0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

KOD

Математическо Състезание Ак. Кирил Попов 2016 - Шумен


Детайли:
Първият турнир е проведен през 1986 г. в Шумен. От 1990 до 1994 година е прекъснат, след което се възобновява с промени в регламента и четири години се провежда във Велики Преслав.
Поради разрастването на турнира (възрастови групи и брой участници) от 1999 година се провежда отново в Шумен. Всяка година в турнира участват между 500 и 600 участници от повече от 20 училища от страната.
Поканени за участие са ученици от 2 до 8 клас включително.
Тазгодишното издание е двадесет и първо и ще се проведе от 6 до 8 май 2016 г..
Таксата за участие е 15 лева

Информация, новини, задачи и решения от Академик Кирил Попов 


Регламент:
Турнирът се провежда в два етапа – индивидуален и отборен.
Домакини на състезанието са ПМГ Нанчо Попович, ІІІ ОУ Димитър Благоев и VІ ОУ Еньо Марковски.
В индивидуалния етап всеки ученик решава 10 задачи – 6 с избираем отговор, 3 с кратък свободен отговор и 1 с подробно описание на решението. Максимален брой точки 50 и времето за работа – 75 минути.
В отборния етап състезателите участват с отбори до 4 ученици, но не по-малко от 3. Решават 4 задачи с подробно описание на решенията. Максималният брой точки е 50 и времето за работа – 120 минути.
Класирането се извършва отделно за всеки етап. В индивидуалното класиране ще бъдат присъдени следните награди:
- ПЪРВО МЯСТО – златен медал и грамота
- ВТОРО МЯСТО – сребърен медал и грамота
- ТРЕТО МЯСТО – бронзов медал и грамота
В отборния етап ще бъдат присъдени купи и грамоти за всеки класиран отбор на първо, второ и трето място.


Разпределение на участници в математически турнир Академик Кирил Попов 2016 - индивидуален етап

Разпределение на участници в математически турнир Академик Кирил Попов 2016 - отборно състезание


Програма
6 май, петък
14:00 - 18:00 Проверка на регистрация хотел "Шумен"
19:00 Откриване на ХХ Математически турнир "Академик Кирил Попов" зала "Форум", хотел "Шумен"
20:00 Официална вечеря за ръководителите хотел "Шумен"

7 май, събота
08:30 Приветсвие на директора на ПМГ "Нанчо Попович" и настаняване на участниците по зали ПМГ "Нанчо Попович"
09:00 - 10:15 Индивидуален етап ПМГ, VІ ОУ
11:00 - 13:00 Отборен етап ПМГ, VІ ОУ, ІІІ ОУ


8 май, неделя
09:00 Награждаване на победителите хотел "Шумен"


Задачи за самоподготовка от минали издания на математически турнир Академик Кирил Попов


Задачи и Отговори от Академик Кирил Попов 2016

Задачи от Акад. Кирил Попов 2016


Резултати и Класиране от Академик Кирил Попов 2016

- Индивидуални резултати
- Отборни резултати
« Последна редакция: 7.05.2016, 20:32 от КрИс »
Re: Академик Кирил Попов 2016
« Отговор #1 -: 7.05.2016, 14:19 »
Здравейте,
Тук ли се очаква да бъдат публикувани резултатите?
« Последна редакция: 7.05.2016, 18:26 от КрИс »

Re: Академик Кирил Попов 2016
« Отговор #2 -: 7.05.2016, 14:30 »
Според мен да! Подготвили са да качват протоколите.

Re: Академик Кирил Попов 2016
« Отговор #3 -: 7.05.2016, 15:05 »
Някой да има отговорите за 4 клас?

*

Неактивен kemi

  • 37
Re: Академик Кирил Попов 2016
« Отговор #4 -: 7.05.2016, 15:22 »
Аз и задачите чакам за 4 клас.

Re: Академик Кирил Попов 2016
« Отговор #5 -: 7.05.2016, 15:43 »
 
Според мен да! Подготвили са да качват протоколите.
Те още сутринта се бяха подготвили. :)
Миналата година около седем вечерта се появиха задачите, ако си спомням правилно, после предварителните резултати - около осем индивидуалните и към девет - отборните.

Re: Академик Кирил Попов 2016
« Отговор #6 -: 7.05.2016, 16:28 »
Вече качиха задачите.

