0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Коледно Математическо Състезание 2015
« Отговор #56 -: 13.12.2015, 21:45 »
В очакване за пореден път...
И аз не знам на кого трябва да се пише, дано Крис да попрочита проблемите и на по-малките класове, защото и ако той не знае, на кого да се пусне мейл за грешен отговор на 9 задача за пети клас, кой ли друг ще е по-наясно. Но със сигурност отговорът е 3, при 12 въпросът щеше да е за годините на другия брат. Или може би родителите на хлапета от големите математически гимназии в страната, там учителите им са по-наясно със съставителите на задачите и координатите им... Защото за децата ни това е важно, хлапето днес най-много време е отделило на тази задача, и реално му е вярна, това са 7 точки, за него класиранията все още значат много.
Re: Коледно Математическо Състезание 2015
« Отговор #57 -: 13.12.2015, 22:07 »
Ние имаме претенции към отговора на 3 задача 8 клас, отговор може да бъде вектор АВ, освен вектор DC, т.к се получава правоъгълник и двата вектора са равни. Синът ми се е чудил кой да избере за отговор и накрая написал АВ. Сега се чуди дали е прав?
В отговорите от Русе е записан отговор Г - DC и АB ( няма как да означа векторите).

Re: Коледно Математическо Състезание 2015
« Отговор #58 -: 13.12.2015, 22:22 »
Е това какво означава, че трябва и двата да се посочат?
Даден е правоъгълник ABCD...... Разликата е равна на вектор: след това са изброени отговорите.
Това с двата отговора са го измислили отпосле... Нещо като със задачите в 4 клас.

*

KOD

Re: Коледно Математическо Състезание 2015
« Отговор #59 -: 13.12.2015, 22:35 »
И аз не знам на кого трябва да се пише, дано Крис да попрочита проблемите и на по-малките класове

Ще се оправят отговорите, спокойно. Просто малко време да мине. Нищо извънредно не се случва, и предишни години е имало необмислени задачи и грешни отговори, които търпят корекции по-късно.
Многото зор за бързо пускане на резултати от някои области води до подобни неразбории като че ли.
« Последна редакция: 13.12.2015, 22:38 от КрИс »

Re: Коледно Математическо Състезание 2015
« Отговор #60 -: 14.12.2015, 10:27 »
Ще се оправят отговорите, спокойно. Просто малко време да мине. Нищо извънредно не се случва, и предишни години е имало необмислени задачи и грешни отговори, които търпят корекции по-късно.
Многото зор за бързо пускане на резултати от някои области води до подобни неразбории като че ли.


Не съм съгласна. Не е нормално да се пускат задачи, които не са домислени и отговорите трябва да са им известни /на организаторите/ преди края на състезанието, не после да ги бистрят и допълват. Това че всяка година е така не означава, че са виновни градовете, които "бързат" да обявят резултати. Състезанието е приключило, хората гледат да си свършат работата и да уведомят децата, които нямат нищо против да научат резултата си още в същия ден. Тези задачи в нощта преди състезанието ли ги мислят, че всяка година има промени в отговорите. И задачата за 4-ти клас е доста лесна, така че как така този който я е пуснал не се е усетил, че има два възможни отговора или целта е друга - детето да види, че едната възможност е посочена в отговор и да реши, че това е решението, т.е. да бъде заблудено. Дори да се е сетило и за втората възможност как да очакваме, че ще допише в друг отговор и двете? Започвам да се чудя, дали наистина това са случайности. А за бързото пускане на резултатите съм ЗА! В края на годината градовете отличават учители и ученици с най-добри резултати за годината. Обикновено това се прави в седмицата преди Коледа, така че е нормално да излязат и резултатите преди това.

Re: Коледно Математическо Състезание 2015
« Отговор #61 -: 14.12.2015, 10:49 »
Според мен ,специално в задачата за 4 клас, както и за осми са се усетили, че има два отговора впоследствие.  Смешното в 4 клас е ,че при предлагането на отговори изобщо не са се замислили, че Б отговор също е верен. Мисля, че задачите за КМС се предлагат от учители. Преди две или три години четох, че темата за 4 клас е правена от учители в Разград. За тази не знам как стоят нещата. Също гадая кой дава отговорите на задачите след това....

Re: Коледно Математическо Състезание 2015
« Отговор #62 -: 14.12.2015, 10:58 »
малкия е намерил на 6-та задача, 4 клас и 2-та отговора... ама си е посочил отговор Б, тъй като му се е сторило нелогично да пише Г - и двата варианта, при положение, че има точка с конкретен верен отговор; все ни е тая за резултата, ама такива елементарни недоглеждания не говорят никак добре за организаторите... не е и за пръв път...

Re: Коледно Математическо Състезание 2015
« Отговор #63 -: 14.12.2015, 11:12 »
По същия начин е мислил и моя, че щом има такъв отговор се очаква да даде него. Но не му е все тая за резултата. Първо че резултата е определящ за влизане в МГ, второ че се чувства кофти, все едно не решава задачи, а се мъчи да не се закачи за въдицата. Вече като погледне задача и се чуди къде е уловката. Виждам го че е много обезсърчен.

Re: Коледно Математическо Състезание 2015
« Отговор #64 -: 14.12.2015, 11:19 »
за коя МГ става въпрос? във Варна Коледното не участва за приема в МГ, но Великденското да, дано поне на него не забъркат такава каша... и всъщност има ли официално становище на организаторите какво ще признаят за верен отговор? някъде мернах, че са писали Г) - двата варианта, така ли е?

Re: Коледно Математическо Състезание 2015
« Отговор #65 -: 14.12.2015, 12:10 »
В Шумен не се провежда Великденско и влиза Коледното. Великденско не се провежда заради Академик Кирил Попов, били много близо като време двете състезания. Влизат за МГ Салабашев, Коледното, Областния кръг на олимпиадата, Европейското и Кирил Попов. Всеки град сам си избира кои състезания да използва. Салабашев тази година за 4-ти клас беше труден и разчитаме на Коледното и Европейското к. Моят четвъртокласник определено не е от силните на национално ниво, но на местно ниво е някъде в десятката, но точно тази година много се изложи на Салабашев и затова се постара на Коледното и го е яд точно за тази задача, защото е лесна, просто е подвел по отговора.

*

Неактивен kemi

  • 37
Re: Коледно Математическо Състезание 2015
« Отговор #66 -: 14.12.2015, 12:44 »
Моят 4-класник е писал "Г) има два варианта СРК, РСК". Чудеше се вчера дали ще му зачетат отговора, защото в отговорите беше посочен Г), но само един вариант. Аз съм доволна, от това, че е намерил и двата варианта и не е спрял до половината на задачата. Но той си има една обеца на ухото от миналата година от едното състезание /не си спомням кое беше точно КМС или ВМС/, където имаше подобна недомислица.

*

Неактивен Viliiii

  • 10
  • Пол: Жена
Re: Коледно Математическо Състезание 2015
« Отговор #67 -: 14.12.2015, 12:45 »
В темата з 4 клас явно повечето деца са посочили отговор б, тъй като това е верен отговор и е сред посочените отговори. Бих приела да е г с двата възможни отговора, но от а до в да не е посочен верен отговор. Най-правилно е на всички посочили б като верен отговор да се зачете за вярна задача и децата да си получат 5 точки. Това си е грешка на организаторите и децата не са виновни за тази грешка.

*

Неактивен kemi

  • 37
Re: Коледно Математическо Състезание 2015
« Отговор #68 -: 14.12.2015, 12:50 »
Миналата година имаше същата ситуация с едната задача от 3-ти клас и не беше нанесена корекция в отговорите. Проблемът е, че всичко е на основата на тест и никой не проверява решения, освен на Олимпиадата.

*

Неактивен emi_2

  • 50
Re: Коледно Математическо Състезание 2015
« Отговор #69 -: 14.12.2015, 13:49 »
При наличието на г) Друг отговор, недоглежданията разширяват задачата.
Справилите се със задачата, видели, че има два отговора ги посочват без да бъдат разколебавани от това, че само единият от отговорите също присъства като възможност.
Ще изпъкнат по-концентрираните деца и така е редно.

Темата е за, според мен, безсмислието и даже вредата от тестовата форма.
Понякога наличието на предложени отговори пък помага и никой не се оплаква, понякога отговорите объркват.
Говоря на детето си преди състезания да не гледа отговори, а първо да си намери своя.