0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

KOD

Официална страница


Дата на провеждане - събота, 23 април 2016
Час на провеждане за София:
За 1 и 2 клас - от 8:30 до 10 часа;
За всички останали - от 10:30 до 12:30 часа;
Такса за участие - 8лв;
Краен срок за записване - 12 часа, 20 април 2016 г.
Къде да се запиша (за София) - в касата на 119 СОУ, касата и библиотеката на 2 СОУ или в стая 402 на 125 СОУ, в стая 9 на 20 ОУ от 9 до 12 ч. и от 13 до 17ч. в работни дни до 20 април


Място на провеждане
Много училища в редица български градове.
За София, Великденското Математическо Състезание през 2016 г. ще се проведе в:
125 СОУ, 119 СОУ, 20 ОУ и 2 СОУ

За Варна, Великденското Математическо Състезание през 2016 г. ще се проведе в:
ОУ „П. Р. Славейков“ и МГ „Д-р Петър Берон“. Учениците от 4 клас задължително в МГ „Д-р Петър Берон“.

За Бургас, Великденското Математическо Състезание през 2016 г. ще се проведе в ОУ Братя Миладинови


Детайли
Великденското математическо състезание е за ученици от 1 до 12 клас.
Времето за решение на темите със задачи за ученици от 1 и 2 клас е 90 минути, а за всички по-горни класове - 120 минути.
Темите са съставени от 15 задачи с избираем отговор.
Всяка задача има само един правилен отговор от четири възможни, като първите 3 са цифри, а последният - Друг Отговор. Посочването на Друг Отговор се приема за вярно само ако допълнително е записан и верен резултат.
Задачите от 1 до 3 се оценяват с по 1 точка, от 4 до 6 с по 3 точки, от 7 до 9 с по 5 точки, от 10 до 12 с по 7 точки и от 13 до 15 с по 9 точки.

Задачите за 7 клас са в модифициран формат, съвпадащ с този на Националното Външно Оценяване - НВО след 7 клас.
Всяка задача от 1 до 16 има само един правилен отговор от четири възможни, за задачи 17 до 22 трябва да бъдат записани само отговорите, като задачи 21 и 22 са във формат PISA, а задачи 23 и 24 трябва да бъдат подробно решени.
Задачите от 1 до 4 се оценяват с по 1 точка, от 5 до 10 с по 2 точки, от 11 до 16 с по 3 точки, от 17 до 20 с по 5 точки, задачи 21 и 22 с по 8 точки и задачи 23 и 24 с по 15 точки.
Максималният брой точки за 7 клас е 100.


Информация, новини, задачи и решения от Великденско Математическо Състезание


Задачи и отговори от минали издания на Великденско Математическо Състезание - ВМС


Новини и информация за минали издания на Великденско Математическо Състезание - ВМС


Задачи, Отговори и Резултати от Великденско Математическо Състезание - ВМС 2016


Резултати от Великденско Математическо Състезание - ВМС 2016

- Резултати ВМС 2016 Бургас
- Резултати ВМС 2016 Славейков - Варна
- Резултати ВМС 2016 МГ Варна
- Резултати ВМС 2016 Велико Търново
- Резултати ВМС 2016 Враца
- Резултати ВМС 2016 Гоце Делчев
- Резултати ВМС 2016 Добрич
- Резултати ВМС 2016 Дупница
- Резултати ВМС 2016 Кюстендил 
- Резултати ВМС 2016 Ловеч
- Резултати ВМС 2016 Плевен
- Резултати ВМС 2016 СОУ Иван Вазов - Плевен
- Резултати ВМС 2016 Пловдив
- Резултати ВМС 2016 Поморие
- Резултати ВМС 2016 Разград
- Резултати ВМС 2016 Русе
- Резултати ВМС 2016 Самоков
- Резултати ВМС 2016 Сандански
- Резултати ВМС 2016 Силистра
- Резултати ВМС 2016 Сливен
- Проверка на резултати ВМС 2016 София
- Резултати ВМС 2016 Тетевен
- Резултати ВМС 2016 Троян
- Резултати ВМС 2016 Хасково
« Последна редакция: 20.05.2016, 15:17 от КрИс »



*

Неактивен Марго

  • 7
  • Пол: Жена
В Стара Загора дали ще се проведе това състезание ?
Тъй като на никъде не намирам информация .

