбира се, има и трети вариант - аз знам за 4-5 деца, които са споделили информацията с родителите си - може те да са си я измислили и да се гъбаркат с родителите си защото... знам ли защо. Това звучи невероятно, нали? Значи остават по-горните 2 варианта.
Това е отворен форум за споделяне на информация, като целта ни е да сме полезни на всички, обичащи математиката - всеки може да влезе и защити своята теза, но нека да не е в тип ЕЖК, а с повече детайли.

Аз лично разбрах за това от родители на състезатели, които казаха, че децата им са споделили това с тях вчера. Моето хлапе не е казало подобно нещо, но той принципно никога не обръща внимание на такива "хвалби" и си ги пуска покрай ушите без да им обръща внимание.
Не виждам основателни причини да се неглижира споделеното.

Виждам, че държиш здрава защита, това не е първи случай, нека да бъдем честни.
Би ли коментирала например няколкото космически бургаски резултата на Imas преди време?

http://alekdimitrov.com/comment.asp?NID=177

Ехаа, куп постижения от по 95 точки, при максимален резултат в 250-милионен САЩ - 84 точки.
Смешно, тъжно...

Убедена съм, че и състезателите и учителите на всички български отбори са положили много усилия за да са там, както и че и в България както навсякъде по света има талантливи деца. Това, че сме малка държава не значи, че децата ни са по-глупави от децата на големите държави. Жалко ако, твърдите обратното. Ако някой български състезател в която и да е област има висок резултат, то това не значи, че е мошеник. За мен това  означава, че е положил много труд. Но все още нищо не се знае. Надявам се резултатите на всички български отбори да са добри . Нацията ни е голям почитател на фразата -" един човек каза, че друг човек каза'. Както вече казах на българите не ни трябват пазачи в Ада.
Както и да е. Всеки е свободен да вярва в каквото иска.

*

KOD

Нищо не разбрах...
Порой от заучени фрази без смисъл и липса на конкретика по обсъжданите случки.
Звучи като смесица от реч на политик и мнение на "мама" от БГмама - много вятър, нулева полезност... 
Не ми пробутвай един човек каза - в случая единият човек са децата ни!
Моля, при бъдещо участие в темата - вкарай някаква полезност, а не постулати колко умни били българските деца и колко труд са положили те и ръководителите им. Това всички го знаем и без хинтове, смея да твърдя поне колкото теб.
В случая обсъждаме дали и защо на едни умни и трудолюбиви деца са казани отговори и е нарушен морала, а не дали са умни и трудолюбиви.
Нееднократно казах откъде е информацията, грамофонната плоча едно си знае, смислен коментар в отговор не видях. Не видях и отговор на космическите резултати в Бургас от IMAS 2013,освен,какво като държавата ни е малка, напълно нормално е Бургас да има 6 резултата, по-високи с 8% от най-високия в САЩ и с 25% по-високи от резултатите в София...
Аман от спам.

И моля, въздържай се от изводи за нацията ни - гледай собствения двор, давай мнение за реален събеседник в темата, но не предавай качества на 7 милиона. (половината от които роми :))
Псевдопатриотизмът също е излишен, липсата на реализъм не помага.
« Последна редакция: 30.07.2015, 13:15 от КрИс »

*

KOD

Малко инфо от днес - ден за почивка, обикаляне на паркове, музеи, KFC и заведения за китайска храна :)
Време за релакс в очакване на официалните резултати.
Стискаме палци за достойно представяне.

И аз да се включа с малко инфо, трябва вече да са приключили с решаването на задачите от Австралийско Кенгуру.
Правят го в хотела, в някаква зала. А за трите задачи и Бургас, и аз имам информацията директно от сина ми. Но здраве да е.

*

Неактивен dalia

  • 80
И аз да се включа с малко инфо, трябва вече да са приключили с решаването на задачите от Австралийско Кенгуру.
Правят го в хотела, в някаква зала. А за трите задачи и Бургас, и аз имам информацията директно от сина ми. Но здраве да е.

   Ех тези деца няма почивка за тях....

На индивидуалното се пише само отговор, а на отборното се описват подробно задачите. Получих информация, че малкия отбор на СМГ е с 335т от 400т. Което май е добре, решили са и описали повече от 8 задачи.

*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена
Резултатите на малкия отбор на ПЧМГ:
Борислав и Михаела са със сребърни медали, Александър е с бронз, Драго е с мерит.
Поздравления за децата! Предвид всички неудобства до момента това е истинско постижение!
Поздравления и за г-жа Шаркова, г-жа Таня Стоева и г-н Златилов за подготовката!
« Последна редакция: 30.07.2015, 20:14 от EliG »

На индивидуалното се пише само отговор, а на отборното се описват подробно задачите. Получих информация, че малкия отбор на СМГ е с 335т от 400т. Което май е добре, решили са и описали повече от 8 задачи.
Бравооо!  Стискаме палци :)

Бравооо на децата!

На индивидуалното се пише само отговор, а на отборното се описват подробно задачите. Получих информация, че малкия отбор на СМГ е с 335т от 400т. Което май е добре, решили са и описали повече от 8 задачи.
Бравооо!  Стискаме палци :)