0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Aila

  • 12
Аз също съм си записала, че е от 11 часа, дано няма промяна.
Искам да попитам дали вашите деца са получили покана в училищата, където учат за участие в НМС?
Ако правилно си спомням предните години класната и даваше на едно листче покана за участие, но тази година няма нищо такова. Може би причината е че този път се явява в СМГ на Кенгуруто, но все пак е посочено нейното училище.
Някой да има спомен от миналата година кога горе-долу да чакаме резултатите.

*

KOD

Ммм, в същия ден?

*

Неактивен zvezda23

  • 9
  • Пол: Жена
Излезе разпределението по стаи за състезанието
http://bulgarian-kangaroo.eu/archive/2016/EK_razpredelenie_po_stai_04_06_2016.htm

Отговорите, които получих за темата 7-8 клас:
1. C
2. E
3. C
4. B
5. B
6. 4
7. 60 градуса
Мисля, че всичките с изключение на 6. трябва да са така.

 В горичка има 4 дървета с хралупа-един бор, един дъб, един орех и една върба. Катеричка иска да скрие един лешник в една от хралупите и една шишарка в друга хралупа. По колко различни начина може катеричката да скрие лешника и шишарката така, челешника да не е в бора, а шишарката да не е в ореха?
Зад. за първи клас.
6 ли са вариантите?
Много мразя подобни задачи

Мама Патарана е с патенцата си на реката. Няколко патенца плуват в реката, а 5 патенца по-малко се разхождат на брега. Първо 3 патенца излизат от реката. След това 2 патенца влизат в реката, така на брега остават 4 патенца. Колко са патенцата на мама Патарана?
Според мен 11
Има отг. 12
13
14
15

Мога да пиша условията, нали?
Коректно е, след като са им ги дали?

Седемте джуджета са номерирани с числата 1, 2, 3, 4, 5 ,6 и 7. Един ден те работили в къщи, като подредждали, чистили и готвили. Всяко джудже вършило точно 2 от тези 3 неща. Джуджетата с номера 1, 3 5, 6 и 7 са подреждали, а с номера 2,3, 4 и 7 са чистили. намерете сбора от номерата на джуджетата, които са готвили? Според мен е 18.
Има отг. 10
17
18
19
20

*

Неактивен dalia

  • 80
В горичка има 4 дървета с хралупа-един бор, един дъб, един орех и една върба. Катеричка иска да скрие един лешник в една от хралупите и една шишарка в друга хралупа. По колко различни начина може катеричката да скрие лешника и шишарката така, челешника да не е в бора, а шишарката да не е в ореха?
Зад. за първи клас.
6 ли са вариантите?
Много мразя подобни задачи
Аз ги изкарах 6 варианта, ама с разписване табличка, която не ми се пише отново тук. Дано не греша :)
« Последна редакция: 4.06.2016, 14:01 от dalia »

*

Неактивен dalia

  • 80
Мога да пиша условията, нали?
Коректно е, след като са им ги дали?

Седемте джуджета са номерирани с числата 1, 2, 3, 4, 5 ,6 и 7. Един ден те работили в къщи, като подредждали, чистили и готвили. Всяко джудже вършило точно 2 от тези 3 неща. Джуджетата с номера 1, 3 5, 6 и 7 са подреждали, а с номера 2,3, 4 и 7 са чистили. намерете сбора от номерата на джуджетата, които са готвили? Според мен е 18.
Има отг. 10
17
18
19
20
И аз мисля че е 18 отговора /решението отново с таблица/.

*

Неактивен dalia

  • 80
Мама Патарана е с патенцата си на реката. Няколко патенца плуват в реката, а 5 патенца по-малко се разхождат на брега. Първо 3 патенца излизат от реката. След това 2 патенца влизат в реката, така на брега остават 4 патенца. Колко са патенцата на мама Патарана?
Според мен 11
Има отг. 12
13
14
15
Тук са написани 4 отговора . 11 фигурира ли в списъка ? Аз също ги докарах до 11.

Благодаря, и нашите  са толкова :ole че и аз вече зад. за 1 клас започнах да ги разписвам и не си вярвам :shocked:
Да 11 фигурира в отг.
и после останалите

Последната зад. за 1 клас, да не и пиша условието. Колко са вариантите?
Моето дете е писало 6, но сега не ми се смятат. Условието: Като използвате само различни числа от 1 до 9, поставете във всяко кръгче по едно число така, че сборът на трите числа по всяка линия да е 14. Направете всички различни попълвания. Две попълвания са еднакви, ако и седемте числа в тях са едни и същи. Има кръгче в средата, свързано като цвете, заобиколено с още 7 кръгчета. Правят един вертикал и два диагонала, т.е. по вертикала и двата диагонала трябва сбора да е 14
1клас:
1зад. Е
2. зад.Е
3. зад. В
4.зад.С/18
5.зад. А/11
6зад. 6 варианта
7. зад. пак 6 варианта.

« Последна редакция: 4.06.2016, 14:28 от Дора »

Някой отговори за 6. клас да си ги сверим?
1. B)
2. D)
3. E)
4. A)
5. C)
6. 405
7. Лицето е 200кв.см., лицето на бялата част е 36%