0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен maibg

  • 16
Излезли са резултатите и от 107 ОУ. Не съм погледнала дали някой ги е публикувал по-нагоре.
http://www.107ou.com/
В Бургас има също публикувани резултати от СМТ
/въпреки че тези с най-високите резултати в протоколите - не се виждат   :rolleyes:/
http://brmiladinovi.eu/blog/


Кога се очаква да излезе обобщената класация? Знаете ли първите колко деца са с награди? Нашият първокласник е с 62 точки и се чудя дали има шанс да се класира.

Миналата година СМТ беше на 08.11, обобщената класация излезе на 20.11. Надявам се, до края на седмицата да я видим. Зависи какво ще решат организаторите за наградите, кои деца с колко точки. Миналата година на Великденското състезание, 1 клас, имаше 3ма или 5ма медалисти, не помня точно, останалите с добри резултати бяха отличени с грамота. Сравнявам с Великденското от миналата година, защото и тогава резултатите не бяха високи, по-скоро единици имаха такива. Организаторите на СМТ и Великденското са различни, следователно не се знае какво ще решат.

Аз друго си мисля, традиционно Коледното и Великденското са с по-трудни задачи, тази година поне за 1 клас, СМТ си бяха трудни задачките, не ми се мисли какво ще бъде на Коледното, ако трябва да се спази традицията, в смисъл: зад. от Коледното са по-трудни от СМТ.

Говорих с няколко математици, докато открия кой проверява работите, идеята на трудните зад. за първи клас е поради големия интерес последните години към математиката, да се видят децата с интерес към математиката. Написах интерес, не способности, знаем, че за вторите се иска повече време и се доказват в по-горни класове. Ясно е, че без допълнителни занимания, трудно някое дете би решило повечето задачи/визирам първи клас/
« Последна редакция: 16.11.2015, 15:46 от Дора »

*

Неактивен zgn

  • 8
  • Пол: Жена
Moето първокласниче е с 63 точни,но като гледам само в 145-то ,колко деца са с повече,ме съмнява да има награда.Аз съм доволна все пак де,защото му е за първи път,а досега не е и решавал такива задачи.

обобщено класиране :
https://smbsofiagrad.wordpress.com/

*

KOD


Здравейте,
Някой да е успял види работата на детето си от съзтезаващите се в СМГ? Знаете ли, дали в регламента има такава възможност?
Благодаря предварително за отговора.

*

Неактивен Neda

  • 167
На сайта на организаторите е публикувана информация за награждаването - 10/12/2015 от 13.00 часа

Здравейте! Наградите грамоти ли ще бъдат? До колкото разбирам от прочетеното по-горе за най-високите резултати се дават медали, а на останалите деца грамоти (моето дете е в 1-ви клас и има 66т. и влиза в класацията за награждаване, но реално е 7-ми резултат).
« Последна редакция: 22.11.2015, 12:07 от kami13 »

Здравейте! Наградите грамоти ли ще бъдат? До колкото разбирам от прочетеното по-горе за най-високите резултати се дават медали, а на останалите деца грамоти (моето дете е в 1-ви клас и има 66т. и влиза в класацията за награждаване, но реално е 7-ми резултат).
Грамота и медал, във вашия случай бронзов, честито/ 66 т. са последните от наградените за първи клас/. Има си награждаване в Еврейския дом
« Последна редакция: 2.12.2015, 13:21 от Дора »

*

Неактивен Victoria

  • 2
  • Пол: Жена
Здравейте,
Как да постъпя в случай, че училището, в което учи детето ми няма да вземе участие в СМТ? Може ли въпреки това да се яви и по какъв начин?
Предварително благодаря!

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Здравейте,
Как да постъпя в случай, че училището, в което учи детето ми няма да вземе участие в СМТ? Може ли въпреки това да се яви и по какъв начин?
Предварително благодаря!

Разбира се може, малко училища се наемат с организирането.

Тази година, състезанието ще се проведе на 19 ноември.
Все още не са обявени детайли - в кои училища ще се проведе и кога ще е записването.
До няколко седмици тази информация ще е известна и ще е налична във форума ни - там ще е описано кога и къде трябва да запишете детето.