В СТ.ЗАГОРА в ПМГ Гео Милев от 8,30 часа.https://www.facebook.com/events/993312354038207/?active_tab=posts


*

Неактивен daley

  • 254
  • Пол: Мъж
Задачи и отговори от Великденско Математическо Състезание http://www.sou-ivanvazov.eu/velikdensko-matematichesko-sastezanie-23-04-2016-g/

*

KOD

Задачи и отговори от Великденско Математическо Състезание 2016

http://www.sou-ivanvazov.eu/velikdensko-matematichesko-sastezanie-23-04-2016-g/



Яко, изпревари ме с милимунди :)

Здравейте, случайно някой да се е загледал в задача 2 за трети клас? Чертежа е доста неточен според мен.. Моля, за др мнение!при нас тези 24 прави ъгъла , определено липсват!!!

Според мен чертежа си е точен .Изкарвам ги 24 прави ъгъла.

На пръв поглед може би,но тези ъгли, които се очаква да са прави са повече от 90 градуса.все пак, благодаря за мнението!

В средата горе и аз мисля, че не са 4 прави ъгъла.

Здравейте! Официално даденият отговор на задача 2 за трети клас не е верен!!!
 :RTFM: За да имаме 24 прави ъгли, трябва да включим и осемте в централната част на чертежа. Но дори и визуално, а така също и при налагане на шаблон от 90 градуса върху чертежа ще установите, че четири от тези централни ъгли са ТЪПИ, а съседните им са ОСТРИ !!! Всеки може да го провери на практика. ... а всъщност КОЙ е публикувал тези "верни отговори"?! :2guns:

« Последна редакция: 23.04.2016, 18:42 от КрИс »

Резултати Велико Търново: http://kms-vms.net-bg.info/

*

Неактивен bounteous

  • 2
  • Пол: Жена
За 12-ти клас на 16. не е ли А) и 20. не е ли Б) ? Освен това според мен на 26. отговорът не е така и на 27. е 1344, не 1342 (=16.12.7)
« Последна редакция: 23.04.2016, 20:40 от bounteous »

*

Неактивен varnenka

  • 5
  • Пол: Жена
Здравейте, някой видя ли чертежа на задача номер 14 за 2-ри клас? От него не може да се пресметнат с точност късите отсечки, а от отговора само се предполага колко см. са, но тази задача няма ясно условие и изобщо според мене не трябва да се зачита, условието и самия чертеж е много неясен. Някой има ли отговор как точно се разбира колко е късата вертикална отсечка между 6 и 8 см.? Трябва ли така да изглежда задача за 2-ри клас?

*

Неактивен varnenka

  • 5
  • Пол: Жена
да не забравяме. че задача 14 носи повече точки от предходните задачи, едно е задачата да е логически объркваща, друго е да е неправилно зададена.
Друг въпрос относно организацията на състезанието.Защо по-малките класове 1-ви и 2-ри в моя град започват от 8.30 ч. а по-големите класове от 11 ч. По-големите деца се концентрират по-добре, те си отпочиват, докато малките деца трябва да станат поне в 7 часа  за да достигнат училището, в което се намира състезанието полузаспали. На моето дете са дали лист за писане, аз не сметнах за необходимо да му дам лист, а то не е  поискало.
« Последна редакция: 23.04.2016, 21:15 от varnenka »

В задача 14 за 2 клас според мен отсечките , които не са дадени не се изчисляват изобщо.Просто срещу дадената страна 8 см. има 4 броя отсечки , които не са дадени и тяхната сума е 8 см.Аналогично срещу страната 6 см. има 3 къси и една по дълга страна , чиято сума се вижда , че е 6 см.Другите страни са дадени 2 страни са по 3 см. и две страни по 2 см.

Здравейте!
Искам да Ви помоля да погледнете задачи 8, 9 и 10!
(6-ти клас)
На 8-ма според мен е Г - 17,25
На 9-та според мен е Г -  18
На 10-та според мен Г -  2530

 :help :help :help :help

Благодаря предварително!

Здравейте!
Искам да Ви помоля да погледнете задачи 8, 9 и 10!
(6-ти клас)
На 8-ма според мен е Г - 17,25
На 9-та според мен е Г -  18
На 10-та според мен Г -  2530

 :help :help :help :help

Благодаря предварително!
На осма и десета получих отговорите на организаторите. По тази причина не смятам да се пробвам на девета.


Здравейте!
Искам да Ви помоля да погледнете задачи 8, 9 и 10!
(6-ти клас)
На 8-ма според мен е Г - 17,25
На 9-та според мен е Г -  18
На 10-та според мен Г -  2530

 :help :help :help :help

Благодаря предварително!
Моят е получил същите отговори като организаторите. Надявам се да са верни.

И на девета се получава дадения отговор В-24.

Здравейте, някой видя ли чертежа на задача номер 14 за 2-ри клас? От него не може да се пресметнат с точност късите отсечки, а от отговора само се предполага колко см. са, но тази задача няма ясно условие и изобщо според мене не трябва да се зачита, условието и самия чертеж е много неясен. Някой има ли отговор как точно се разбира колко е късата вертикална отсечка между 6 и 8 см.? Трябва ли така да изглежда задача за 2-ри клас?
Според мен 14 и 15 задача за 2-ри клас са трудни и са за финал .Има подобни на състезание Математически звезди.(което се организира от Академия 21 век)

Според мен 14 и 15 задача за 2-ри клас са трудни и са за финал .
Финал на какво? Това състезание е само в един кръг и степента на трудност е еднаква за всички второкласници.
Може да си най-добър и да си първи без да си постигнал максимален резултат.

Финал на какво? Това състезание е само в един кръг и степента на трудност е еднаква за всички второкласници.
Може да си най-добър и да си първи без да си постигнал максимален резултат.
Съгласен съм с вас просто не се изразих правилно.

Може ли някой да ми покаже къде в регламента пише, че неможе дете да остава само с квестора. Дъщеря ми е останала сама и и казала, че трябва да предава преди да е свършило времето.Имала е още 15 мин, преспокойно да си види 12 и 2 задача за 3 клас.

И според мен дадения официален отговор (видях го днес в МГ Варна) на зад.2 за трети клас не е верен!!! Като увеличим фигурата, дадена в задачата се вижда МНОГО, МНОГО ясно, че са само 16 прави ъгли.

*

Неактивен varnenka

  • 5
  • Пол: Жена
кога излизат резултатите от състезанието, за град Варна има ли линк, виждам че има за други градове линкове с информация за резултати.

На 10-та зад. за 6-ти клас и аз получавам 2530.

На 10-та зад. за 6-ти клас и аз получавам 2530.
X+25%X=920.Това е вярното уравнение - където Х е цената на настолните компютри.Сега вече трябва да продължите сами.

Привет на всички!
Можете ли да ме насочите на кого да пиша за сгрешения отговор на зад. 2 за трети клас(тъй като вече излизат класирания), за да се коригира грешката?

*

Неактивен Galia

  • 61
  • Пол: Жена
Колко е максималният брой точки за 1 клас . По мои изчисления трябва да бъде 75 т. , а в излезлите класирания има деца и с 100 т..Сто точки не бяха ли само за 7 клас?

Според мен , щом досега не го коригираха, така ще си остане:(.за огромно съжаление , доста несправедливо към децата, които са успели да разнищят , мистерията прав ъгъл!!

Колко е максималният брой точки за 1 клас . По мои изчисления трябва да бъде 75 т. , а в излезлите класирания има деца и с 100 т..Сто точки не бяха ли само за 7 клас?
Сто е максималният брой точки за първи клас

« Последна редакция: 24.04.2016, 22:59 от Pomakova »

*

Неактивен hana1

  • 20
  • Пол: Жена
    • http://www.domain.com
кога излизат резултатите от състезанието, за град Варна има ли линк, виждам че има за други градове линкове с информация за резултати.

