0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен mnknowledge

  • 3
  • Пол: Жена
    • www.mnknowledge.com
Здравейте!

С екипа на MNKnowledge организираме безплатно обучение за ученици по алгоритми. То ще се провежда в събота следобед, първото занятие е на 7ноември. Лектор е гл.ас. Петър Армянов от ФМИ.

За повече информация:
http://mnknowledge.com/algorithms_school.html
0898 520 856

Поздрави,
Мая Николова
MNK
*

KOD

Здравейте,
Звучи интересно.
И... повече трудно мога да кажа.
Подкрепям подобни инициативи, но липсата на адекватно юзабилити ще откаже много от потенциалните заинтересовани.
На дадения линк няма информация за основни детайли:
1. Къде ще се провежда школата?
2. Не е формулирано какво начално ниво и възраст е подходяща.
3. Събота следобяд е широко понятие, повече специфика би направила поста по-успешен.

Поздравления за инициативата.

*

Неактивен mnknowledge

  • 3
  • Пол: Жена
    • www.mnknowledge.com
Здравейте,

1. Школата ще се провежда в комп. зала на НПМГ.
2. Не формулираме конкретна възраст. Особено след като на един от входните ни тестове за обучение за напреднали дойде шестокласник и се представи по-добре от гл.ас. по програмиране в ТУ-София. :)
3. Часовете стартират от 13.00 ч.

*

KOD

Здравейте,
Благодаря.
Мисля, че с повечето вкарана конкретика, предложението ще е по-полезно за всички.

ПП - Не по темата, но ми стана интересно - визирания гл. ас. още ли е гл. ас. :)


Аз лично адмирирам началния час - хлапето се записа тази година на школа по приложно програмиране, която е изключително неподходящо ситуирана във времето - събота сутрин.
Е... 10.10 - Хитър Петър, 17-18.10 - контролно разширена подготовка национално ниво, 24.10 - лекция Функционални уравнения - СМБ / БАН, 31.10 - Черноризец Храбър, 7.11 - СМТ, 15.11 - ЕМТ.

Колеги сте, има логика фенове на математиката да опитат IT магията - трябва да им се даде шанс. Във вашия случай е относително възможно, болшинството математически ангажименти са сутрин, но в нашия с приложното програмиране - направо не знам защо се записахме :(.
« Последна редакция: 10.10.2015, 18:57 от КрИс »

*

Неактивен mnknowledge

  • 3
  • Пол: Жена
    • www.mnknowledge.com
Привет!

Да, Петър все още е активен във ФМИ, това е основното му занимание всъщност.

А за школите, по-добре много такива занимания, отколкото молове и филмчета по цял ден. :)

В тази връзка, моя син е на 3 и малко, виждам, че има някакви занимания по математика от 4г. възраст, но не съм убедена доколко това е здравословно. Препоръки?

Поздрави,
Мая :)

*

KOD

Препоръки - ако търсиш моите, които не се ценят особено, защото са резки и откровени - преди втория срок на 3 клас е пълно безумие да се занимава хлапе със състезателна математика.

Но, идва голямото но. Говоря за времето, когато моето дете беше на тази възраст - преди около 5 години. Сега си давам сметка, че родителите издивяха,  реномираните школи по математика ги поощряват с все по-ранни курсове, защото... това е бизнес.

Така че, не смятам, че съм компетентен да дам адекватен съвет. От една страна съм убеден, че профилирана подготовка в толкова ранна възраст е неефективна, от друга, когато други деца я получават, колкото и неефективна да е, все пак оказва влияние.
Така че, ако основната цел е СМГ... като че ли нямаш избор. Ако не е  - години безсмислени школи се компенсират за месеци от 4-ти клас нагоре.
Абе... никакъв съвет не дадох :)

Много интересно звучи. Успех! По забележката на Крис за юзабилитито, на мен лично ми е писнало от програмисти, които могат да вършат работа само ако задачата им е напълно специфицирана. Така че силно приветствам отдалечаването от юзабилитито за сметка на изграждане на алгоритмично и абстрактно мислене.

В този ред на мисли, има ли отзиви за това: http://www.parvamatematicheska.com/index.php/kursove-uchebni/kursove-cs
Много приложно, но точно заради това съм скептична. Има ли потребители на форума, чиито деца ходят?

*

KOD

Моето хлапе е записано на школата за мобилни приложения, но.. не мисля, че ще успее да ходи - всяка събота има друг ангажимент като че ли.

Така че силно приветствам отдалечаването от юзабилитито за сметка на изграждане на алгоритмично и абстрактно мислене.
Не схванах?
Подкрепяш липсата на детайли като място на провеждане, време на провеждане и фокус, защото тази липса изгражда алгоритмично и абстрактно мислене?
Е.. за абстрактно съм съгласен, в случая определено е необходимо при липса на необходимите първоначални данни :)
« Последна редакция: 13.10.2015, 13:40 от КрИс »

Тц... Не съм разбрала в какъв смисъл употребяваш юзъбилити. Реших, че е в смисъл на практическа насоченост на заниятията - вместо да учат алгоритми, директно да програмират разни игрички, джава аплети и т.н.

*

KOD

Не, използваемост и удобство на URL-а с обявата визирах :)