*

Неактивен signatova

  • 2
  • Пол: Жена
Re: Академик Кирил Попов 2016
« Отговор #7 -: 7.05.2016, 19:03 »
Някой да има отговорите за 4 клас?

Ето моите предположения за отговорите 4 клас индивидуално състезание:
1-Б
2-А
3-А
4-В
5-Б
6-Б
7-2 момичета от Бургас
8-420
9-132см
10-37 теста


Re: Академик Кирил Попов 2016
« Отговор #9 -: 7.05.2016, 19:55 »
Счупихме сайта на Акад. Кирил Попов :)

Re: Академик Кирил Попов 2016
« Отговор #10 -: 7.05.2016, 20:20 »
Счупихме сайта на Акад. Кирил Попов :)
Вече се виждат и протоколите от отборното за 2, 6, 7 и 8 кл.
« Последна редакция: 7.05.2016, 20:22 от *Ирина* »


*

Неактивен kemi

  • 37
Re: Академик Кирил Попов 2016
« Отговор #12 -: 7.05.2016, 20:56 »
Счупихме сайта на Акад. Кирил Попов :)
Ха-ха, няколко пъти :)

*

Неактивен Pi

  • 15
Re: Академик Кирил Попов 2016
« Отговор #13 -: 7.05.2016, 22:06 »
Не знам какво става в Шумен,
но не мога да измисля разумна причина проверяващите да крещят на децата при контестациите...

Re: Академик Кирил Попов 2016
« Отговор #14 -: 7.05.2016, 22:17 »
Не знам какво става в Шумен,
но не мога да измисля разумна причина проверяващите да крещят на децата при контестациите...


И моят син сподели такава информация. Поне покрай крясъците да бяха им обяснили защо не зачитат задачата за вярна. Разбирам, че напрежението и за децата, и за организаторите е огромно, но това не ги оправдава.

Re: Академик Кирил Попов 2016
« Отговор #15 -: 7.05.2016, 22:23 »
Поне покрай крясъците да бяха им обяснили защо не зачитат задачата за вярна.
Няма да коментирам поведението на журито, но контестациите не са за това то да обяснява защо не е признало задачата за вярна, а състезателят да обоснове правилността на решението си, ако смята че е оценен неправилно.
Лично аз смятам, че нищо не пречеше да пуснат отговорите, решенията и критериите за оценяване ( за описателните задачи) заедно с условията на задачите.

*

Неактивен Neda

  • 167
Re: Академик Кирил Попов 2016
« Отговор #16 -: 7.05.2016, 22:38 »
Прави ми впечатление, че Пловдив, Благоевград, Враца и Плевен не участват в това състезание. Мисля, че е разумно решение.

*

Неактивен Pi

  • 15
Re: Академик Кирил Попов 2016
« Отговор #17 -: 7.05.2016, 23:18 »
Хмм, ако крясъците са систематично отношение, може и други да премислят участие...

Re: Академик Кирил Попов 2016
« Отговор #18 -: 7.05.2016, 23:28 »
Добавиха отговори и примерни решения на задачите.

Re: Академик Кирил Попов 2016
« Отговор #19 -: 7.05.2016, 23:42 »
Добър вечер! Контестациите за всички възрастови групи ли са?
За мен, първо трябва да се обясни на по-малките участници, че те трябва да убедят комисията, а не журито - децата не са на шоу, в правилността на тяхното решение на задачите. А това смислено става някъде между 6 и 7 клас. Смешно е да се обявяват констенстации за деца - 2,3,4 клас.

Re: Академик Кирил Попов 2016
« Отговор #20 -: 8.05.2016, 00:05 »
За мен, първо трябва да се обясни на по-малките участници, че те трябва да убедят комисията, а не журито - децата не са на шоу, в правилността на тяхното решение на задачите.
Е, и ПМС не са шоу, но има жури. Може да погледнете тазгодишните протоколи за 4-8 клас. Да не се хващаме за думата.
На официалния сайт на СМБ - Шумен изрично е посочено, че контестации се приемат в присъствието на ръководител. Негова е грижата да обясни на децата, за които отговаря, как протичат контестациите.

Re: Академик Кирил Попов 2016
« Отговор #21 -: 8.05.2016, 00:22 »
ПМС - Плевен беше най-голямото шоу за 2016 година, спор няма!

