0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Цитирам "беше ужасна, никога не е давана по-трудна тема"  и времето не му е стигнало за две задачи от 11-15. Не сме се виждали, сега е на урок по бг, но от това което ми каза, че е получил като отговори очакванията са за малко над 50 %. Уж беше сигурен от 1-10 - само там има 3 грешни. Пръснал се е на хиляда школи, изобщо не се готвил и резултата е повече от плачевен. Сам трябва да си даде равносметка......

Не е виновно детето, задачите са били трудни. А и 7-ми клас си е тежка година с доста допълнителни мероприятия покрай кандидатстванията. Ние всеки ден имаме по нещо - школи, писане на есета .. Добре че остана време за спорт в петък:)
Наказаха ги този випуск, заради лесните задачи миналата година!!!! Ама и ние сме едни родителите, говорихме, говорихме, колко са лесни задачите, каква девалвация на първи места и хората направиха трудни задачи.

Нов опит със задачите :)
Този път успешен.
Ами дразнят се на грешки по невнимание, ама не е края на света.(това последното го казвам аз, разбира се:)) По-лошото са задачите, на които не може да им намери вярното решение.

Аз обратно - много се дразня от грешките по невнимание, а тези които не е могла да реши приемам положително - ще научи нещо ново:)

*

Неактивен Princess Leia

  • 14
  • Пол: Жена
Може ли някой да качи задачите за 4-ти клас?

*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена
Аз обратно - много се дразня от грешките по невнимание, а тези които не е могла да реши приемам положително - ще научи нещо ново:)
По принцип и аз така, но като видях как за секунди си видя грешката и й потънаха гемиите минах в друга тоналност :) Другите дано им ги обяснят в у-ще.
Вярно е, че миналата година почти всички състезания на 6 клас бяха с куп първи места. Е, тази явно няма да е така. Все пак не вярвам да няма поне един , който да ги е решил, но ще разберем по Коледа.

*

MrD

Предварителни резултати на участниците от Габровска област:

http://www.smb-gabrovo.com/wp-content/uploads/2015/12/IS-results-2015.htm

Специално за по-масовите състезания, каквото е това, аз съм раздвоена, дали трябва чак толкова да са трудни задачите. Има си места, където наистина трябва-ЕМТ, ЗМС, ПМС, Олимпиади-2-3 кръг. Но на Салабашев ,Черноризеца, КМС, Кенгуру, настройката е като за празник, развлечение. Гледам задачите за 7 клас, ми то на Олимпиада да дадат 3 от последните„ където се мисли 4 часа, пак са трудни. Тук за 2 часа 15 задачи....

за 4-ти клас май задачите бяха доста трудни, а с оглед трудността 2 часа определено са малко...

На официалния сайт има публикувани задачите и отговорите, вкл. и тези за 10-12 кл. Между другото десетокласниците са били изненадани, защото задачите са били само четири за описване, а не както е било предишните години 6 и само две за описание.

za koi oficialen sait stava vupros , az sum 12 klas i ne moga da namerq nikude zadachite , nito otgovorite

За официалния , има отговорите за 12 клас, без подробните описания http://www.math.bas.bg/salabashev/pdf/sal2015_klas10-12.pdf  http://www.math.bas.bg/salabashev/pdf/otgovori2015_all.pdf

ох че аз явно съм бил на друга тема ... задачите ми бяха 8 и съвсем различни ..

Гледам задачите за 7 клас....
О, колко хубава 15-а задача за 7 клас :) Моля за идеи по 12 зад. на 8-9 клас - по никакъв начин не виждам как са 2 двойките естествени числа?

двойките са x=2 и y=2 и x=6 и y=2