Резултатите от Великденско математическо състезание 2016 ще бъдат публикувани на 5 май. - това е написано в сайта на Славейков - Варна

*

KOD

Има резултати от МГ Варна за 3 и 4 клас - линк на 1-ва страница



Резултати Пловдив:http://www.draganmanchov.info/easterevent2016.html



Може да се проверяват  резултатите от СМБ-Изток

http://problem.iztok-smb.com/test/form.php

На децата от СМГ не могат да се видят резултатите. И преди не се включваха в класирането официално, но поне се виждаха резултатите.

*

Неактивен zgn

  • 8
  • Пол: Жена
Моето дете се яви в 125-то и не ми дава резултат.

*

Неактивен bounteous

  • 2
  • Пол: Жена
Кога ще може да си разгледаме работите в София?

*

Неактивен 473

  • 1
  • Пол: Мъж
Резултати за Кюстендил ?

*

Неактивен Galia

  • 61
  • Пол: Жена
Ето резултати от Кюстендил

в публикуваните резултати от Хасково има и резултати за деца от други градове, но са много малко. Къде могат да се намерят резултатите за Димитровград?

*

Неактивен Нео

  • 3
  • Пол: Мъж
Привет! Да помоля и за резултатите от Перник.

*

Неактивен Нео

  • 3
  • Пол: Мъж
Да попитам и аз за точките за 1 клас - 15 задачи. Според написаното: "Задачите от 1 до 3 се оценяват с по 1 точка, от 4 до 6 с по 3 точки, от 7 до 9 с по 5 точки, от 10 до 12 с по 7 точки и от 13 до 15 с по 9 точки." 3+9+15+21+27=75 точки максимален резултат, а по-нагоре бяха писали, че е е 100 точки.

*

Неактивен bonboncheva

  • 3
  • Пол: Жена
Здравейте, дали има вече готови резултати за Враца?Благодаря предварително.

Здравейте! Не виждам никъде резултати за ВМС в Ямбол. Ако някой има възможност да ги качи, ще бъда много благодарна! Весели празници на всички!



*

Неактивен Нео

  • 3
  • Пол: Мъж


Има списък на наградените от ВМС - София.

Има списък на наградените от ВМС - София.
Къде? Може ли линк?


Благодаря!

Здравейте!Може ли някой да каже кога и къде ще се награждават децата от Варна? :smiley:

*

Неактивен kat33

  • 41
А защо децата от СМГ не участват в класирането?

*

Неактивен bonboncheva

  • 3
  • Пол: Жена
 :undecided:
Здравейте, може ли някъде да се видят резултатите за Враца?
Не мога да разбера как за другите градове вече ще награждават а за Враца още резултати се чакат?
Ще премълча мнението си относно организаторите и проверяващите във Враца ............... :angry:

:undecided:
Здравейте, може ли някъде да се видят резултатите за Враца?
Не мога да разбера как за другите градове вече ще награждават а за Враца още резултати се чакат?
Ще премълча мнението си относно организаторите и проверяващите във Враца ............... :angry:
Враца пусна резултатите преди повече от 20 дни на сайта на РИО ето ги http://www.riobg.com/messages/file_messages_students_6/klasirane_vms2016.xls

*

Неактивен bonboncheva

  • 3
  • Пол: Жена
Благодаря

Някой може ли да ми помогне с резултатите за Търговище. Търсех къде ли не и не можах да открия публикувани никъде.Благодаря предварително.

Някой може ли да ми помогне с резултатите за Търговище. Търсех къде ли не и не можах да открия публикувани никъде.Благодаря предварително.
За другите състезания резултатите се публикуват на сайта на СМБ Шумен, но т.к. това състезание не се провежда в Шумен, попитайте на телефоните дадени на стария сайт на СМБ Търговище, къде са поместени резултатите

Не можах да намеря резултати за Кърджали..

Може ли резултати за Кърджали