*

Неактивен Neda

  • 167
Re: Академик Кирил Попов 2016
« Отговор #22 -: 10.05.2016, 20:55 »
В първичния протокол от индивидуалните състезания за 6-ти клас е настъпила промяна. Според сегашния му вид седем ученици са златни медалисти. След контестаците и на награждаването златните медалисти бяха шест. Това се вижда на множество снимки от награждаването, така е отразено и в тази статия http://varna.topnovini.bg/node/705090


Re: Академик Кирил Попов 2016
« Отговор #23 -: 11.05.2016, 00:37 »
В първичния протокол от индивидуалните състезания за 6-ти клас е настъпила промяна. Според сегашния му вид седем ученици са златни медалисти. След контестаците и на награждаването златните медалисти бяха шест. Това се вижда на множество снимки от награждаването, така е отразено и в тази статия http://varna.topnovini.bg/node/705090
Гонят си рейтинг хората.  :)
Какво тук значат някакви си медали.  :tongue:

Re: Академик Кирил Попов 2016
« Отговор #24 -: 11.05.2016, 01:19 »
Здравейте!

Състезанието мина и замина, но все пак да попитам. В какво се състоят т.н. контестации. Първоначално излязоха задачи без отговори и класиране към 20.30 часа. От индивидуалното състезание децата излязоха с тестовете и когато излязоха протоколите се изненадах, че на една от задачите на която и и моето решение беше като на детето са му дали 0т. Няколко пъти прегледах и все получавах този отговор, но при липса на отговори от организаторите не знаех какво да мисля. Все пак сме виждали случаи на грешно дадени от организаторите отговори и изчисляване на точките на децата по грешните отговори. Бях много любопитна да видя отговора защото не разбирах къде греша. Отговорите са публикувани около 23.30 когато нашите домакини вече спяха и съответно достъп до интернет нямах. Видях отговорите когато се прибрахме в къщи и с много се изненадах когато видях, че официалният отговор на задачата е същия. Все пак с тях резултата му се измества с 5 позиции на горе.
Та въпроса ми е на т.н. контестации децата ли се трябва да отидат или може само възрастният / ръководителя да сигнализира за такава неточност. Всепак за малките участници 1-4 клас би било много трудно да застанат пред група учители и да кажат че им е сбъркан резултата. Може ли по телефона да се посочи такава грешка или за всичко което се оспорва се ходи на мястото на провеждане на състезанието.
Вярно ли е, че на отборното състезание задачите са на отделни листи и бланките за отговорите са отделни за всяка задача.

*

KOD

Re: Академик Кирил Попов 2016
« Отговор #25 -: 11.05.2016, 17:14 »
Резултатите от Кирил Попов са въведени в националните класации. Вижте класирането след това състезание за:

5 клас

6 клас

Re: Академик Кирил Попов 2016
« Отговор #26 -: 12.05.2016, 18:11 »
Здравейте!

Състезанието мина и замина, но все пак да попитам. В какво се състоят т.н. контестации. Първоначално излязоха задачи без отговори и класиране към 20.30 часа. От индивидуалното състезание децата излязоха с тестовете и когато излязоха протоколите се изненадах, че на една от задачите на която и и моето решение беше като на детето са му дали 0т. Няколко пъти прегледах и все получавах този отговор, но при липса на отговори от организаторите не знаех какво да мисля. Все пак сме виждали случаи на грешно дадени от организаторите отговори и изчисляване на точките на децата по грешните отговори. Бях много любопитна да видя отговора защото не разбирах къде греша. Отговорите са публикувани около 23.30 когато нашите домакини вече спяха и съответно достъп до интернет нямах. Видях отговорите когато се прибрахме в къщи и с много се изненадах когато видях, че официалният отговор на задачата е същия. Все пак с тях резултата му се измества с 5 позиции на горе.
Та въпроса ми е на т.н. контестации децата ли се трябва да отидат или може само възрастният / ръководителя да сигнализира за такава неточност. Всепак за малките участници 1-4 клас би било много трудно да застанат пред група учители и да кажат че им е сбъркан резултата. Може ли по телефона да се посочи такава грешка или за всичко което се оспорва се ходи на мястото на провеждане на състезанието.
Вярно ли е, че на отборното състезание задачите са на отделни листи и бланките за отговорите са отделни за всяка задача.

Здравей!
Според регламента, който е качен на сайта на СМБ Шумен "Контестации се приемат  до 1 час след публикуване на първичните протоколи в сайта на състезанието, в присъствието на ръководител!". Но доколкото си спомням, отговорите май наистина бяха публикувани по-късно.