Добавени събития

  • Математическо Състезание ХИТЪР ПЕТЪР 2015: 10.10.2015

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Напълно съм съгласна с мнението,че времето от  един час за задачите за трети клас е много малко. Задачите изискват повече време. Дъщеря ми се е явявала на доста състезания, вземала медали и обикновено излиза след по-малко от час с решени задачи. сега е стояла докрая и ми каза,че не е решила 3 от задачите,защото не и е стигнало времето.
*

Неактивен siqna

  • 18
И аз подкрепям мнението, че задачите за трети клас бяха труднички или по-скоро времеемки.
Поздрави за децата, които са успели да ги решат. Ако има такива, те определено ще са малко.

*

KOD

Нали това е целта - да са малко тези, които са се справили изцяло с темата...

Задачите за трети клас не бяха подбрани правилно. Трудността на задачите беше изключително висока, а времето - малко. И за разлика от състезанията от предишни години трудните задачи започваха още с 2рата задача.

Никой от третокласниците, с които говорих, не беше решил всички задачи. Всеки беше с поне 4 нерешени задачи - задачи за които не им е стигнало времето.
« Последна редакция: 13.10.2015, 22:12 от КрИс »

*

Неактивен dalia

  • 80
  Вече има класиране.
http://www.smb-gabrovo.com/2015-%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0/

Интересно какво значи текста в края на класирането на всеки клас
" Забележка: Към резултата от теста на всеки състезател са добавени 15 бонус точки."
« Последна редакция: 16.10.2015, 14:22 от dalia »

*

Неактивен leila

  • 37
Ние участваме за първи път. Всяка година ли добавят по 15 бонус точки към резултата и на всеки клас ли?

*

Неактивен siqna

  • 18
Явно задачите наистина са били трудни, за да добавят по 15 точки на всеки участник.
Мисля, че това е само тази година.

*

Неактивен siqna

  • 18
Всъщност в 3 клас няма дете решило всички задачи.
Детето с най-висок резултат не е решило две от задачите.

Искам да попитам какъв е смисъла да се добавят 15 бонус точки на всяко дете.Това не променя класирането.Може би, за да няма отрицателен брой точки. :)

Всъщност в 3 клас няма дете решило всички задачи.
Детето с най-висок резултат не е решило две от задачите.
И? Нито е първият такъв случай в състезанието,вероятно няма да е и последният.

Искам да попитам какъв е смисъла да се добавят 15 бонус точки на всяко дете.Това не променя класирането.Може би, за да няма отрицателен брой точки. :)
Това е идеята. В първите години си ги пишеха отрицателните точки, после пишеха нула точки на участниците с отрицателен резултат, тази година са взели друго решение. Може би щеше да е добре, ако го бяха включили още в обявата за състезанието.

*

KOD

Искам да попитам какъв е смисъла да се добавят 15 бонус точки на всяко дете.Това не променя класирането.Може би, за да няма отрицателен брой точки. :)

Нулев смисъл, внася объркване...
Да пишат 0 или отрицателно число вместо да се преправят всички резултати би било много по-удачно.

*

Неактивен siqna

  • 18
Съгласна с КрИс!
И аз не виждам особен смисъл, но ако не бяха добавили по 15 точки, половината от децата в 3 клас щяха да са с нула точки или на минус, което си е леко демотивиращо ;-)

Здравейте, КрИс! Първенецът в 5 клас Любомир Росенов Коцев е ученик в СМГ  (107 ОУ е предишното му училище). СМБ Габрово вече поправиха грешката. Вярвам, че няма да Ви затрудни да поправите училището и в класацията на Вашия сайт. Благодаря Ви предварително!

Как мога да проверя резултата от Хитър Петър? Ние изчислихме 24 точки без добавени 15. В класирането  е написано 24. Знаем, че точките ни са прекалено малко, но все пак бяхме на това състезание с температура 39 градуса и сега като видяхме тези резултати сме още по разочаровани (имам предвид детето) :sad: