0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен petsata

  • 6
  • сеткомец
До края на другата седмица според мен
Здравейте,
Каква е процедурата ако даден участник има резултат, който му отрежда място да получи награда? От самото училище ли уведомяват или трябва да се проверява в сайта на СМБ?
Здравейте!

Така както в моите очи СМТ изглеждаше едно от най-лесните състезания, така съм шокирана от ниските резултати от досега обявените. Гледам втори клас, разбира се, защото моят участник е в тази възраст.
Като видях трите му грешки от недоглеждане на условието и подмяна на числото в едната задача /както винаги прави защото не пише на чернова/ се възмутих, че пак не е внимавал и си е направил традиционните грешки на лесни задачи, защото като решава задачата в главата си без да я напише на лист няма как да провери най-малкото дали решава с числата дадени в условието. Обаче като гледам излезлите резултати съм много изненадана. Трудно ми е да преценя сложността на задачите за втори клас, но според вас трудни ли са наистина. Че то ако моя все пак пишейки директно на бланката за отговори е успял да опише как е получил отговорите /иначе са верни/ на 13 задача и му дадат 10-те точки за нея ще излезе с втори резултат от обявените до момента за възрастовата му група.
Обявените протоколи за съответните училища окончателни ли са или е възможно да има корекции. Четири столични училища с такива резултати са голяма изненада за мен.

Здравейте!

Така както в моите очи СМТ изглеждаше едно от най-лесните състезания, така съм шокирана от ниските резултати от досега обявените. Гледам втори клас, разбира се, защото моят участник е в тази възраст.
Като видях трите му грешки от недоглеждане на условието и подмяна на числото в едната задача /както винаги прави защото не пише на чернова/ се възмутих, че пак не е внимавал и си е направил традиционните грешки на лесни задачи, защото като решава задачата в главата си без да я напише на лист няма как да провери най-малкото дали решава с числата дадени в условието. Обаче като гледам излезлите резултати съм много изненадана. Трудно ми е да преценя сложността на задачите за втори клас, но според вас трудни ли са наистина. Че то ако моя все пак пишейки директно на бланката за отговори е успял да опише как е получил отговорите /иначе са верни/ на 13 задача и му дадат 10-те точки за нея ще излезе с втори резултат от обявените до момента за възрастовата му група.
Обявените протоколи за съответните училища окончателни ли са или е възможно да има корекции. Четири столични училища с такива резултати са голяма изненада за мен.
Най-добре разгледай класирания от предишни години и ще се ориентираш. Най-често резултати от 65 точки нагоре са в наградите, от 50 нагоре са в първите няколко стотин. Зависи и от конкретната сложност. Но излезлите до момента резултати са малко за изводи. Предполагам, че са се явили над 1000 деца от 2 клас.

*

Неактивен aforac

  • 1
  • Пол: Жена
Здравейте, някой има ли представа,  има ли срок , в който ще бъдат обявени резултатите и от останалите училища

Детето ми се явява втора година на състезанията за първи клас, личното ми мнение е, че задачите на този СМТ, 1 клас си бяха труднички за деца на тази възраст. Отделно само 40мин. за зад. с тази сложност са си малко. 10 зад. на мен ми отне поне 5мин. да я осмисля. Вторият пример на 8 зад. не е решаван в училище. С взетия материал, може да се съобрази, но си е трудничка зад. Синът ми я нарича рачешка, решавал я е само в Академията. 3 зад. със симетрията, предполагам единици са направили правилно втория пример. Гледам резултатите, които са излезли, 1клас, нисички са, сравнение с миналата година.
 Предполагам тенденцията е на увеличаване на сложността на задачите и награждаване на наистина изявилите се.
Говорих с учител по математика в училище, относно зад. за 1 клас, беше шокиран от сложността, да кажем възмутен.
Чакам и аз с нетърпение резултатите.

Прегледах зад. за втори клас, не съм запозната със същите от минали турнири, но тези не ми се сториха много сложни.
« Последна редакция: 11.11.2015, 14:46 от Дора »

Резултати от СМТ на 36 СОУ "Максим Горки"
http://www.36sou.com/systezania_bg.html

*

KOD

В 1-ви пост са добавени резултати от ПЧМГ и 54 СОУ

Знаете ли дали 125-то обявяват резултатите в интернет?


Знаете ли дали 125-то обявяват резултатите в интернет?
Досега не са го правили.

Знаете ли кой проверява работите от СМТ?
Преподавателите от училището, в което се е провел турнира, или от СМБ?
Искам да видя работата на детето, каква е процедурата? Не знам още резултата, но искам да я видя.
Благодаря

Благодаря на отговорилите ми, т.е. за липсата на отговор. Съмнявам се,  никой да не знае.
 Днес смятам да проуча как стои въпроса, но не смятам да го споделям тук.

:-) Не можем да следим непрекъснато форумите. Все пак сме хора и имаме семейства. Аз съм разглеждала работата на детето си. В училището, където се е явило, би трябвало да може. Не си спомням обаче, дали ги съхраняваха при тях или след определен период от време (примерно седмица) не ги препращат на друго място. Помня само, че имаше срок, в който можеше да се види - 5 дни. Беше си написано на разпечатките с резултатите, изнесени в училището.

Аз също съм разглеждала работата на дъщеря си - седмица след излизането на резултатите - в училището в което се яви. При нас нямаше публикуван срок, нямаше дори съобщение, че могат да се разглеждат. Отидох при директорката и попитах и бях препратена при зам. директора по учебната част, който ми даде да я разгледам.

Благодаря за отговорите.
 Работите от СМТ не се проверяват от организаторите, а от училищата, провели състезанието. Училищата изпращат резултатите на децата с над 50% успеваемост, на организаторите, за да ги публикуват в общата класация.
Работите от Коледното и Великденското се проверяват от организаторите.
Видях работата на детето, в училището.